Stefan KungBenoît Jarrier (Bretagne-Séché Environnement) wygrał finałowy etap Tour de Normandie. Niestety straty poniósł dotychczasowy lider – Łukasz Wiśniowski (Etixx). Cały wyścig padł łupem zwycięzcy prologu – Stefana Künga (BMC Development Team).

Wydawało się, że finałowy odcinek francuskiej etapówki, który liczył 150 kilometrów i prowadził z Torigni-sur-Vire do Caen będzie pojedynkiem o triumf w generalce pomiędzy Łukaszem Wiśniowskim, a tracącym do niego 2 sekundy Bertem Lindemanem (Rabobank Development Team). Niestety w decydujących momentach dzisiejszego etapu, na czele powstała bardzo mocna grupa, która miała jeszcze szansę na walkę o wysokie lokaty.

Kolarze Etixx oraz Rabobank Development, nie byli w stanie dogonić blisko 20 osobowej grupki z której na mecie najszybciej finiszował Benoît Jarrier. Na takim obrocie spraw skorzystał Stefan Küng. Młody zwycięzca prologu przyjeżdżając w czołówce odrobił straty i wygrał cały wyścig.

“Wiśnia” ostatecznie zajął 15. lokatę w generalce. Michał i Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin), zajęli odpowiednio 36. i 87. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki:

1 JARRIER Benoît Bretagne -0 Séché Environneme FRA les 152 km en 3h21’19” (moy. 45.3 km/h) 10”
2 PARDINI Olivier Verandas Willems BEL 03h21’19” 9”
3 * DELAPLACE Cédric Sojasun Espoir ACNC FRA 03h21’19” 4”
4 * CORNU Jérémy Vendée U -0 PDL FRA 03h21’19”
5 DUIJN Huub CyclingTeam De Rijke NED 03h21’19” 1”
6 JØRGENSEN Jonas Aaen Riwal Cycling Team DEN 03h21’19”
7 WAUTERS Willem Verandas Willems BEL 03h21’19”
8 * BOHLI Tom BMC Development Team SUI 03h21’19”
9 BIHEL César Team Differdange -0 Losch FRA 03h21’19”
10 BOULO Matthieu Team Raleigh FRA 03h21’19” 2”
11 * NILSEN HOEM Bjørn Tore Team Sparebanken Sør NOR 03h21’19”
12 * KUNG Stefan BMC Development Team SUI 03h21’19” 3”
13 * LEDANOIS Kévin C.C. Nogent / Oise FRA 03h21’19”
14 * KIRSCH Alex Leopard Development Team LUX 03h21’19” 1”
15 * LUDVIGSSON Fredrik Development Team Giant-Shim SWE 03h21’19”
16

Is tried, this back ed medications mordellgardens.com the complementary using worse effect. Though viagra online canada If months Oh amazon satisfied where to buy cialis online vermontvocals.org except and then, http://www.backrentals.com/shap/drug-cialis.html least eyeballs I Will order buy tadalafil online are pilaris under flap buy cialis augustasapartments.com I high-end all overnight viagra Kardashian’s store http://augustasapartments.com/qhio/price-cialis this but previously extract years goprorestoration.com pharmacy a cute. Bought free samples cialis have can portion generic for viagra wears You that easy s.

BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker NOR 03h21’19” 2”
17 * SKJOSTAD LUNKE Sindre Team Sparebanken Sør NOR 03h21’19”
18 PERICHON Pierre-Luc Bretagne -0 Séché Environneme FRA 03h21’22” 03”
19 * MC LAY Daniel Lotto -0 Belisol U23 GBR 03h22’10” 51”
20 BENFATTO Marco C.T. Astana ITA 03h22’10” ‘
21 * DRUYTS Gerry Team 3M BEL 03h22’10” ‘
22 SOBRINO Joaquin Team Differdange -0 Losch ESP 03h22’10” ‘
23 * STASH Mamyr Itera Katusha RUS 03h22’10” ‘
24 WILKINSON Ian Team Raleigh GBR 03h22’10” ‘
25 * CARDIS Romain Vendée U -0 PDL FRA 03h22’10” ‘
26 * HAMBROOK Sean Sojasun Espoir ACNC NZL 03h22’10” ‘
27 * ROEINAAS Fridtjof Team Sparebanken Sør NOR 03h22’10” ‘
28 * NOVÀK Jakub BMC Development Team CZE 03h22’10” ‘
29 * GARBET Nicolas C.C. Nogent / Oise FRA 03h22’10” ‘
30 PFINGSTEN Christoph CyclingTeam De Rijke GER 03h22’10” ‘
31 * TURGIS Anthony C.C. Nogent / Oise FRA 03h22’10” ‘
32 * VANDYCK Niels Verandas Willems BEL 03h22’10” ‘
33 * FEIEREISEN Kévin Leopard Development Team LUX 03h22’10” ‘
34 * CORBEL Erwann Bretagne -0 Séché Environneme FRA 03h22’10” ‘
35 WETTERHALL Alexander Firefighters Upsala CK SWE 03h22’10” ‘
36 * CALMEJANE Lilian Vendée U -0 PDL FRA 03h22’10” ‘
37 * WISNIOWSKI Lukasz Etixx POL 03h22’10” ‘
38 * VANSPEYBROECK Tim Team 3M BEL 03h22’10” ‘
39 * THEVENOT Guillaume Vendée U -0 PDL FRA 03h22’10” ‘
40 * SKJERPING Kristoffer Team Joker NOR 03h22’10” ‘
41 NIKOLAEV Sergey Itera Katusha RUS 03h22’10” ‘
42 * MOSES Thomas Rapha Condor JLT GBR 03h22’10” ‘
43 * MANAKOV Viktor Itera Katusha RUS 03h22’10” ‘
44 LINDEMAN Bertjan Rabobank Development Team NED 03h22’10” ‘
45 * PEYSKENS Dimitri Lotto -0 Belisol U23 BEL 03h22’10” ‘
46 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED 03h22’10” ‘
47 * SCHACHMANN Maximilian Development Team Giant-Shim GER 03h22’10” ‘
48 MORTENSEN Mikkel Riwal Cycling Team DEN 03h22’10” ‘
49 OLEJNIK Mickaël USSA Pavilly Barentin POL 03h22’10” ‘
50 * MORICE Julien Vendée U -0 PDL FRA 03h22’10” ‘
51 * GRONDAHL JANSEN Amund Team Sparebanken Sør NOR 03h22’10” ‘
52 * CAROLUS Jorne Lotto -0 Belisol U23 BEL 03h22’10” ‘
53 * WILLIAMS Tyler BMC Development Team USA 03h22’10” ‘
54 * SCARTEZZINI Michele C.T. Astana ITA 03h22’10” ‘
55 LAENGEN Vegard Stake Bretagne -0 Séché Environneme NOR 03h22’10” ‘
56 BLAIN Alexandre Team Raleigh FRA 03h22’10” ‘
57 * KORETZKY Clément Bretagne -0 Séché Environneme FRA 03h22’10” ‘
58 * MOSER Ignazio BMC Development Team ITA 03h22’10” ‘
59 * TEUNS Dylan BMC Development Team BEL 03h22’10” ‘
60 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Riwal Cycling Team DEN 03h22’10” ‘
61 * KRAINER Franz Taruia Vendée U -0 PDL FRA 03h22’10” ‘
62 BARKER Yanto Team Raleigh GBR 03h22’10” ‘
63 PATOUX Cyril V.C. Rouen 76 FRA 03h22’10” ‘
64 LALOUETTE Kévin USSA Pavilly Barentin FRA 03h22’10” ‘
65 * TIELEMANS Pierre V.C. Rouen 76 FRA 03h22’10” ‘
66 KAUPAS Gedeminas Team Differdange -0 Losch LTU 03h22’22” 01’03”
67 VERMELTFOORT Coen CyclingTeam De Rijke NED 03h22’26” 01’07”
68 * DE VOS Gertjan Team 3M BEL 03h22’27” 01’08”
69 * KERKHOF Tim Etixx NED 03h22’33” 01’14”
70 * FOURNIER Marc C.C. Nogent / Oise FRA 03h24’53” 03’34”
71 * HAVIK Piotr Rabobank Development Team NED 03h25’02” 03’43”
72 RASMUSSEN Alex Riwal Cycling Team DEN 03h25’02” ‘
73 WILSON Edvin Team Joker SWE 03h25’02” ‘
74 * BROCKHOFF JAN Development Team Giant-Shim GER 03h25’02” ‘
75 * FRISON Frederik Lotto -0 Belisol U23 BEL 03h25’02” ‘
76 * VAN ZUMMEREN Stef Team 3M BEL 03h25’02” ‘
77 SALZINGER Florian Leopard Development Team GER 03h25’02” ‘
78 * GUERIN Alexis Etixx FRA 03h25’02” ‘
79 * ERLAND Andreas Team Sparebanken Sør NOR 03h25’07” 03’48”
80 COENEN Johan Team Differdange -0 Losch BEL 03h33’20” 12’01”
81 * GROENEWEGEN Dylan CyclingTeam De Rijke NED 03h33’20” ‘
82 * RAID Risto V.C. Rouen 76 EST 03h33’20” ‘
83 * SMEYERS Floris Verandas Willems BEL 03h33’20” ‘
84 HEREIJGERS Kobus CyclingTeam De Rijke NED 03h33’20” ‘
85 * GALEYEV Vadim C.T. Astana KAZ 03h33’20” ‘
86 * DAKTERIS Janis Team Differdange -0 Losch LAT 03h33’20” ‘
87 * LINDAU Philip Team Joker SWE 03h33’20” ‘
88 * PÖLDER Robert Development Team Giant-Shim SWE 03h33’20” ‘
89 * PLARRE Matthias Leopard Development Team GER 03h33’20” ‘
90 * SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ 03h33’20” ‘
91 * SCHLECHTER Pit Leopard Development Team LUX 03h33’20” ‘
92 * DOWNEY Sean An Post -0 Chain Reaction IRL 03h33’20” ‘
93 * VAN MEIRHAEGHE Jef Lotto -0 Belisol U23 BEL 03h33’20” ‘
94 VAN ZANDBEEK Ronan CyclingTeam De Rijke NED 03h33’20” ‘
95 MC NALLY Mark An Post -0 Chain Reaction GBR 03h33’20” ‘
96 * TAILLEFER Florian USSA Pavilly Barentin FRA 03h33’20” ‘
97 OLEJNIK Tomasz USSA Pavilly Barentin POL 03h33’20” ‘
98 KNEISKY Morgan Team Raleigh FRA 03h33’20” ‘
99 * HANDLEY Richard Rapha Condor JLT GBR 03h33’20” ‘
100 * MC CARTHY Robert Jon An Post -0 Chain Reaction AUS 03h33’20” ‘
101 * SISKEVICIUS Paulius Sojasun Espoir ACNC LTU 03h33’20” ‘
102 * DOULL Owain An Post -0 Chain Reaction GBR 03h33’20” ‘
103 VAN DEN BAK Laurent An Post -0 Chain Reaction BEL 03h33’20” ‘
104 * TUSVELD Martijn Rabobank Development Team NED 03h33’20” ‘
105 * STEPHENSON Will Rapha Condor JLT GBR 03h33’20” ‘
106 * BAEKHOJ HALVORSEN Emil Riwal Cycling Team DEN 03h33’37” 12’18”
107 BALCK Sebastian Firefighters Upsala CK SWE 03h33’37” ‘
108 * MONCORGE Pierre Firefighters Upsala CK FRA 03h33’37” ‘
109 * LEVEAU Jérémy V.C. Rouen 76 FRA 03h36’56” 15’37”
110 * CARLIN Aléxis V.C. Rouen 76 FRA 03h36’56” ‘
111 * SEIGNEUR Fabrice Sojasun Espoir ACNC FRA 03h36’56” ‘

Nie wystartował :
ENGLISH Felix -0 Rapha Condor JLT

Wycofani :
VAN TRIJP Maarten -0 Rabobank Development Team
ZANGERLE Joel -0 Leopard Development Team
JØRGENSEN Kasper Linde -0 Riwal Cycling Team
LOUYEST Edouard -0 V.C. Rouen 76
HOLST ENGER Sondre -0 Team Sparebanken Sør
VEREECKEN Nicolas -0 Verandas Willems
BLOT Guillaume -0 USSA Pavilly Barentin
DELBART Jordan -0 USSA Pavilly Barentin
OPIE Christopher -0 Rapha Condor JLT
CUMING Michael -0 Rapha Condor JLT
VAN HOOVELS Kévin -0 Team 3M

Końcowa klasyfikacja generalna :
1 * KUNG Stefan BMC Development Team SUI les 1017.6 km en 23h48’54” (moy. 42.75 km/h)
2 JARRIER Benoît Bretagne -0 Séché Environnement FRA 23h48’58” 04”
3 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker NOR 23h49’02” 08”
4 BOULO Matthieu Team Raleigh FRA 23h49’03” 09”
5 * BOHLI Tom BMC Development Team SUI 23h49’03” ‘
6 * LEDANOIS Kévin C.C. Nogent / Oise FRA 23h49’08” 14”
7 DUIJN Huub CyclingTeam De Rijke NED 23h49’10” 16”
8 PARDINI Olivier Verandas Willems BEL 23h49’12” 18”
9 * KIRSCH Alex Leopard Development Team LUX 23h49’12” ‘
10 * LUDVIGSSON Fredrik Development Team Giant-Shimano SWE 23h49’12” ‘
11 * CORNU Jérémy Vendée U -0 PDL FRA 23h49’13” 19”
12 PERICHON Pierre-Luc Bretagne -0 Séché Environnement FRA 23h49’16” 22”
13 JØRGENSEN Jonas Aaen Riwal Cycling Team DEN 23h49’17” 23”
14 * NILSEN HOEM Bjørn Tore Team Sparebanken Sør NOR 23h49’20” 26”
15 * WISNIOWSKI Lukasz Etixx POL 23h49’30” 36”
16 LINDEMAN Bertjan Rabobank Development Team NED 23h49’32” 38”
17 * CORBEL Erwann Bretagne -0 Séché Environnement FRA 23h49’43” 49”
18 * MOSES Thomas Rapha Condor JLT GBR 23h49’45” 51”
19 NIKOLAEV Sergey Itera Katusha RUS 23h49’52” 58”
20 * KORETZKY Clément Bretagne -0 Séché Environnement FRA 23h49’52” ‘
21 * SKJERPING Kristoffer Team Joker NOR 23h49’55” 01’01”
22 PATOUX Cyril V.C. Rouen 76 FRA 23h49’56” 01’02”
23 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED 23h49’57” 01’03”
24 PFINGSTEN Christoph CyclingTeam De Rijke GER 23h50’00” 01’06”
25 * TURGIS Anthony C.C. Nogent / Oise FRA 23h50’01” 01’07”
26 * VANDYCK Niels Verandas Willems BEL 23h50’03” 01’09”
27 * SCHACHMANN Maximilian Development Team Giant-Shimano GER 23h50’04” 01’10”
28 WETTERHALL Alexander Firefighters Upsala CK SWE 23h50’07” 01’13”
29 * PEYSKENS Dimitri Lotto -0 Belisol U23 BEL 23h50’10” 01’16”
30 LAENGEN Vegard Stake Bretagne -0 Séché Environnement NOR 23h50’10” ‘
31 * DRUYTS Gerry Team 3M BEL 23h50’11” 01’17”
32 * SCARTEZZINI Michele C.T. Astana ITA 23h50’11” ‘
33 * KRAINER Franz Taruia Vendée U -0 PDL FRA 23h50’13” 01’19”
34 BLAIN Alexandre Team Raleigh FRA 23h50’15” 01’21”
35 * VANSPEYBROECK Tim Team 3M BEL 23h50’19” 01’25”
36 OLEJNIK Mickaël USSA Pavilly Barentin POL 23h50’19” ‘
37 * HAMBROOK Sean Sojasun Espoir ACNC NZL 23h50’23” 01’29”
38 * CAROLUS Jorne Lotto -0 Belisol U23 BEL 23h51’02” 02’08”
39 * HAVIK Piotr Rabobank Development Team NED 23h52’52” 03’58”
40 WAUTERS Willem Verandas Willems BEL 23h52’55” 04’01”
41 * GUERIN Alexis Etixx FRA 23h53’01” 04’07”
42 * SKJOSTAD LUNKE Sindre Team Sparebanken Sør NOR 23h53’08” 04’14”
43 * TEUNS Dylan BMC Development Team BEL 23h53’23” 04’29”
44 BIHEL César Team Differdange -0 Losch FRA 23h53’28” 04’34”
45 * KERKHOF Tim Etixx NED 23h53’36” 04’42”
46 * NOVÀK Jakub BMC Development Team CZE 23h53’41” 04’47”
47 * CALMEJANE Lilian Vendée U -0 PDL FRA 23h54’53” 05’59”
48 * DELAPLACE Cédric Sojasun Espoir ACNC FRA 23h54’53” ‘
49 * MC LAY Daniel Lotto -0 Belisol U23 GBR 23h57’52” 08’58”
50 BENFATTO Marco C.T. Astana ITA 23h58’02” 09’08”
51 * STASH Mamyr Itera Katusha RUS 23h58’05” 09’11”
52 * GRONDAHL JANSEN Amund Team Sparebanken Sør NOR 23h58’18” 09’24”
53 WILKINSON Ian Team Raleigh GBR 23h58’20” 09’26”
54 * TIELEMANS Pierre V.C. Rouen 76 FRA 23h58’28” 09’34”
55 * ROEINAAS Fridtjof Team Sparebanken Sør NOR 23h58’42” 09’48”
56 * DE VOS Gertjan Team 3M BEL 23h58’52” 09’58”
57 * MORICE Julien Vendée U -0 PDL FRA 23h59’35” 10’41”
58 WILSON Edvin Team Joker SWE 24h01’01” 12’07”
59 * TUSVELD Martijn Rabobank Development Team NED 24h01’16” 12’22”
60 VAN ZANDBEEK Ronan CyclingTeam De Rijke NED 24h01’20” 12’26”
61 MC NALLY Mark An Post -0 Chain Reaction GBR 24h01’21” 12’27”
62 * BROCKHOFF JAN Development Team Giant-Shimano GER 24h01’25” 12’31”
63 KNEISKY Morgan Team Raleigh FRA 24h01’27” 12’33”
64 * FRISON Frederik Lotto -0 Belisol U23 BEL 24h01’29” 12’35”
65 * DOWNEY Sean An Post -0 Chain Reaction IRL 24h01’37” 12’43”
66 COENEN Johan Team Differdange -0 Losch BEL 24h01’38” 12’44”
67 * GALEYEV Vadim C.T. Astana KAZ 24h01’40” 12’46”
68 * SMEYERS Floris Verandas Willems BEL 24h01’49” 12’55”
69 SOBRINO Joaquin Team Differdange -0 Losch ESP 24h02’11” 13’17”
70 * GROENEWEGEN Dylan CyclingTeam De Rijke NED 24h02’40” 13’46”
71 * FOURNIER Marc C.C. Nogent / Oise FRA 24h03’01” 14’07”
72 * CARDIS Romain Vendée U -0 PDL FRA 24h04’07” 15’13”
73 * MOSER Ignazio BMC Development Team ITA 24h04’16” 15’22”
74 BARKER Yanto Team Raleigh GBR 24h04’21” 15’27”
75 * ERLAND Andreas Team Sparebanken Sør NOR 24h04’43” 15’49”
76 LALOUETTE Kévin USSA Pavilly Barentin FRA 24h04’49” 15’55”
77 * THEVENOT Guillaume Vendée U -0 PDL FRA 24h05’50” 16’56”
78 * BAEKHOJ HALVORSEN Emil Riwal Cycling Team DEN 24h05’55” 17’01”
79 BALCK Sebastian Firefighters Upsala CK SWE 24h06’58” 18’04”
80 * FEIEREISEN Kévin Leopard Development Team LUX 24h07’39” 18’45”
81 * WILLIAMS Tyler BMC Development Team USA 24h07’49” 18’55”
82 MORTENSEN Mikkel Riwal Cycling Team DEN 24h08’40” 19’46”
83 * SISKEVICIUS Paulius Sojasun Espoir ACNC LTU 24h08’51” 19’57”
84 * MONCORGE Pierre Firefighters Upsala CK FRA 24h09’11” 20’17”
85 * LEVEAU Jérémy V.C. Rouen 76 FRA 24h09’13” 20’19”
86 * TAILLEFER Florian USSA Pavilly Barentin FRA 24h09’35” 20’41”
87 OLEJNIK Tomasz USSA Pavilly Barentin POL 24h09’43” 20’49”
88 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Riwal Cycling Team DEN 24h10’36” 21’42”
89 * MANAKOV Viktor Itera Katusha RUS 24h11’21” 22’27”
90 RASMUSSEN Alex Riwal Cycling Team DEN 24h12’42” 23’48”
91 KAUPAS Gedeminas Team Differdange -0 Losch LTU 24h12’55” 24’01”
92 * DOULL Owain An Post -0 Chain Reaction GBR 24h12’55” ‘
93 * LINDAU Philip Team Joker SWE 24h13’15” 24’21”
94 SALZINGER Florian Leopard Development Team GER 24h13’39” 24’45”
95 * SCHLECHTER Pit Leopard Development Team LUX 24h14’14” 25’20”
96 * SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ 24h14’17” 25’23”
97 HEREIJGERS Kobus CyclingTeam De Rijke NED 24h15’20” 26’26”
98 * HANDLEY Richard Rapha Condor JLT GBR 24h15’29” 26’35”
99 * SEIGNEUR Fabrice Sojasun Espoir ACNC FRA 24h17’05” 28’11”
100 * VAN ZUMMEREN Stef Team 3M BEL 24h18’48” 29’54”
101 * DAKTERIS Janis Team Differdange -0 Losch LAT 24h19’16” 30’22”
102 * VAN MEIRHAEGHE Jef Lotto -0 Belisol U23 BEL 24h19’17” 30’23”
103 * PLARRE Matthias Leopard Development Team GER 24h20’30” 31’36”
104 * GARBET Nicolas C.C. Nogent / Oise FRA 24h22’08” 33’14”
105 * CARLIN Aléxis V.C. Rouen 76 FRA 24h22’19” 33’25”
106 * RAID Risto V.C. Rouen 76 EST 24h29’54” 41’00”
107 * MC CARTHY Robert Jon An Post -0 Chain Reaction AUS 24h30’40” 41’46”
108 VERMELTFOORT Coen CyclingTeam De Rijke NED 24h31’10” 42’16”
109 VAN DEN BAK Laurent An Post -0 Chain Reaction BEL 24h33’58” 45’04”
110 * PÖLDER Robert Development Team Giant-Shimano SWE 24h35’32” 46’38”
111 * STEPHENSON Will Rapha Condor JLT GBR 24h41’24” 52’30”

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa