dumoulinTom Dumoulin (Giant – Shimano) wygrał krótką czasówkę i został nowym liderem Critérium International. Tylko 27 sekund stracił do zwycięzcy Rafał Majka (Tinkoff – Saxo).

Siedem kilometrów miała czasówka zamykająca pierwszy dzień zmagań w Critérium International. Przed południem w krótkim, sprinterskim etapie najlepszy okazał się Nacer Bouhanni (FDJ.fr), który jako ostatni miał przystąpić do indywidualnej jazdy na czas.

Pierwszy dobry rezultat wykręcił Alexis Gougeard (Ag2r La Mondiale). Młody Francuz zanotował czas 9’33”. Nie zdołał go wyprzedzić między innymi Andy Schleck (Trek Factory Racing). Zrobił to dopiero kolejny Francuz – Jerome Coppel (Cofidis), który pobił czas młodszego kolegi o 15 sekund.

Następni zawodnicy zaprezentowali się jeszcze lepiej od Francuzów. Najpierw czas Coppela pobił Rohan Dennis (Garmin – Sharp), a chwilę później fantastyczny czas zanotował Tom Dumoulin (Giant – Shimano). Czas Holendra to 9’03”, czyli lepszy o ubiegłorocznego zwycięzcy.

Bardzo ładnie pojechał Rafał Majka (Tinkoff – Saxo), który stracił do Dumoulina 27 sekund. Na wirtualne podium wdrapał się Jean – Christophe Peraud (Ag2r La Mondiale), który o ułamki sekundy pokonał Coppela. Peraud nie długo cieszył się trzecim miejscem, ponieważ pokonał go Bob Jungels (Trek Factory Racing).

Jutro przed kolarzami ostatni etap, z finałowym podjazdem pod Col de l’Ospedale (14,1 km długości; średnie nachylenie 6,2 %).

Wyniki:

1 101 * Tom DUMOULIN TEAM GIANT-SHIMANO 00:09:07.620
2 11 * Rohan DENNIS GARMIN – SHARP 00:00:03
3 55 * Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING 00:00:10
4 21 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 00:00:11
5 91 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:11
6 17 * Ramunas NAVARDAUSKAS GARMIN – SHARP 00:00:14
7 43 Mathias FRANK IAM CYCLING 00:00:16
8 96 Julien SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:16
9 61 * Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:18
10 14 * Nathan HAAS GARMIN – SHARP 00:00:20
11 31 Pierrick FEDRIGO FDJ.FR 00:00:21
12 63 Brice FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:22
13 62 * Anthony DELAPLACE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:22
14 41 Gustav LARSSON IAM CYCLING 00:00:23
15 42 * Matthias BRANDLE IAM CYCLING 00:00:24
16 103 * Lawson CRADDOCK TEAM GIANT-SHIMANO 00:00:24
17 115 Tiago MACHADO TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:26
18 26 * Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 00:00:26
19 85 * Rafal MAJKA TINKOFF-SAXO 00:00:27
20 76 * Bryan NAULEAU TEAM EUROPCAR 00:00:27
21 53 Matthew BUSCHE TREK FACTORY RACING 00:00:28
22 7 Michele SCARPONI ASTANA PRO TEAM 00:00:28
23 113 Iker CAMANO TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:30
24 57 * Fabio SILVESTRE TREK FACTORY RACING 00:00:30
25 51 Frank SCHLECK TREK FACTORY RACING 00:00:30
26 72 Yukiya ARASHIRO TEAM EUROPCAR 00:00:31
27 77 * Romain SICARD TEAM EUROPCAR 00:00:32
28 28 * Alexis VUILLERMOZ AG2R LA MONDIALE 00:00:33
29 145 Stéphane ROSSETTO BIGMAT-AUBER 93 00:00:34
30 48 Marcel WYSS IAM CYCLING 00:00:34
31 141 * Flavien DASSONVILLE BIGMAT-AUBER 93 00:00:35
32 116 José MENDES TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:35
33 1 Valerio AGNOLI ASTANA PRO TEAM 00:00:36
34 135 * José GONCALVES TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:00:36
35 71 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 00:00:36
36 124 Fabio Andres DUARTE COLOMBIA 00:00:36
37 114 * David DE LA CRUZ MELGAREJO TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:37
38 107 * Daan OLIVIER TEAM GIANT-SHIMANO 00:00:37
39 27 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 00:00:37
40 58 * Calvin WATSON TREK FACTORY RACING 00:00:37
41 45 * Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 00:00:38
42 121 Leonardo DUQUE COLOMBIA 00:00:40
43 92 * Jeremy BESCOND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:40
44 93 Julien FOUCHARD COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:40
45 105 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 00:00:40
46 64 * Armindo FONSECA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:41
47 15 * Alex HOWES GARMIN – SHARP 00:00:41
48 2 Janez BRAJKOVIC ASTANA PRO TEAM 00:00:41
49 47 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 00:00:41
50 68 Florian VACHON BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:42
51 95 Guillaume LEVARLET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:42
52 4 * Evan HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 00:00:42
53 13 Caleb FAIRLY GARMIN – SHARP 00:00:42
54 75 Tony HUREL TEAM EUROPCAR 00:00:44
55 137 * Yoann PAILLOT TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:00:44
56 86 * Jay MC CARTHY TINKOFF-SAXO 00:00:44
57 118 * Erick ROWSELL TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:44
58 133 Julien EL FARES TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:00:45
59 19 Thomas DEKKER GARMIN – SHARP 00:00:45
60 24 * Axel DOMONT AG2R LA MONDIALE 00:00:45
61 56 Andy SCHLECK TREK FACTORY RACING 00:00:46
62 22 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE 00:00:47
63 6 * Alexey LUTSENKO ASTANA PRO TEAM 00:00:47
64 88 Ivan ROVNY TINKOFF-SAXO 00:00:48
65 25 Hubert DUPONT AG2R LA MONDIALE 00:00:48
66 36 Laurent PICHON FDJ.FR 00:00:48
67 46 * Patrick SCHELLING IAM CYCLING 00:00:48
68 78 * Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:00:49
69 143 Alo JAKIN BIGMAT-AUBER 93 00:00:51
70 82 * Michael Valgren ANDERSEN TINKOFF-SAXO 00:00:51
71 44 * Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 00:00:51
72 74 * Romain GUILLEMOIS TEAM EUROPCAR 00:00:51
73 84 * Marko KUMP TINKOFF-SAXO 00:00:51
74 112 Cesare BENEDETTI TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:52
75 108 Tom STAMSNIJDER TEAM GIANT-SHIMANO 00:00:52
76 8 Alessandro VANOTTI ASTANA PRO TEAM 00:00:52
77 144 * Dimitri LE BOULCH BIGMAT-AUBER 93 00:00:53
78 138 * Thomas VAUBOURZEIX TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:00:54
79 54 Laurent DIDIER TREK FACTORY RACING 00:00:54
80 131 Rémy DI GREGORIO TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:00:54
81 136 * Antoine LAVIEU TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:00:55
82 146 Steven TRONET BIGMAT-AUBER 93 00:00:55
83 73 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 00:00:55
84 102 * Jonas AHLSTRAND TEAM GIANT-SHIMANO 00:00:55
85 117 * Frantisek PADOUR TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:57
86 128 Andres TORRES AGUDELO COLOMBIA 00:00:57
87 34 * Arnaud COURTEILLE FDJ.FR 00:00:58
88 83 * Edward BELTRAN TINKOFF-SAXO 00:00:59
89 87 Evgeni PETROV TINKOFF-SAXO 00:00:59
90 97 * Clément VENTURINI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:01:00
91 35 Francis MOUREY FDJ.FR 00:01:01
92 67 Christophe LABORIE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:02
93 66 Florian GUILLOU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:02
94 123 * Fabian DIAZ CARDENAS COLOMBIA 00:01:04
95 147 * Théo VIMPERE BIGMAT-AUBER 93 00:01:06
96 132 Julien ANTOMARCHI TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:01:07
97 12 Andre CARDOSO GARMIN – SHARP 00:01:07
98 32 * Nacer BOUHANNI FDJ.FR 00:01:08
99 142 Pierre GOUAULT BIGMAT-AUBER 93 00:01:10
100 52 * Eugenio ALAFACI TREK FACTORY RACING 00:01:10
101 3 * Daniil FOMINYKH ASTANA PRO TEAM 00:01:11
102 134 Benjamin GIRAUD TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:01:11
103 148 * Yannis YSSAAD BIGMAT-AUBER 93 00:01:13
104 38 Benoît VAUGRENARD FDJ.FR 00:01:15
105 16 * Lachlan MORTON GARMIN – SHARP 00:01:16
106 127 * Jeffry ROMERO COLOMBIA 00:01:16
107 5 * Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 00:01:24
108 125 * Darwin PANTOJA COLOMBIA 00:01:26
109 106 Sea Keong LOH TEAM GIANT-SHIMANO 00:01:35
110 33 Sébastien CHAVANEL FDJ.FR 00:01:41
111 94 * Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:01:41
112 126 * Felipe PAREDES COLOMBIA 00:01:48
113 23 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 00:01:56

Klasyfikacja generalna:

1 101 * Tom DUMOULIN TEAM GIANT-SHIMANO 02:16:08
2 11 * Rohan DENNIS GARMIN – SHARP 00:00:03
3 55 * Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING 00:00:08
4 21 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 00:00:11
5 91 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:11
6 17 * Ramunas NAVARDAUSKAS GARMIN – SHARP 00:00:14
7 14 * Nathan HAAS GARMIN – SHARP 00:00:16
8 43 Mathias FRANK IAM CYCLING 00:00:16
9 96 Julien SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:16
10 61 * Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:18
11 42 * Matthias BRANDLE IAM CYCLING 00:00:21
12 31 Pierrick FEDRIGO FDJ.FR 00:00:21
13 63 Brice FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:22
14 62 * Anthony DELAPLACE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:22
15 41 Gustav LARSSON IAM CYCLING 00:00:23
16 103 * Lawson CRADDOCK TEAM GIANT-SHIMANO 00:00:24
17 115 Tiago MACHADO TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:26
18 26 * Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 00:00:26
19 85 * Rafal MAJKA TINKOFF-SAXO 00:00:27
20 76 * Bryan NAULEAU TEAM EUROPCAR 00:00:27
21 53 Matthew BUSCHE TREK FACTORY RACING 00:00:28
22 7 Michele SCARPONI ASTANA PRO TEAM 00:00:28
23 113 Iker CAMANO TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:30
24 57 * Fabio SILVESTRE TREK FACTORY RACING 00:00:30
25 51 Frank SCHLECK TREK FACTORY RACING 00:00:30
26 72 Yukiya ARASHIRO TEAM EUROPCAR 00:00:31
27 77 * Romain SICARD TEAM EUROPCAR 00:00:32
28 145 Stéphane ROSSETTO BIGMAT-AUBER 93 00:00:33
29 28 * Alexis VUILLERMOZ AG2R LA MONDIALE 00:00:33
30 48 Marcel WYSS IAM CYCLING 00:00:34
31 141 * Flavien DASSONVILLE BIGMAT-AUBER 93 00:00:35
32 116 José MENDES TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:35
33 1 Valerio AGNOLI ASTANA PRO TEAM 00:00:36
34 71 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 00:00:36
35 135 * José GONCALVES TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:00:36
36 124 Fabio Andres DUARTE COLOMBIA 00:00:36
37 114 * David DE LA CRUZ MELGAREJO TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:37
38 107 * Daan OLIVIER TEAM GIANT-SHIMANO 00:00:37
39 27 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 00:00:37
40 58 * Calvin WATSON TREK FACTORY RACING 00:00:37
41 45 * Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 00:00:38
42 121 Leonardo DUQUE COLOMBIA 00:00:40
43 92 * Jeremy BESCOND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:40
44 93 Julien FOUCHARD COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:40
45 64 * Armindo FONSECA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:41
46 15 * Alex HOWES GARMIN – SHARP 00:00:41
47 2 Janez BRAJKOVIC ASTANA PRO TEAM 00:00:41
48 47 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 00:00:41
49 68 Florian VACHON BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:42
50 95 Guillaume LEVARLET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:42
51 4 * Evan HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 00:00:42
52 13 Caleb FAIRLY GARMIN – SHARP 00:00:42
53 75 Tony HUREL TEAM EUROPCAR 00:00:44
54 137 * Yoann PAILLOT TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:00:44
55 86 * Jay MC CARTHY TINKOFF-SAXO 00:00:44
56 118 * Erick ROWSELL TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:44
57 133 Julien EL FARES TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:00:45
58 19 Thomas DEKKER GARMIN – SHARP 00:00:45
59 24 * Axel DOMONT AG2R LA MONDIALE 00:00:45
60 56 Andy SCHLECK TREK FACTORY RACING 00:00:46
61 22 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE 00:00:47
62 6 * Alexey LUTSENKO ASTANA PRO TEAM 00:00:47
63 88 Ivan ROVNY TINKOFF-SAXO 00:00:48
64 25 Hubert DUPONT AG2R LA MONDIALE 00:00:48
65 36 Laurent PICHON FDJ.FR 00:00:48
66 46 * Patrick SCHELLING IAM CYCLING 00:00:48
67 78 * Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:00:49
68 84 * Marko KUMP TINKOFF-SAXO 00:00:49
69 82 * Michael Valgren ANDERSEN TINKOFF-SAXO 00:00:51
70 44 * Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 00:00:51
71 112 Cesare BENEDETTI TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:52
72 8 Alessandro VANOTTI ASTANA PRO TEAM 00:00:52
73 144 * Dimitri LE BOULCH BIGMAT-AUBER 93 00:00:53
74 131 Rémy DI GREGORIO TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:00:54
75 136 * Antoine LAVIEU TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:00:55
76 146 Steven TRONET BIGMAT-AUBER 93 00:00:55
77 73 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 00:00:55
78 102 * Jonas AHLSTRAND TEAM GIANT-SHIMANO 00:00:55
79 117 * Frantisek PADOUR TEAM NETAPP-ENDURA 00:00:57
80 128 Andres TORRES AGUDELO COLOMBIA 00:00:57
81 83 * Edward BELTRAN TINKOFF-SAXO 00:00:59
82 87 Evgeni PETROV TINKOFF-SAXO 00:00:59
83 97 * Clément VENTURINI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:01:00
84 32 * Nacer BOUHANNI FDJ.FR 00:01:02
85 67 Christophe LABORIE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:02
86 66 Florian GUILLOU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:02
87 147 * Théo VIMPERE BIGMAT-AUBER 93 00:01:06
88 132 Julien ANTOMARCHI TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:01:07
89 12 Andre CARDOSO GARMIN – SHARP 00:01:07
90 142 Pierre GOUAULT BIGMAT-AUBER 93 00:01:10
91 52 * Eugenio ALAFACI TREK FACTORY RACING 00:01:10
92 3 * Daniil FOMINYKH ASTANA PRO TEAM 00:01:11
93 134 Benjamin GIRAUD TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:01:11
94 148 * Yannis YSSAAD BIGMAT-AUBER 93 00:01:13
95 16 * Lachlan MORTON GARMIN – SHARP 00:01:16
96 127 * Jeffry ROMERO COLOMBIA 00:01:16
97 5 * Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 00:01:24
98 125 * Darwin PANTOJA COLOMBIA 00:01:26
99 143 Alo JAKIN BIGMAT-AUBER 93 00:01:27
100 54 Laurent DIDIER TREK FACTORY RACING 00:01:28
101 108 Tom STAMSNIJDER TEAM GIANT-SHIMANO 00:01:35
102 138 * Thomas VAUBOURZEIX TEAM LA POMME-MARSEILLE 13 00:01:37
103 94 * Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:01:41
104 105 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 00:01:45
105 74 * Romain GUILLEMOIS TEAM EUROPCAR 00:01:46
106 23 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 00:01:56
107 35 Francis MOUREY FDJ.FR 00:01:56
108 34 * Arnaud COURTEILLE FDJ.FR 00:01:57
109 33 Sébastien CHAVANEL FDJ.FR 00:02:01
110 38 Benoît VAUGRENARD FDJ.FR 00:02:10
111 123 * Fabian DIAZ CARDENAS COLOMBIA 00:02:29
112 106 Sea Keong LOH TEAM GIANT-SHIMANO 00:11:20
113 126 * Felipe PAREDES COLOMBIA 00:11:33

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga @ArekWaluga77