Erik BotheNiemiec Erik Bothe (MLP Team) jako pierwszy minął linię mety 4. etapu Bałtyk-Karkonosze Tour. Koszulkę lidera wyścigu zachował Andrzej Bartkiewicz (Sante-BSA).

W środę zawodnicy ścigali się na rundach wokół Stepnicy. Osiem okrążeń dawało w sumie odcinek o długości 122,4 km. Od początku szczęścia próbowali kolejni śmiałkowie, jednak skoki wciąż kończyły się niepowodzeniem. Dopiero na szóstym okrążeniu do przodu udało się odjechać Bartoszowi Pilisowi (Mexller) z dwoma zagranicznymi zawodnikami. Trio utrzymywało się na czele przez dwie ostatnie rundy i zostało doścignięte niedługo przed metą.

O kolejności na kresce miał przesądzić finisz z grupy. Na ostatnich metrach chaotycznego sprintu upadł Adrian Tekliński (Sante-BSA), co wyeliminowało go z rywalizacji o zwycięstwo etapowe. Prawdopodobnie była to wina Niemca, który ostatecznie wpadł pierwszy na metę. Został złożony protest w tej sprawie. Kolejne lokaty za Erikiem Bothe wywalczyli Christoper Hatz (MLP Team) i Aleksander Muller (Team Isaac). Andrzej Bartkiewicz pozostał liderem klasyfikacji generalnej, a Mariusz Witecki (Mexller) najaktywniejszym.

W czwartek rywalizacja przeniesie się do Zbąszynka, gdzie organizatorzy przewidzieli 117-kilometrowy etap.

Informacja prasowa

Foto: MLP Team