24Podczas wtorkowej konferencji prasowej z Michałem Kwiatkowskim w Telewizji Polskiej, głos zabrał szef TVP Sport – Włodzimierz Szaranowicz. TVP mocniej chce wejść w kolarstwo, kupiła prawa do Tour de Suisse, negocjuje prawa do Vuelta a Espana i co ważne, poprawi realizację telewizyjną Tour de Pologne! 

Oto co powiedział Włodzimierz Szaranowicz:

“Mamy ogromną satysfakcję, że Telewizja Polska jest od początku tego wydarzenia jakim jest Tour de Pologne. Wiadomo, w zeszłym roku nasza wizyta we Włoszech była okupiona brakiem grafiki z pierwszych etapów, co spowodowało że ta relacja nie była pokazywana tak jak dzisiaj pokazywane są wyścigi na świecie.

W tym roku duży nacisk kładziemy na to aby wyścig oglądało się jeszcze lepiej, szczególnie jeśli chodzi o grafikę, myślę że będzie to zauważalne. Dokładamy jeszcze jedną kamerę, żeby śledzić to co się dzieje w peletonie, cały czas być blisko kolarzy.

Chcemy wejść mocniej jako Telewizja Polska w kolarstwo. Nabyliśmy prawa do Tour de Suisse, negocjujemy prawa do wyścigu Vuelta a Espana, nie są to łatwe negocjacje, ale musimy budować coś pod przyszłość. 

Skoro mamy już takie gwiazdy jak Michał Kwiatkowski, który w wieku niespełna 24 lat jest wymieniany w roli faworyta niejednego wielkiego wyścigu, świat mówi że jest to talent jakiego polskie kolarstwo nie miało od lat, to jest nazwisko które kibicom kolarstwa zaczyna bardzo dużo mówić. Musimy to wykorzystać.

Śledzimy także jak wygląda siła “marek” polskich sportowców, mamy w Polsce zasób dwudziestu nazwisk. Poza Małyszem, Radwańską Kowalczyk itd, na tej liście właśnie pojawił się Michał Kwiatkowski. Myślę, że trzeba pomóc budować wielką markę kolarską na polskim rynku, ale przede wszystkim na rynku światowym. Kolarstwo stało się całkowicie globalne i mam nadzieję, że w tym globalnym świecie Michał będzie sobie radził coraz lepiej, a my jako Telewizja Polska będziemy mu w tym towarzyszyć.

Chcemy powtórzyć pewien zabieg, który udał nam się z Justyną Kowalczyk. Będziemy śledzić drogę Michała, cały czas ją dokumentować, a także informować co się dzieje, bo widzimy w tym wielki cel sportowy, wielki cel społeczny.

Aż 4,5 miliona Polaków jeździ na rowerach, to jest dzisiaj sport masowy. Michał musi być tym który jeszcze bardziej wzmocni pasję rowerową Polaków.”

Wysłuchał Marek Bala