navardauskasRamunas Navardauskas (Garmin Sharp) wygrał etap i został nowym liderem Circuit de la Sarthe. Bartosz Huzarski (NetApp Endura) zajął dziesiąte miejsce!

Przedostatni etap Circuit de la Sarthe zapowiadał się jako najtrudniejszy w tegorocznej edycji. Pona 196 kilometrów ścigania z Angers do Pré en Pail plus kilka podjazdów miały się dać we znaki rywalizującym zawodnikom.

We wczesną ucieczkę zabrali się: Daniel Oss (BMC Racing Team), Michael Schwarzmann (NetApp – Endura) i Marco Minnaard (Wanty – Groupe Gobert). Peleton prowadzony przez Movistar dopadł trójkę 36 kilometrów przed metą.

Kolejne ataki, w których brał udział między innymi Thomas Voeckler (Europcar) były kasowane przez malejącą grupę liderów. 10 kilometrów przed metą zaatakował Francis Mourey (FDJ.fr). Znany z przełajów Francuz dość szybko zrobił 30 sekund przewagi. W goniącej grupce jechał między innymi Bartosz Huzarski (NetApp Endura).

Mourey dał się dogonić na ostatnich kilometrach, a etap wygrał Ramunas Navardauskas (Garmin Sharp). Został on także nowym liderem wyścigu. Drugie miejsce zajął Julien Simon (Cofidis), a trzecie Anthony Roux (FDJ.fr). Bartosz Huzarski uplasował się na wysokiej, dziesiątej pozycji.

Wyniki:

1 NAVARDAUSKAS Ramunas TEAM GARMIN – SHARP LTU 4:58:12.
2 SIMON Julien COFIDIS, solutions crédits FRA 4.
3 ROUX Anthony FDJ FRA 4.
4 FELLINE Fabio * TREK FACTORY RACING ITA 8.
5 VOECKLER Thomas EUROPCAR FRA 9.
6 FRANK Mathias IAM CYCLING SUI 9.
7 CUMMINGS Stephen BMC RACING TEAM GBR 9.
8 DELAPLACE Anthony BRETAGNE – Séché Environnement FRA 9.
9 HERRADA LOPEZ Jesus * TEAM MOVISTAR ESP 9.
10 HUZARSKI Bartosz Team NETAPP ENDURA POL 9.
11 HERMANS Ben BMC RACING TEAM BEL 9.
12 GERARD Arnaud BRETAGNE – Séché Environnement FRA 9.
13 BERARD Julien AG2R LA MONDIALE FRA 9.
14 DENNIS Rohan * TEAM GARMIN – SHARP AUS 9.
15 DENIFL Stefan IAM CYCLING AUT 9.
16 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COLOMBIA COL 23.
17 STETINA Peter BMC RACING TEAM USA 23.
18 LEVARLET Guillaume COFIDIS, solutions crédits FRA 38.
19 MOUREY Francis FDJ FRA 42.
20 FEILLU Brice BRETAGNE – Séché Environnement FRA 49.
21 HAAS Nathan TEAM GARMIN – SHARP AUS 1:00.
22 HABEAUX Grégory WANTY – GROUPE GOBERT BEL 1:00.
23 BOOKWALTER Brent BMC RACING TEAM USA 1:02.
24 TSCHOPP Johann IAM CYCLING SUI 1:02.
25 GESLIN Anthony FDJ FRA 1:02.
26 SPRENGERS Thomas * TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 1:13.
27 COPPEL Jérôme COFIDIS, solutions crédits FRA 2:00.
28 BROWN Nathan * TEAM GARMIN – SHARP USA 3:03.
29 DOMONT Axel * AG2R LA MONDIALE FRA 4:00.
30 GOUGEARD Alexis * AG2R LA MONDIALE FRA 4:00.
31 VANDEWALLE Kristof TREK FACTORY RACING BEL 4:00.
32 CRADDOCK Lawson * GIANT – SHIMANO USA 4:14.
33 DE GREEF Francis WANTY – GROUPE GOBERT BEL 5:19.
34 BERNAUDEAU Giovanni EUROPCAR FRA 5:19.
35 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan COLOMBIA COL 5:19.
36 HUPOND Thierry GIANT – SHIMANO FRA 5:19.
37 RYBAKOV Alexander KATUSHA TEAM RUS 5:19.
38 LIETAER Eliot * TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 5:19.
39 TSATEVITCH Alexey KATUSHA TEAM RUS 5:19.
40 SELLA Emanuele ANDRONI GIOCATTOLI ITA 5:19.
41 MACHADO Tiago Team NETAPP ENDURA POR 5:19.
42 BONNAFOND Guillaume AG2R LA MONDIALE FRA 5:19.
43 GODOY Yonder * ANDRONI GIOCATTOLI VEN 5:19.
44 JARRIER Benoit BRETAGNE – Séché Environnement FRA 5:19.
45 DUQUE Leonardo Fabio COLOMBIA COL 5:19.
46 SEELDRAEYERS Kevin WANTY – GROUPE GOBERT BEL 5:19.
47 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades COLOMBIA COL 6:35.
48 NAULLEAU Bryan EUROPCAR FRA 8:00.
49 PICHON Laurent FDJ FRA 8:00.
50 LAENGEN Vegard Stake BRETAGNE – Séché Environnement NOR 9:57
51 LE MEVEL Christophe COFIDIS, solutions crédits FRA 10:32.
52 LÖVKVIST Thomas IAM CYCLING SWE 10:32.
53 MOLARD Rudy COFIDIS, solutions crédits FRA 10:32.
54 LARSSON Gustav IAM CYCLING SWE 10:32.
55 HOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING SUI 10:32.
56 COQUARD Bryan * EUROPCAR FRA 10:32.
57 GRETSCH Patrick AG2R LA MONDIALE GER 10:32.
58 VAN OVERBERGHE Arthur * TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 10:32.
59 TULIK Angelo * EUROPCAR FRA 10:32.
60 ROWSELL Erick * Team NETAPP ENDURA GBR 10:32.
61 HUREL Tony EUROPCAR FRA 10:32.
62 GAIMON Phillip TEAM GARMIN – SHARP USA 10:32.
63 DEKKER Thomas TEAM GARMIN – SHARP NED 10:32.
64 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban COLOMBIA COL 10:32.
65 PADOUR Frantisek Team NETAPP ENDURA CZE 13:15.
66 BEPPU Fumiyuki TREK FACTORY RACING JPN 13:15.
67 VAN POPPEL Boy TREK FACTORY RACING NED 13:15.
68 HALLER Marco * KATUSHA TEAM AUT 13:15.
69 BOUHANNI Nacer * FDJ FRA 14:35.
70 MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT NED 14:35.
71 FEILLU Romain BRETAGNE – Séché Environnement FRA 14:35.
72 HUTAROVICH Yauheni AG2R LA MONDIALE BLR 14:35.
73 BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI ITA 14:35.
74 OCHOA Carlos Jose ANDRONI GIOCATTOLI VEN 14:35.
75 OSS Daniel BMC RACING TEAM ITA 15:14.
76 KOHLER Martin BMC RACING TEAM SUI 15:14.
77 JACOBS Pieter TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 15:14.
78 NIZZOLO Giacomo TREK FACTORY RACING ITA 15:14.
79 HAGA Chad GIANT – SHIMANO USA 15:14.
80 LEMARCHAND Romain COFIDIS, solutions crédits FRA 15:14.
81 SILVESTRE Fabio * TREK FACTORY RACING POR 15:14.
82 QUINTERO ARTUNDUAGA Duber Arman COLOMBIA COL 15:14.
83 CHAVANEL Sébastien FDJ FRA 15:14.
84 WAEYTENS Zico * TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 15:14.
85 SCHWARZMANN Michael * Team NETAPP ENDURA GER 15:14.
86 GILBERT Jérôme WANTY – GROUPE GOBERT BEL 16:10.
87 LOBATO DEL VALLE Juan Jose TEAM MOVISTAR ESP 16:21.
88 VENTOSO ALBERDI Francisco José TEAM MOVISTAR ESP 16:21.
89 DOWSETT Alex TEAM MOVISTAR GBR 16:21.
90 IGNATYEV Mikhail KATUSHA TEAM RUS 17:25.
91 PORSEV Alexander KATUSHA TEAM RUS 17:25.
92 GUTIERREZ PALACIOS José Ivan TEAM MOVISTAR ESP 20:45.
93 MCEVOY Jonathan Team NETAPP ENDURA GBR 20:45.
94 LOH Sea Keong GIANT – SHIMANO MAS 20:45.
95 CAMPENAERTS Victor * TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 20:45.
96 SÜTTERLIN Jasha * TEAM MOVISTAR GER 20:45.
97 KOCHETKOV Pavel KATUSHA TEAM RUS 20:45.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga @ArekWaluga77