sacha modolo26-letni Sacha Modolo (Lampre-Merida) wygrał już w tym sezonie Trofeo Palma oraz Trofeo Ses Salines. Dziś do swojego kolarskiego CV dołożył etapową wygraną w wyścigu Trzy dni De Panne. Oto co powiedział po etapie.

Każdy, kto widział końcówkę drugiego etapu widział, że ogromną pracę na rzecz zwycięstwa Modolo wykonali jego koledzy z drużyny- Maximiliano Richeze oraz Davide Cimolai.

Dziś jedyne, co mogłem zrobić to wykorzystać pracę moich kolegów- Cimolaiego i Richeze. I udało się, jestem bardzo zadowolony. Dobrze się dziś czułem, na Kemmelberg wjechałem na czwartej pozycji. Przed Koksijde czułem się trochę zmęczony, ale widziałem, że moi rywale także. Martwiłem się tylko Demarem [Arnaud Demare jest sprinterem drużyny FDJ.fr- przyp. tłum.], którego koledzy pracowali na czele, ale moje obawy ustąpiły, gdy pracę rozpoczęli Cimolai i Richeze-  opowiadał.

Włoch podkreślał także, że z każdym występem zdobywa bardzo cenne doświadczenie, które zaprocentowało już dziś.

Porównując dzisiejszą rywalizację do Gandawa-Wevelgem, muszę stwierdzić, że to zupełnie inne doświadczenie. Nawet jeżeli otrzymywałem świetne rady od dyrektorów sportowych, to i tak miałem problemy w kluczowych momentach wyścigu. Uczę się na każdym wyścigu i to stanowi jednocześnie mój cel- poprawiać własne umiejętności- zakończył Modolo.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska