taciak 3Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) wygrał 49. edycję Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Najlepszy rezultat na finałowej czasówce w Polkowicach, wykręcił Stefan Schumacher (Christina Watches-Kuga).

Tegoroczny Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich zakończył się jazdą indywidualną na czas w Polkowicach. Każdy z zawodników musiał pokonać bardzo długą (jak na polskie realia) 30,2 kilometrową próbę. Podobnie jak we wcześniejszych latach, kolarze nawracali w Tarnówku, po czym wracali tam skąd wystartowali, czyli do Polkowic. Kolarze cztery razy musieli pokonać przejazd kolejowy. Tuż przed startem najlepszych zawodników, na trasie wystąpiło oberwanie chmury.

Bardzo dobry wynik 38:31 wykręcił startujący mniej więcej w połowie stawki – Stefan Schumacher (Christina Watches-Kuga). Niemiec na dobre zadomowił się na pozycji lidera. Dobrze spisał się także Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), który przegrał z doświadczonym kolarzem tylko o 3 sekundy i został wirtualnym liderem końcowej klasyfikacji wyścigu.

Na trasie bardzo dobrze radził sobie Łukasz Bodnar (ActiveJet Team). Niestety były mistrz Polski w indywidualnej walce z czasem w końcówce zaliczył kraksę.

Niemca nikt nie był w stanie już pokonać, a walka toczyła się jedynie o triumf w końcowej klasyfikacji generalnej. Mateusz Taciak spośród kolarzy z czołówki klasyfikacji generalnej przed tym odcinkiem, spisał się najlepiej i wykorzystując słabą jazdę na czas dotychczasowego lidera – Grega Bole (Vini Fantini-Nippo), został końcowym triumfatorem tegorocznej edycji „Grodów”.

W klasyfikacji generlanej drugie miejsce zajął Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice), trzecie Silvio Herklotz (Team Stolting), a tuż za podium znalazł się Kamil Gradek (BDC MarcPol).

Pełne wyniki tutaj

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułTour d’Azerbaďdjan: Adrian Honkisz trzeci na ostatnim etapie! Wygrywa Justin Jules
Następny artykułGiro d`Italia: Marcel Kittel zwycięża po raz drugi (video)