demareArnaud Demare (FDJ.fr) po pięknym finiszu wygrał drugi etap wyścigu Cztery Dni Dunkierki. To już drugi triumf Francuza w tej edycji wyścigu.

162 kilometry mieli dziś do pokonania kolarze rywalizujący na trasie 4 Jours de Dunkerque. Etap prowadził z Hazebrouck do Orchies, gdzie na zawodników czekały trzy rundy. Trudnością były sektory brukowe, które mogły wnieść wiele ożywienia w rywalizację.

Pierwszą ucieczkę tworzyli: Victor Campanaerts (Topsport), Gorik Gardeyn (Veranclassic), Quentin Bertholet (Wallonie) i Julien Fouchard (Cofidis), ale ich akcja szybko została zakończona. Kolejnymi harcownikami byli: Jonas Rickaert (Topsport), Jimmy Engouvent (Europcar) i David Boucher (FDJ.fr).

Trójka dzielnie zmagała się z padającym deszczem i naciskającym peletonem, który podzielił się na kilka grupek. Około 38 kilometrów przed metą do trójki dojechało kilkunastu zawodników, ale taki układ nie trwał zbyt długo. Po raz kolejny na atak zdecydował się Rickaert, a wraz z nim swoich sił spróbował Edwig Cammaerts (Cofidis). Z tyłu pościg prowadziła ekipa FDJ.fr.

Ostatnie sektory brukowe bardzo podzieliły główną grupkę. Z tych niedogodności skorzystał Sylvain Chavanel (IAM Cycling), który dojechał do czołówki. 16 kilometrów przed metą na czele byli: Rickaert, Cammaert, Chavanel, Florian Senechal  (Cofidis), Kenneth Vanbilsen  (Topsport) i Jimmy Turgis (Roubaix Lille Métropole), ale po chwili dojechało do nich kilku następnych zawodników. Był wśród nich także lider wyścigu, Arnaud Demare (FDJ.fr). Słaba współpraca tej grupy spowodowała, że 9 kilometrów przed metą dojechało do nich kilkudziesięciu kolarzy i na czele mieliśmy około 30 zawodników.

Finiszowe metry po raz kolejny należały do Arnaud Demare (FDJ.fr). Lider wyścigu popisał się długim i bardzo soczystym finiszem. Drugie miejsce zajął Jonas Ahlstrand (Giant – Shimano) ,a trzeci był Tom Van Asbroeck  (Topsport).

Wyniki:

1 Arnaud DEMARE FDJ.fr 4:01:09
2 Jonas AHLSTRAND Team Giant-Shimano 0:00:00
3 Tom VAN ASBROECK Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
4 Sascha WEBER Veranclassic – Doltcini 0:00:00
5 Pieter JACOBS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
6 Jan GHYSELINCK Wanty-Groupe Gobert 0:00:03
7 Alo JAKIN BigMat – Auber 93 0:00:03
8 Sébastien DELFOSSE Wallonie – Bruxelles 0:00:03
9 Steven TRONET BigMat – Auber 93 0:00:03
10 Michael Valgren ANDERSEN Tinkoff-Saxo 0:00:03
11 Gerald CIOLEK MTN – Qhubeka 0:00:03
12 Edwig CAMMAERTS Cofidis, Solutions Crédits 0:00:05
13 Florian SENECHAL Cofidis, Solutions Crédits 0:00:05
14 Sylvain CHAVANEL IAM Cycling 0:00:05
15 Yoann OFFREDO FDJ.fr 0:00:05
16 Ralf MATZKA Team NetApp-Endura 0:00:05
17 Maxime VANTOMME Roubaix Lille Metropole 0:00:05
18 Sébastien MINARD AG2R La Mondiale 0:00:05
19 Samuel DUMOULIN AG2R La Mondiale 0:00:05
20 José GONCALVES Team La Pomme Marseille 13 0:00:05
21 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 0:00:05
22 Yannick MARTINEZ Team Europcar 0:00:05
23 Jérôme PINEAU IAM Cycling 0:00:05
24 Frédéric AMORISON Wallonie – Bruxelles 0:00:05
25 Jonas RICKAERT Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:05
26 Yohann GENÉ Team Europcar 0:00:11
27 Pierre Luc PERICHON Bretagne Séché Environnement 0:00:11
28 Mickaël DELAGE FDJ.fr 0:00:11
29 Gustav LARSSON IAM Cycling 0:00:11
30 Matteo PELUCCHI IAM Cycling 0:00:11
31 Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 0:00:11
32 Vincent JEROME Team Europcar 0:00:11
33 Frederik VEUCHELEN Wanty-Groupe Gobert 0:00:11
34 Johannes FRÖHLINGER Team Giant-Shimano 0:00:11
35 Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:11
36 Adrien PETIT Cofidis, Solutions Crédits 0:01:23
37 Benjamin LE MONTAGNER Bretagne Séché Environnement 0:01:23
38 Christophe LAPORTE Cofidis, Solutions Crédits 0:01:23
39 Hugo HOULE AG2R La Mondiale 0:01:29
40 Nikias ARNDT Team Giant-Shimano 0:01:29
41 David BOUCHER FDJ.fr 0:01:29
42 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:01:29
43 Jean-Pierre DRUCKER Wanty-Groupe Gobert 0:00:11
44 Pierrick FÉDRIGO FDJ.fr 0:01:29
45 Marcel AREGGER IAM Cycling 0:01:29
46 Jimmy TURGIS Roubaix Lille Metropole 0:01:29
47 Loic PESTIAUX Wallonie – Bruxelles 0:01:29
48 Dominic KLEMME IAM Cycling 0:01:29
49 Michael MORKOV Tinkoff-Saxo 0:01:29
50 Stéphane POULHIES Cofidis, Solutions Crédits 0:01:40
51 Gorik GARDEYN Veranclassic – Doltcini 0:01:40
52 Jimmy ENGOULVENT Team Europcar 0:01:41
53 Romain ZINGLE Cofidis, Solutions Crédits 0:01:41
54 Martin REIMER MTN – Qhubeka 0:00:11
55 Kenneth VAN BILSEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:11
56 Julien FOUCHARD Cofidis, Solutions Crédits 0:04:41
57 Laurens DE VREESE Wanty-Groupe Gobert 0:05:09
58 Andreas STAUFF MTN – Qhubeka 0:05:11
59 Maxime RENAULT BigMat – Auber 93 0:05:26
60 Pierre GOUAULT BigMat – Auber 93 0:05:26
61 Yoann PAILLOT Team La Pomme Marseille 13 0:05:26
62 Flavien DASSONVILLE BigMat – Auber 93 0:05:26
63 Timothy DUPONT Roubaix Lille Metropole 0:05:26
64 Morgan LAMOISSON Team Europcar 0:05:26
65 Robin STENUIT Wallonie – Bruxelles 0:05:26
66 Wouter MOL Veranclassic – Doltcini 0:05:26
67 Rick OTTEMA Veranclassic – Doltcini 0:05:26
68 Benjamin GIRAUD Team La Pomme Marseille 13 0:05:26
69 Michael SCHWARZMANN Team NetApp-Endura 0:07:20
70 Steve CHAINEL AG2R La Mondiale 0:07:20
71 Jonathan MCEVOY Team NetApp-Endura 0:07:20
72 Martin WESEMANN MTN – Qhubeka 0:07:20
73 Alexandre PICHOT Team Europcar 0:07:20
74 Anthony GESLIN FDJ.fr 0:07:20
75 Gediminas BAGDONAS AG2R La Mondiale 0:07:20
76 Cesare BENEDETTI Team NetApp-Endura 0:07:20
77 Théo VIMPERE BigMat – Auber 93 0:07:20
78 Blaz JARC Team NetApp-Endura 0:07:20
79 Stijn STEELS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:07:20
80 Quentin BERTHOLET Wallonie – Bruxelles 0:10:17
81 Quentin JAUREGUI Roubaix Lille Metropole 0:10:17
82 Jean-Lou PAIANI Roubaix Lille Metropole 0:10:17
83 Bryan NAULLEAU Team Europcar 0:10:17
84 Erwann CORBEL Bretagne Séché Environnement 0:10:17
85 Thomas ROSTOLLAN Team La Pomme Marseille 13 0:10:17
86 Romain PILLON Roubaix Lille Metropole 0:10:17
87 Clement SAINT MARTIN Team La Pomme Marseille 13 0:10:17
88 Olivier ZAUGG Tinkoff-Saxo 0:10:17
89 Stéphane ROSSETTO BigMat – Auber 93 0:10:17
90 Jean-Marc BIDEAU Bretagne Séché Environnement 0:10:17
91 Marko KUMP Tinkoff-Saxo 0:10:17
92 Rudy KOWALSKI Roubaix Lille Metropole 0:10:17
93 Giorgio BRAMBILA Veranclassic – Doltcini 0:10:17
94 Tom GOOVAERTS Veranclassic – Doltcini 0:10:17
95 Christophe LABORIE Bretagne Séché Environnement 0:10:17
96 Florian GUILLOU Bretagne Séché Environnement 0:10:17
97 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 0:10:17
98 Jesper HANSEN Tinkoff-Saxo 0:10:17
99 Matti BRESCHEL Tinkoff-Saxo 0:10:17
100 Francis DE GREEF Wanty-Groupe Gobert 0:10:17
101 Roger KLUGE IAM Cycling 0:10:17
102 Michal KOLAR Tinkoff-Saxo 0:10:17
103 Julien EL FARES Team La Pomme Marseille 13 0:10:17
104 Sam BENNETT Team NetApp-Endura 0:10:17
105 William BONNET FDJ.fr 0:10:17
106 Arnaud GÉRARD Bretagne Séché Environnement 0:10:17
107 Nico SIJMENS Wanty-Groupe Gobert 0:10:17
108 Cameron KARWOWSKI Veranclassic – Doltcini 0:10:17
109 Otto VERGAERDE Topsport Vlaanderen-Baloise 0:10:17
110 Brian BULGAC Team Giant-Shimano 0:13:36
111 Ramon SINKELDAM Team Giant-Shimano 0:13:36
112 Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement 0:13:36
113 Jonathan DUFRASNE Wallonie – Bruxelles 0:13:36
114 Antoine DEMOITIE Wallonie – Bruxelles 0:13:36
115 Erick ROWSELL Team NetApp-Endura 0:13:36
116 Blel KADRI AG2R La Mondiale 0:13:36
117 Maxime DANIEL AG2R La Mondiale 0:13:36
118 Domingos GONCALVES Team La Pomme Marseille 13 0:13:36
119 Thierry HUPOND Team Giant-Shimano 0:13:36
120 Fréderic BRUN BigMat – Auber 93 0:13:36
121 Kevin ISTA IAM Cycling 0:13:36
122 Boris DRON Wallonie – Bruxelles 0:13:36
123 Thomas PETERSON Team Giant-Shimano 0:13:36
124 Jim SONGEZO MTN – Qhubeka 0:13:36
125 Tim DE TROYER Wanty-Groupe Gobert 0:13:36
126 Frekalsi DEBESAY MTN – Qhubeka 0:16:01
127 Adrien NIYONSHUTI MTN – Qhubeka 0:16:01
128 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:21:22
Marco MINNAARD Wanty-Groupe Gobert Abandon
Julien ANTOMARCHI Team La Pomme Marseille 13 Abandon
Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits Abandon
Victor CAMPENAERTS Topsport Vlaanderen-Baloise Abandon
Joeri STALLAERT Veranclassic – Doltcini Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1 Arnaud DEMARE FDJ.fr 7:50:21
2 Tom VAN ASBROECK Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:16
3 Pieter JACOBS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:17
4 Yannick MARTINEZ Team Europcar 0:00:21
5 Sébastien DELFOSSE Wallonie – Bruxelles 0:00:21
6 Jan GHYSELINCK Wanty-Groupe Gobert 0:00:23
7 Steven TRONET BigMat – Auber 93 0:00:23
8 Alo JAKIN BigMat – Auber 93 0:00:23
9 Gerald CIOLEK MTN – Qhubeka 0:00:23
10 Michael Valgren ANDERSEN Tinkoff-Saxo 0:00:23
11 Sylvain CHAVANEL IAM Cycling 0:00:24
12 Jonas RICKAERT Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:24
13 Maxime VANTOMME Roubaix Lille Metropole 0:00:25
14 Samuel DUMOULIN AG2R La Mondiale 0:00:25
15 Florian SENECHAL Cofidis, Solutions Crédits 0:00:25
16 José GONCALVES Team La Pomme Marseille 13 0:00:25
17 Sébastien MINARD AG2R La Mondiale 0:00:25
18 Jérôme PINEAU IAM Cycling 0:00:25
19 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 0:00:25
20 Yoann OFFREDO FDJ.fr 0:00:25
21 Frédéric AMORISON Wallonie – Bruxelles 0:00:25
22 Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:28
23 Matteo PELUCCHI IAM Cycling 0:00:31
24 Pierre Luc PERICHON Bretagne Séché Environnement 0:00:31
25 Kenneth VAN BILSEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:31
26 Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 0:00:31
27 Gustav LARSSON IAM Cycling 0:00:31
28 Adrien PETIT Cofidis, Solutions Crédits 0:01:41
29 Christophe LAPORTE Cofidis, Solutions Crédits 0:01:43
30 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:01:46
31 Nikias ARNDT Team Giant-Shimano 0:01:49
32 Hugo HOULE AG2R La Mondiale 0:01:49
33 Michael MORKOV Tinkoff-Saxo 0:01:49
34 Pierrick FÉDRIGO FDJ.fr 0:01:49
35 David BOUCHER FDJ.fr 0:01:49
36 Marcel AREGGER IAM Cycling 0:01:49
37 Dominic KLEMME IAM Cycling 0:01:49
38 Stéphane POULHIES Cofidis, Solutions Crédits 0:02:00
39 Romain ZINGLE Cofidis, Solutions Crédits 0:02:01
40 Laurens DE VREESE Wanty-Groupe Gobert 0:05:29
41 Timothy DUPONT Roubaix Lille Metropole 0:05:46
42 Benjamin GIRAUD Team La Pomme Marseille 13 0:05:46
43 Wouter MOL Veranclassic – Doltcini 0:05:46
44 Flavien DASSONVILLE BigMat – Auber 93 0:05:46
45 Robin STENUIT Wallonie – Bruxelles 0:07:37
46 Alexandre PICHOT Team Europcar 0:07:40
47 Anthony GESLIN FDJ.fr 0:07:40
48 Blaz JARC Team NetApp-Endura 0:07:40
49 Stijn STEELS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:07:40
50 Martin WESEMANN MTN – Qhubeka 0:07:56
51 Roger KLUGE IAM Cycling 0:10:34
52 Marko KUMP Tinkoff-Saxo 0:10:37
53 Sam BENNETT Team NetApp-Endura 0:10:37
54 Quentin JAUREGUI Roubaix Lille Metropole 0:10:37
55 Jean-Marc BIDEAU Bretagne Séché Environnement 0:10:37
56 Bryan NAULLEAU Team Europcar 0:10:37
57 Clement SAINT MARTIN Team La Pomme Marseille 13 0:10:37
58 Jesper HANSEN Tinkoff-Saxo 0:10:37
59 William BONNET FDJ.fr 0:10:37
60 Steve CHAINEL AG2R La Mondiale 0:12:42
61 Sascha WEBER Veranclassic – Doltcini 0:13:11
62 Edwig CAMMAERTS Cofidis, Solutions Crédits 0:13:16
63 Ralf MATZKA Team NetApp-Endura 0:13:16
64 Frederik VEUCHELEN Wanty-Groupe Gobert 0:13:22
65 Johannes FRÖHLINGER Team Giant-Shimano 0:13:22
66 Jean-Pierre DRUCKER Wanty-Groupe Gobert 0:13:22
67 Mickaël DELAGE FDJ.fr 0:13:22
68 Yohann GENÉ Team Europcar 0:13:22
69 Vincent JEROME Team Europcar 0:13:22
70 Ramon SINKELDAM Team Giant-Shimano 0:13:50
71 Antoine DEMOITIE Wallonie – Bruxelles 0:13:56
72 Tim DE TROYER Wanty-Groupe Gobert 0:13:56
73 Thierry HUPOND Team Giant-Shimano 0:13:56
74 Brian BULGAC Team Giant-Shimano 0:13:56
75 Kevin ISTA IAM Cycling 0:13:56
76 Benjamin LE MONTAGNER Bretagne Séché Environnement 0:14:34
77 Jimmy TURGIS Roubaix Lille Metropole 0:14:40
78 Loic PESTIAUX Wallonie – Bruxelles 0:14:40
79 Gorik GARDEYN Veranclassic – Doltcini 0:14:44
80 Jimmy ENGOULVENT Team Europcar 0:14:52
81 Julien FOUCHARD Cofidis, Solutions Crédits 0:17:50
82 Andreas STAUFF MTN – Qhubeka 0:18:22
83 Jonas AHLSTRAND Team Giant-Shimano 0:18:24
84 Pierre GOUAULT BigMat – Auber 93 0:18:37
85 Yoann PAILLOT Team La Pomme Marseille 13 0:18:37
86 Maxime RENAULT BigMat – Auber 93 0:18:37
87 Rick OTTEMA Veranclassic – Doltcini 0:18:37
88 Morgan LAMOISSON Team Europcar 0:18:37
89 Martin REIMER MTN – Qhubeka 0:18:41
90 Gediminas BAGDONAS AG2R La Mondiale 0:20:31
91 Théo VIMPERE BigMat – Auber 93 0:20:31
92 Michael SCHWARZMANN Team NetApp-Endura 0:20:31
93 Cesare BENEDETTI Team NetApp-Endura 0:20:31
94 Jonathan MCEVOY Team NetApp-Endura 0:20:31
95 Quentin BERTHOLET Wallonie – Bruxelles 0:23:27
96 Romain PILLON Roubaix Lille Metropole 0:23:28
97 Stéphane ROSSETTO BigMat – Auber 93 0:23:28
98 Rudy KOWALSKI Roubaix Lille Metropole 0:23:28
99 Jean-Lou PAIANI Roubaix Lille Metropole 0:23:28
100 Olivier ZAUGG Tinkoff-Saxo 0:23:28
101 Julien EL FARES Team La Pomme Marseille 13 0:23:28
102 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 0:23:28
103 Matti BRESCHEL Tinkoff-Saxo 0:23:28
104 Michal KOLAR Tinkoff-Saxo 0:23:28
105 Thomas ROSTOLLAN Team La Pomme Marseille 13 0:23:28
106 Francis DE GREEF Wanty-Groupe Gobert 0:23:28
107 Christophe LABORIE Bretagne Séché Environnement 0:23:28
108 Otto VERGAERDE Topsport Vlaanderen-Baloise 0:23:28
109 Nico SIJMENS Wanty-Groupe Gobert 0:23:28
110 Florian GUILLOU Bretagne Séché Environnement 0:23:28
111 Arnaud GÉRARD Bretagne Séché Environnement 0:23:28
112 Cameron KARWOWSKI Veranclassic – Doltcini 0:23:28
113 Domingos GONCALVES Team La Pomme Marseille 13 0:26:47
114 Fréderic BRUN BigMat – Auber 93 0:26:47
115 Erick ROWSELL Team NetApp-Endura 0:26:47
116 Jonathan DUFRASNE Wallonie – Bruxelles 0:26:47
117 Maxime DANIEL AG2R La Mondiale 0:26:47
118 Blel KADRI AG2R La Mondiale 0:26:47
119 Boris DRON Wallonie – Bruxelles 0:26:47
120 Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement 0:26:47
121 Erwann CORBEL Bretagne Séché Environnement 0:28:47
122 Giorgio BRAMBILA Veranclassic – Doltcini 0:28:47
123 Tom GOOVAERTS Veranclassic – Doltcini 0:28:47
124 Frekalsi DEBESAY MTN – Qhubeka 0:29:12
125 Adrien NIYONSHUTI MTN – Qhubeka 0:29:12
126 Jim SONGEZO MTN – Qhubeka 0:32:06
127 Thomas PETERSON Team Giant-Shimano 0:32:06
128 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:34:33

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga @ArekWaluga77