Tour de Pologne amatorówCYKLO Gniewino to pierwsza edycja wyścigu szosowego dedykowanego amatorom o różnym stopniu wytrenowania.

Przygotowaliśmy 2 oddzielne wyścigi właśnie po to, żeby każdy znalazł odpowiedni poziom dla siebie. Dzięki pomocy Przemka Ebertowskiego wyznaczyliśmy bardzo ciekawą i nie da się ukryć, że selektywną trasę – to 23 kilometrowa pętla, z podjazdem pod Zbiornik Żarnowiecki. Imprezę zaplanowano na 8 czerwca – powiedział nam dyrektor wyścigu Bartek Glaas.

trasa cyklo gniewno

Trasa pomimo tego wymagającego odcinka jest bardzo szybka, bo do 21 kilometra jest cały czas lekka tendencja spadkowa, dopiero na 22 kilometrze zaczyna się podjazd, który jest najdłuższym i najbardziej wymagającym podjazdem na całym Pomorzu i to tu na pewno rozstrzygną się losy obydwu wyścigów. Na odcinku 1400 metrów podjazd ma niecałe 100 metrów przewyższenia, jednak satysfakcja oraz widoki jakie zobaczymy na górze są warte pokonania trudu – dodaje Bartek.

Początkujących, którzy mogą wystartować na dowolnym rowerze zapraszamy na 2 pętle – 46 kilometrów. Wyścig główny zapowiada się bardzo ciekawie, to 4 pętle i łącznie 92 kilometry do przejechania, na pewno będzie się działo dużo, bo oprócz bardzo atrakcyjnych nagród dla zwycięzców open i w każdej kategorii zamierzamy także zrobić kilka premii lotnych i górskich. Co ważne całość jest poprowadzona asfaltami o dobrej lub bardzo dobrej jakości. Zapraszamy Was całymi rodzinami, bo start/meta zlokalizowana jest koło kompleksu Turystyczno-Rekreacyjnego “Kaszubskie Oko, zapisy zaczynamy już niebawem – podsumowuje szef wyścigu.

Regulamin > tutaj

Zapisy ruszą już wkrótce. Szczegóły na www.cyklo.info.pl

Portal naszosie.pl został oficjalnym Patronem medialnym Cyklo Gniewino i Cyklo Gdynia.

mapka: cyklo.info.pl

Informacja Prasowa

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwester
Sylwester

świetnie. Nareszcie wyścigi kolarskie w mojej okolicy. Mam już swoje latka (47) ale to nie problem by wystartować. Zrezygnuję z innego wyjazdu by być na cyklo Gniewino. O której musze być w Gniewinie by zdążyć zapisać się na ten dłuższy odcinek?