_DSC0240Elia Viviani (Cannondale) pokonując Andrea Guardiniego (Astana) i Marka Cavendisha (Omega Pharma Quick Step) został zwycięzcą 7 etapu Tour of Turkey.

Siódmy etap tureckiej etapówki liczył prawie 145 kilometrów. Kolarze walczyli na trasie z Kusadasi do Izmiru.

W ucieczce dnia znaleźli się Piotr Gawroński (CCC Polsat Polkowice), Wesley Sulzberger (Drapac) i Wesley Kreder (Wanty). Ich przewaga oscylowała w granicach trzech minut.

W końcówce do pracy zabrali się kolarze drużyn Omega Pharma Quick Step i Cannondale. Gdy do mety pozostało 9 kilometrów prowadząca trójka podziękowała sobie za współpracę, a peleton wchłonął uciekinierów.

Końcowe kilometry należały do kolarzy Omegi, którzy doskonale rozprowadzili czającego się za ich plecami Cavendisha. Jednak świetnie pojechał Viviani, który na ostatnich metrach wyszedł z koła “Cavs’a” i to on podniósł ręce w geście triumfu.

Najlepszy z Polaków, Tomasz Kiendyś był dziś szesnasty.

Liderem pozostał kolarz Orica Green Edge – Adam Yates, Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) jest piąty, zaś najlepszy z Polaków Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) zajmuje 13 pozycję.

Jutro ostatni etap wyścigu o długości 121 kilometrów po ulicach Istambułu.

Wyniki 7 etapu Tour of Turkey 2014:

1 VIVIANI Elia Cannondale 20 30 3:04:25
2 GUARDINI Andrea Astana Pro Team 14 18 ,,
3 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 8 12 ,,
4 BOECKMANS Kris Lotto Belisol 7 7 ,,
5 BOS Theo Belkin-Pro Cycling Team 6 4 ,,
6 SBARAGLI Kristian MTN – Qhubeka 5 3 ,,
7 ÖRKEN Ahmet Torku Şekerspor 4 2 ,,
8 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise 2 1 ,,
9 HANSON Ken UnitedHealthcare ,,
10 WIPPERT Wouter Drapac Professional Cycling ,,
11 PETACCHI Alessandro Omega Pharma – Quick-Step ,,
12 MAS BONET Lluís Guillermo Caja Rural – Seguros RGA ,,
13 FöRSTER Robert UnitedHealthcare ,,
14 HENDERSON Gregory Lotto Belisol ,,
15 BARBIN Enrico Bardiani – CSF ,,
16 KIENDYS Tomasz CCC Polsat Polkowice ,,
17 VERHELST Louis Cofidis, Solutions Crédits ,,
18 RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre-Merida ,,
19 FORMOLO Davide Cannondale ,,
20 KAL Mirac Torku Şekerspor ,,
21 COBO ACEBO Juan Jose Torku Şekerspor ,,
22 BOIVIN Guillaume Cannondale ,,
23 HARDY Romain Cofidis, Solutions Crédits ,,
24 BROWN Graeme Belkin-Pro Cycling Team ,,
25 CHICCHI Francesco Neri Sottoli ,,
26 PHELAN Adam Drapac Professional Cycling ,,
27 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert ,,
28 PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo Caja Rural – Seguros RGA ,,
29 PALINI Andrea Lampre-Merida ,,
30 BAKIRCI Nazim Torku Şekerspor ,,
31 VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol ,,
32 VAN NIEKERK Dennis MTN – Qhubeka ,,
33 KRIZEK Matthias Cannondale ,,
34 YATES Adam Orica GreenEDGE ,,
35 KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE ,,
36 HALLER Marco Team Katusha ,,
37 HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk ,,
38 TAARAMäE Rein Cofidis, Solutions Crédits ,,
39 HOWARD Leigh Orica GreenEDGE ,,
40 AKDILEK Ahmet Torku Şekerspor ,,
41 DE LA FUENTE RASILLA David Torku Şekerspor ,,
42 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ,,
43 STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice ,,
44 DURASEK Kristijan Lampre-Merida ,,
45 COLONNA Paolo Bardiani – CSF ,,
46 STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step ,,
47 ARAMENDIA Javier Caja Rural – Seguros RGA ,,
48 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk ,,
49 DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk ,,
50 MARCZYNSKI Tomasz CCC Polsat Polkowice ,,
51 MARKUS Barry Belkin-Pro Cycling Team ,,
52 GREIPEL André Lotto Belisol ,,
53 PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
54 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step ,,
55 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
56 MURPHY John UnitedHealthcare ,,
57 TLEUBAYEV Ruslan Astana Pro Team ,,
58 WAGNER Robert Belkin-Pro Cycling Team ,,
59 REGUIGUI Youcef MTN – Qhubeka ,,
60 POZZO Mattia Neri Sottoli ,,
61 KREDER Wesley Wanty – Groupe Gobert ,,
62 DE MAAR Marc UnitedHealthcare ,,
63 WESEMANN Martin MTN – Qhubeka ,,
64 VAN ZYL Johann MTN – Qhubeka ,,
65 HUCKER Robbie Drapac Professional Cycling ,,
66 NORRIS Lachlan Drapac Professional Cycling ,,
67 LEFRANCOIS Nicolas Team Novo Nordisk ,,
68 SEELDRAEYERS Kevin Wanty – Groupe Gobert ,,
69 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice ,,
70 DOCKX Gert Lotto Belisol ,,
71 SULZBERGER Bernard Drapac Professional Cycling ,,
72 HANSEN Adam Lotto Belisol ,,
73 MANFREDI Andrea Bardiani – CSF ,,
74 BESCOND Jérémy Cofidis, Solutions Crédits ,,
75 DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team ,,
76 GOESINNEN Floris Drapac Professional Cycling ,,
77 BILBAO Pello Caja Rural – Seguros RGA ,,
78 BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare ,,
79 GRECHYN Serhiy Torku Şekerspor ,,
80 FERRARI Fabricio Caja Rural – Seguros RGA ,,
81 TEDESCHI Mirko Neri Sottoli ,,
82 SULZBERGER Wesley Drapac Professional Cycling ,,
83 ROBERT Frédérique Wanty – Groupe Gobert ,,
84 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits ,,
85 KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step ,,
86 SANCHEZ Luis Leon Caja Rural – Seguros RGA ,,
87 FRATTINI Davide UnitedHealthcare ,,
88 LE MéVEL Christophe Cofidis, Solutions Crédits ,,
89 LEMARCHAND Romain Cofidis, Solutions Crédits ,,
90 IGNATENKO Petr Team Katusha ,,
91 BAGOT Yoann Cofidis, Solutions Crédits ,,
92 SAGAN Juraj Cannondale ,,
93 CHARUCKI Pawel CCC Polsat Polkowice ,,
94 DODI Luca Lampre-Merida ,,
95 CONTI Valerio Lampre-Merida ,,
96 VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert ,,
97 BOEM Nicola Bardiani – CSF ,,
98 KAMYSHEV Arman Astana Pro Team ,,
99 IGLINSKIY Valentin Astana Pro Team ,,
100 LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk ,,
101 CRAWFORD Jai Drapac Professional Cycling ,,
102 DE PAUW Moreno Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
103 GIL MARTINEZ Tomas Aurelio Neri Sottoli ,,
104 MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk ,,
105 HABEAUX Gregory Wanty – Groupe Gobert ,,
106 MARANGONI Alan Cannondale ,,
107 WURF Cameron Cannondale ,,
108 DE BUYST Jasper Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
109 MURAVYEV Dmitriy Astana Pro Team ,,
110 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team ,,
111 SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
112 WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
113 ANDRIATO DE MATTAS Rafael Neri Sottoli ,,
114 RYBAKOV Alexander Team Katusha ,,
115 BONIFAZIO Niccolo Lampre-Merida ,,
116 CANOLA Marco Bardiani – CSF ,,
117 VAN WINDEN Dennis Belkin-Pro Cycling Team ,,
118 METLUSHENKO Yuri Torku Şekerspor ,,
119 DEBESAY Frekalsi MTN – Qhubeka ,,
120 BREEN Vegard Lotto Belisol 1:55
121 FEDI Andrea Neri Sottoli ,,
122 NAPOLITANO Danilo Wanty – Groupe Gobert ,,
123 ILESIC Aldo Ino UnitedHealthcare ,,
124 SIJMENS Nico Wanty – Groupe Gobert 2:00
125 GAWRONSKI Piotr CCC Polsat Polkowice ,,
126 DE KETELE Kenny Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
127 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
128 GERDEMANN Linus MTN – Qhubeka ,,
129 BOL Jetse Belkin-Pro Cycling Team 2:11
130 FLENS Rick Belkin-Pro Cycling Team ,,
131 KUDUS Merhawi MTN – Qhubeka ,,
132 VAKOC Petr Omega Pharma – Quick-Step 2:27
133 VAN DER LIJKE Nick Belkin-Pro Cycling Team 2:32
134 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
135 LASCA Francesco Caja Rural – Seguros RGA ,,
136 DOMAGALSKI Karol Caja Rural – Seguros RGA ,,
137 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team ,,
138 HOWSON Damien Orica GreenEDGE 3:23
139 DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 3:49
140 MOURIS Jens Orica GreenEDGE ,,

Klasyfikacja generalna:

1 (1) YATES Adam Orica GreenEDGE 10 27:51:22
2 (2) TAARAMäE Rein Cofidis, Solutions Crédits 0:01
3 (3) HARDY Romain Cofidis, Solutions Crédits 0:39
4 (4) FORMOLO Davide Cannondale 0:40
5 (5) REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 0:44
6 (6) COBO ACEBO Juan Jose Torku Şekerspor 0:45
7 (7) DURASEK Kristijan Lampre-Merida ,,
8 (8) SANCHEZ Luis Leon Caja Rural – Seguros RGA 0:47
9 (9) HANSEN Adam Lotto Belisol 0:54
10 (10) BARBIN Enrico Bardiani – CSF 1:04
11 (11) SEELDRAEYERS Kevin Wanty – Groupe Gobert 1:14
12 (12) DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team 1:31
13 (13) MARCZYNSKI Tomasz CCC Polsat Polkowice ,,
14 (14) KUDUS Merhawi MTN – Qhubeka 1:35
15 (15) MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk 2:06
16 (16) BILBAO Pello Caja Rural – Seguros RGA 2:28
17 (17) RYBAKOV Alexander Team Katusha 2:55
18 (18) FERRARI Fabricio Caja Rural – Seguros RGA 3:23
19 (19) DE LA FUENTE RASILLA David Torku Şekerspor 3:52
20 (20) VAN NIEKERK Dennis MTN – Qhubeka 4:48
21 (21) HABEAUX Gregory Wanty – Groupe Gobert 5:24
22 (22) PHELAN Adam Drapac Professional Cycling 5:43
23 (23) KAL Mirac Torku Şekerspor 7:01
24 (24) GERDEMANN Linus MTN – Qhubeka 7:20
25 (25) EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits 7:32
26 (26) IGLINSKIY Valentin Astana Pro Team 7:59
27 (27) BAKIRCI Nazim Torku Şekerspor 8:24
28 (28) WURF Cameron Cannondale 9:08
29 (29) CONTI Valerio Lampre-Merida 9:16
30 (30) BAGOT Yoann Cofidis, Solutions Crédits 9:39
31 (31) NORRIS Lachlan Drapac Professional Cycling 9:42
32 (32) HENDERSON Gregory Lotto Belisol 10:01
33 (33) IGNATENKO Petr Team Katusha 10:14
34 (34) SULZBERGER Wesley Drapac Professional Cycling 10:44
35 (35) KIENDYS Tomasz CCC Polsat Polkowice 10:53
36 (36) LE MéVEL Christophe Cofidis, Solutions Crédits 11:16
37 (37) PLANET Charles Team Novo Nordisk 11:57
38 (38) LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk 12:05
39 (39) CANOLA Marco Bardiani – CSF 12:49
40 (40) BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert 14:24
41 (42) FOMINYKH Daniil Astana Pro Team 14:57
42 (43) DE MAAR Marc UnitedHealthcare 15:10
43 (44) DOMAGALSKI Karol Caja Rural – Seguros RGA 15:11
44 (45) COLONNA Paolo Bardiani – CSF 15:17
45 (46) SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen – Baloise 16:00
46 (47) CRAWFORD Jai Drapac Professional Cycling 16:05
47 (41) BREEN Vegard Lotto Belisol 16:47
48 (48) BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare 18:23
49 (49) HOWARD Leigh Orica GreenEDGE 18:40
50 (50) VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise 19:41
51 (51) DE KETELE Kenny Topsport Vlaanderen – Baloise 19:47
52 (52) HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk 19:49
53 (53) DODI Luca Lampre-Merida 20:11
54 (54) BESCOND Jérémy Cofidis, Solutions Crédits 22:16
55 (55) VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 23:05
56 (56) KRIZEK Matthias Cannondale 23:09
57 (57) SBARAGLI Kristian MTN – Qhubeka 23:17
58 (58) BOIVIN Guillaume Cannondale 23:23
59 (59) MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 24:15
60 (60) MARANGONI Alan Cannondale 24:38
61 (61) GRECHYN Serhiy Torku Şekerspor 24:48
62 (63) PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo Caja Rural – Seguros RGA 25:33
63 (64) PALINI Andrea Lampre-Merida 26:00
64 (65) MANFREDI Andrea Bardiani – CSF 26:06
65 (66) DOCKX Gert Lotto Belisol 26:44
66 (67) HALLER Marco Team Katusha 27:29
67 (68) HUCKER Robbie Drapac Professional Cycling 27:47
68 (62) HOWSON Damien Orica GreenEDGE 28:31
69 (70) KREDER Wesley Wanty – Groupe Gobert 28:34
70 (71) FRATTINI Davide UnitedHealthcare 28:39
71 (73) GIL MARTINEZ Tomas Aurelio Neri Sottoli 29:50
72 (74) ÖRKEN Ahmet Torku Şekerspor 30:25
73 (69) BOL Jetse Belkin-Pro Cycling Team 30:34
74 (75) MAS BONET Lluís Guillermo Caja Rural – Seguros RGA 30:37
75 (76) ANDRIATO DE MATTAS Rafael Neri Sottoli 30:41
76 (77) GREIPEL André Lotto Belisol 31:18
77 (78) WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise 31:21
78 (79) PETACCHI Alessandro Omega Pharma – Quick-Step 31:22
79 (80) REGUIGUI Youcef MTN – Qhubeka 31:35
80 (72) VAN DER LIJKE Nick Belkin-Pro Cycling Team 31:41
81 (81) CHARUCKI Pawel CCC Polsat Polkowice 32:21
82 (82) AKDILEK Ahmet Torku Şekerspor 33:46
83 (83) ARAMENDIA Javier Caja Rural – Seguros RGA 34:25
84 (84) STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step 34:53
85 (85) TLEUBAYEV Ruslan Astana Pro Team 35:18
86 (86) TEDESCHI Mirko Neri Sottoli 35:25
87 (87) DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 35:57
88 (89) VIVIANI Elia Cannondale 36:54
89 (90) CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step ,,
90 (91) PERON Andrea Team Novo Nordisk 37:05
91 (92) VAN ZYL Johann MTN – Qhubeka 37:29
92 (93) VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert 37:54
93 (94) FöRSTER Robert UnitedHealthcare 38:06
94 (95) KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice 38:08
95 (96) RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre-Merida 38:17
96 (97) LEMARCHAND Romain Cofidis, Solutions Crédits 38:25
97 (88) SIJMENS Nico Wanty – Groupe Gobert 38:40
98 (98) LASCA Francesco Caja Rural – Seguros RGA 38:50
99 (99) SULZBERGER Bernard Drapac Professional Cycling 39:17
100 (100) BONIFAZIO Niccolo Lampre-Merida 39:24
101 (101) VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise 39:35
102 (102) SAGAN Juraj Cannondale 40:43
103 (104) VAN WINDEN Dennis Belkin-Pro Cycling Team 41:13
104 (105) DEBESAY Frekalsi MTN – Qhubeka 41:21
105 (106) DE BUYST Jasper Topsport Vlaanderen – Baloise 42:32
106 (107) VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk 42:57
107 (108) BOEM Nicola Bardiani – CSF 43:20
108 (103) FLENS Rick Belkin-Pro Cycling Team 43:22
109 (109) KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step 43:40
110 (111) GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team 43:55
111 (112) KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE 44:05
112 (113) MURPHY John UnitedHealthcare 44:18
113 (114) ILESIC Aldo Ino UnitedHealthcare 45:00
114 (115) NAPOLITANO Danilo Wanty – Groupe Gobert 45:31
115 (116) KAMYSHEV Arman Astana Pro Team 46:01
116 (117) WAGNER Robert Belkin-Pro Cycling Team 46:10
117 (118) WESEMANN Martin MTN – Qhubeka 46:15
118 (119) MARKUS Barry Belkin-Pro Cycling Team 46:18
119 (120) BROWN Graeme Belkin-Pro Cycling Team 46:28
120 (121) STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice 46:40
121 (122) POZZO Mattia Neri Sottoli 47:37
122 (110) DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 47:43
123 (124) MURAVYEV Dmitriy Astana Pro Team 47:59
124 (125) GUARDINI Andrea Astana Pro Team 48:39
125 (126) FEDI Andrea Neri Sottoli 48:53
126 (127) GOESINNEN Floris Drapac Professional Cycling 49:04
127 (128) GAWRONSKI Piotr CCC Polsat Polkowice 49:54
128 (129) VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol 50:22
129 (130) ROBERT Frédérique Wanty – Groupe Gobert 50:23
130 (131) METLUSHENKO Yuri Torku Şekerspor 51:28
131 (123) MOURIS Jens Orica GreenEDGE 51:29
132 (132) BOECKMANS Kris Lotto Belisol 52:58
133 (133) CHICCHI Francesco Neri Sottoli 53:12
134 (135) LEFRANCOIS Nicolas Team Novo Nordisk 55:08
135 (134) VAKOC Petr Omega Pharma – Quick-Step 56:14
136 (136) DE PAUW Moreno Topsport Vlaanderen – Baloise 56:21
137 (137) HANSON Ken UnitedHealthcare 57:07
138 (138) WIPPERT Wouter Drapac Professional Cycling 57:47
139 (139) VERHELST Louis Cofidis, Solutions Crédits 59:16
140 (140) BOS Theo Belkin-Pro Cycling Team 1:02:05