marco_benfattoMarco Benfatto (Astana Continental) wygrał piąty etap Tour de Normandie. Liderem wyścigu pozostał Łukasz Wiśniowski (Etixx).

Piąty etap francuskiej etapówki, to bardzo wietrzny odcinek z Gouville sur Mer do Carentan. Kolarze często przejeżdżali wzdłuż normandzkich plaż, a w końcówce znajdowały się dwa niewielkie podjazdy.

Na lotnych premiach bonifikaty zdobywał wicelider Bert Lindeman (Rabobank Development). Czujnie jechał jednak Michał Wiśniowski, który nie dał wyszarpać sobie żółtej koszulki.

O losach dzisiejszego odcinka zdecydował masowy sprint. Wygrał go Marco Benfatto.

Wyniki:

1 BENFATTO Marco C.T. Astana ITA les 185 km en 4h03’49” (moy. 45.53 km/h) 10”
2 * SKJERPING Kristoffer Team Joker NOR 04h03’49” 6”
3 * CARDIS Romain Vendée U-PDL FRA 04h03’49” 4”
4 * VEREECKEN Nicolas Verandas Willems BEL 04h03’49”
5 * CAROLUS Jorne Lotto-Belisol U23 BEL 04h03’49”
6 * CALMEJANE Lilian Vendée U-PDL FRA 04h03’49”
7 WILKINSON Ian Team Raleigh GBR 04h03’49”
8 * STASH Mamyr Itera Katusha RUS 04h03’49”
9 JØRGENSEN Jonas Aaen Riwal Cycling Team DEN 04h03’49”
10 SOBRINO Joaquin Team Differdange-Losch ESP 04h03’49”
11 * DELBART Jordan USSA Pavilly Barentin FRA 04h03’49”
12 * GALEYEV Vadim C.T. Astana KAZ 04h03’49”
13 ZANGERLE Joel Leopard Development Team LUX 04h03’49”
14 * MOSER Ignazio BMC Development Team ITA 04h03’49”
15 * VANSPEYBROECK Tim Team 3M BEL 04h03’49”
16 * DRUYTS Gerry Team 3M BEL 04h03’49”
17 * ERLAND Andreas Team Sparebanken Sør NOR 04h03’49”
18 LINDEMAN Bertjan Rabobank Development Team NED 04h03’49” 5”
19 * MC CARTHY Robert Jon An Post-Chain Reaction AUS 04h03’49”
20 WETTERHALL Alexander Firefighters Upsala CK SWE 04h03’49”
21 NIKOLAEV Sergey Itera Katusha RUS 04h03’49”
22 BIHEL César Team Differdange-Losch FRA 04h03’49”
23 PATOUX Cyril V.C. Rouen 76 FRA 04h03’49”
24 * LUDVIGSSON Fredrik Development Team Giant-Shim SWE 04h03’49”
25 KAUPAS Gedeminas Team Differdange-Losch LTU 04h03’49”
26 * HAMBROOK Sean Sojasun Espoir ACNC NZL 04h03’49”
27 MC NALLY Mark An Post-Chain Reaction GBR 04h03’49”
28 * DOWNEY Sean An Post-Chain Reaction IRL 04h03’49”
29 BALCK Sebastian Firefighters Upsala CK SWE 04h03’49”
30 * CORBEL Erwann Bretagne-Séché Environneme FRA 04h03’49” 2”
31 * GROENEWEGEN Dylan CyclingTeam De Rijke NED 04h03’49”
32 * HAVIK Piotr Rabobank Development Team NED 04h03’49”
33 * CORNU Jérémy Vendée U-PDL FRA 04h03’49”
34 OPIE Christopher Rapha Condor JLT GBR 04h03’49”
35 * FEIEREISEN Kévin Leopard Development Team LUX 04h03’49”
36 * MONCORGE Pierre Firefighters Upsala CK FRA 04h03’49”
37 * TAILLEFER Florian USSA Pavilly Barentin FRA 04h03’49”
38 * FOURNIER Marc C.C. Nogent / Oise FRA 04h03’49”
39 * SCHACHMANN Maximilian Development Team Giant-Shim GER 04h03’49”
40 * PEYSKENS Dimitri Lotto-Belisol U23 BEL 04h03’49”
41 * GUERIN Alexis Etixx FRA 04h03’49”
42 * KUNG Stefan BMC Development Team SUI 04h03’49”
43 LAENGEN Vegard Stake Bretagne-Séché Environneme NOR 04h03’49”
44 * TURGIS Anthony C.C. Nogent / Oise FRA 04h03’49”
45 * MOSES Thomas Rapha Condor JLT GBR 04h03’49”
46 VAN HOOVELS Kévin Team 3M BEL 04h03’49”
47 PFINGSTEN Christoph CyclingTeam De Rijke GER 04h03’49”
48 * BOHLI Tom BMC Development Team SUI 04h03’49”
49 BOULO Matthieu Team Raleigh FRA 04h03’49”
50 RASMUSSEN Alex Riwal Cycling Team DEN 04h03’49”
51 COENEN Johan Team Differdange-Losch BEL 04h03’49”
52 * DELAPLACE Cédric Sojasun Espoir ACNC FRA 04h03’49”
53 PARDINI Olivier Verandas Willems BEL 04h03’49”
54 * ROEINAAS Fridtjof Team Sparebanken Sør NOR 04h03’49”
55 VAN ZANDBEEK Ronan CyclingTeam De Rijke NED 04h03’49”
56 WAUTERS Willem Verandas Willems BEL 04h03’49”
57 * FRISON Frederik Lotto-Belisol U23 BEL 04h03’49”
58 * KIRSCH Alex Leopard Development Team LUX 04h03’49”
59 * SKJOSTAD LUNKE Sindre Team Sparebanken Sør NOR 04h03’49”
60 * BROCKHOFF JAN Development Team Giant-Shim GER 04h03’49”
61 DUIJN Huub CyclingTeam De Rijke NED 04h03’49”
62 * SMEYERS Floris Verandas Willems BEL 04h03’49”
63 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED 04h03’49”
64 * PLARRE Matthias Leopard Development Team GER 04h03’49”
65 * NILSEN HOEM Bjørn Tore Team Sparebanken Sør NOR 04h03’49”
66 * SISKEVICIUS Paulius Sojasun Espoir ACNC LTU 04h03’49”
67 * GARBET Nicolas C.C. Nogent / Oise FRA 04h03’49”
68 * LEDANOIS Kévin C.C. Nogent / Oise FRA 04h03’49”
69 PERICHON Pierre-Luc Bretagne-Séché Environneme FRA 04h03’49”
70 JARRIER Benoît Bretagne-Séché Environneme FRA 04h03’49”
71 * WILLIAMS Tyler BMC Development Team USA 04h03’49”
72 * NOVÀK Jakub BMC Development Team CZE 04h03’49”
73 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker NOR 04h03’49”
74 * TUSVELD Martijn Rabobank Development Team NED 04h03’49”
75 OLEJNIK Mickaël USSA Pavilly Barentin POL 04h03’49”         
76 * TEUNS Dylan BMC Development Team BEL 04h03’49”
77 * TIELEMANS Pierre V.C. Rouen 76 FRA 04h03’49”
78 MORTENSEN Mikkel Riwal Cycling Team DEN 04h03’49”
79 * MC LAY Daniel Lotto-Belisol U23 GBR 04h03’49”
80 * VANDYCK Niels Verandas Willems BEL 04h03’49”
81 * VAN ZUMMEREN Stef Team 3M BEL 04h03’49”
82 SALZINGER Florian Leopard Development Team GER 04h03’49”
83 VAN DEN BAK Laurent An Post-Chain Reaction BEL 04h03’49”
84 * KRAINER Franz Taruia Vendée U-PDL FRA 04h03’49”
85 * GRONDAHL JANSEN Amund Team Sparebanken Sør NOR 04h03’49”
86 * BAEKHOJ HALVORSEN Emil Riwal Cycling Team DEN 04h03’49”
87 WILSON Edvin Team Joker SWE 04h03’49”
88 * CUMING Michael Rapha Condor JLT GBR 04h03’49”
89 * KERKHOF Tim Etixx NED 04h03’49”
90 BLAIN Alexandre Team Raleigh FRA 04h03’49”
91 * HANDLEY Richard Rapha Condor JLT GBR 04h03’49”
92 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Riwal Cycling Team DEN 04h03’49”
93 * SCHLECHTER Pit Leopard Development Team LUX 04h03’49”
94 BARKER Yanto Team Raleigh GBR 04h03’49”
95 * STEPHENSON Will Rapha Condor JLT GBR 04h03’49”
96 * LINDAU Philip Team Joker SWE 04h03’49”
97 * SEIGNEUR Fabrice Sojasun Espoir ACNC FRA 04h03’49”
98 * SCARTEZZINI Michele C.T. Astana ITA 04h03’49”
99 * SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ 04h03’49”
100 * VAN MEIRHAEGHE Jef Lotto-Belisol U23 BEL 04h03’49”
101 LALOUETTE Kévin USSA Pavilly Barentin FRA 04h03’49”
102 OLEJNIK Tomasz USSA Pavilly Barentin POL 04h03’49”         
103 * DAKTERIS Janis Team Differdange-Losch LAT 04h03’49”
104 HEREIJGERS Kobus CyclingTeam De Rijke NED 04h03’49”
105 VERMELTFOORT Coen CyclingTeam De Rijke NED 04h03’49”
106 * CARLIN Aléxis V.C. Rouen 76 FRA 04h05’10” 01’21”
107 * WISNIOWSKI Lukasz Etixx POL 04h03’49” 5”         
108 * MORICE Julien Vendée U-PDL FRA 04h05’11” 01’22”
109 * THEVENOT Guillaume Vendée U-PDL FRA 04h05’11” ‘
110 KNEISKY Morgan Team Raleigh FRA 04h03’49”
111 * MANAKOV Viktor Itera Katusha RUS 04h03’49”
112 * ENGLISH Felix Rapha Condor JLT IRL 04h03’49”
113 * RAID Risto V.C. Rouen 76 EST 04h03’49”
114 * KORETZKY Clément Bretagne-Séché Environneme FRA 04h03’49”
115 * PÖLDER Robert Development Team Giant-Shim SWE 04h07’01” 03’12”
116 JØRGENSEN Kasper Linde Riwal Cycling Team DEN 04h07’30” 03’41”
117 * DE VOS Gertjan Team 3M BEL 04h07’36” 03’47”
118 BLOT Guillaume USSA Pavilly Barentin FRA 04h03’49”
119 * DOULL Owain An Post-Chain Reaction GBR 04h03’49”
120 * LEVEAU Jérémy V.C. Rouen 76 FRA 04h03’49”
121 * HOLST ENGER Sondre Team Sparebanken Sør NOR 04h03’49”
122 * VAN TRIJP Maarten Rabobank Development Team NED 04h11’43” 07’54”
123 LOUYEST Edouard V.C. Rouen 76 FRA 04h16’33” 12’44”

Limit czasu:
HOELGAARD Daniel Etixx – 04h38’10

Nie wystartowali :
RAZUMOV Maksim Itera Katusha
POKIDOV Maxim Itera Katusha

Wycofani :
BILLE Gaëtan Verandas Willems
GUAY Julien Sojasun Espoir ACNC
RIVE Dmitriy C.T. Astana
MC CORMICK Hayden Lotto – Belisol U23
JANSSENS Jimmy Team 3M
KEO Emmanuel C.C. Nogent / Oise
MOTTIER Justin C.C. Nogent / Oise

Klasyfikacja generalna :
1 * WISNIOWSKI Lukasz Etixx POL les 865.6 km en 20h27’20” (moy. 42.33 km/h)           
2 LINDEMAN Bertjan Rabobank Development Team NED 20h27’22” 02”
3 * CORBEL Erwann Bretagne-Séché Environnement FRA 20h27’33” 13”
4 * MOSES Thomas Rapha Condor JLT GBR 20h27’35” 15”
5 * KUNG Stefan BMC Development Team SUI 20h27’38” 18”
6 NIKOLAEV Sergey Itera Katusha RUS 20h27’42” 22”
7 * KORETZKY Clément Bretagne-Séché Environnement FRA 20h27’42” ‘
8 * BOHLI Tom BMC Development Team SUI 20h27’44” 24”
9 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker NOR 20h27’45” 25”
10 * SKJERPING Kristoffer Team Joker NOR 20h27’45” ‘
11 BOULO Matthieu Team Raleigh FRA 20h27’46” 26”
12 PATOUX Cyril V.C. Rouen 76 FRA 20h27’46” ‘
13 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED 20h27’47” 27”
14 JARRIER Benoît Bretagne-Séché Environnement FRA 20h27’49” 29”
15 * LEDANOIS Kévin C.C. Nogent / Oise FRA 20h27’49” ‘
16 PFINGSTEN Christoph CyclingTeam De Rijke GER 20h27’50” 30”
17 * HAVIK Piotr Rabobank Development Team NED 20h27’50” ‘
18 * TURGIS Anthony C.C. Nogent / Oise FRA 20h27’51” 31”
19 DUIJN Huub CyclingTeam De Rijke NED 20h27’52” 32”
20 * VANDYCK Niels Verandas Willems BEL 20h27’53” 33”
21 * LUDVIGSSON Fredrik Development Team Giant-Shimano SWE 20h27’53” ‘
22 * SCHACHMANN Maximilian Development Team Giant-Shimano GER 20h27’54” 34”
23 * CORNU Jérémy Vendée U-PDL FRA 20h27’54” ‘
24 * KIRSCH Alex Leopard Development Team LUX 20h27’54” ‘
25 PERICHON Pierre-Luc Bretagne-Séché Environnement FRA 20h27’54” ‘
26 * TUSVELD Martijn Rabobank Development Team NED 20h27’56” 36”
27 WETTERHALL Alexander Firefighters Upsala CK SWE 20h27’57” 37”
28 JØRGENSEN Jonas Aaen Riwal Cycling Team DEN 20h27’58” 38”
29 * GUERIN Alexis Etixx FRA 20h27’59” 39”
30 * VEREECKEN Nicolas Verandas Willems BEL 20h27’59” ‘
31 VAN ZANDBEEK Ronan CyclingTeam De Rijke NED 20h28’00” 40”
32 * PEYSKENS Dimitri Lotto-Belisol U23 BEL 20h28’00” ‘
33 LAENGEN Vegard Stake Bretagne-Séché Environnement NOR 20h28’00” ‘
34 * DRUYTS Gerry Team 3M BEL 20h28’01” 41”
35 ZANGERLE Joel Leopard Development Team LUX 20h28’01” ‘
36 * NILSEN HOEM Bjørn Tore Team Sparebanken Sør NOR 20h28’01” ‘
37 MC NALLY Mark An Post-Chain Reaction GBR 20h28’01” ‘
38 * SCARTEZZINI Michele C.T. Astana ITA 20h28’01” ‘
39 PARDINI Olivier Verandas Willems BEL 20h28’02” 42”
40 * KRAINER Franz Taruia Vendée U-PDL FRA 20h28’03” 43”
41 BLAIN Alexandre Team Raleigh FRA 20h28’05” 45”
42 KNEISKY Morgan Team Raleigh FRA 20h28’07” 47”
43 * VANSPEYBROECK Tim Team 3M BEL 20h28’09” 49”
44 OLEJNIK Mickaël USSA Pavilly Barentin POL 20h28’09” ‘                
45 * HAMBROOK Sean Sojasun Espoir ACNC NZL 20h28’13” 53”
46 * DOWNEY Sean An Post-Chain Reaction IRL 20h28’17” 57”
47 COENEN Johan Team Differdange-Losch BEL 20h28’18” 58”
48 * GALEYEV Vadim C.T. Astana KAZ 20h28’20” 01’00”
49 * SMEYERS Floris Verandas Willems BEL 20h28’29” 01’09”
50 * CAROLUS Jorne Lotto-Belisol U23 BEL 20h28’52” 01’32”
51 * GROENEWEGEN Dylan CyclingTeam De Rijke NED 20h29’20” 02’00”
52 * KERKHOF Tim Etixx NED 20h31’03” 03’43”
53 * TEUNS Dylan BMC Development Team BEL 20h31’13” 03’53”
54 * NOVÀK Jakub BMC Development Team CZE 20h31’31” 04’11”
55 WAUTERS Willem Verandas Willems BEL 20h31’36” 04’16”
56 * SKJOSTAD LUNKE Sindre Team Sparebanken Sør NOR 20h31’49” 04’29”
57 BIHEL César Team Differdange-Losch FRA 20h32’09” 04’49”
58 * LEVEAU Jérémy V.C. Rouen 76 FRA 20h32’17” 04’57”
59 * BAEKHOJ HALVORSEN Emil Riwal Cycling Team DEN 20h32’18” 04’58”
60 * CALMEJANE Lilian Vendée U-PDL FRA 20h32’43” 05’23”
61 BALCK Sebastian Firefighters Upsala CK SWE 20h33’21” 06’01”
62 * DELAPLACE Cédric Sojasun Espoir ACNC FRA 20h33’38” 06’18”
63 * SISKEVICIUS Paulius Sojasun Espoir ACNC LTU 20h35’31” 08’11”
64 * MONCORGE Pierre Firefighters Upsala CK FRA 20h35’34” 08’14”
65 * MC LAY Daniel Lotto-Belisol U23 GBR 20h35’42” 08’22”
66 BENFATTO Marco C.T. Astana ITA 20h35’52” 08’32”
67 * STASH Mamyr Itera Katusha RUS 20h35’55” 08’35”
68 WILSON Edvin Team Joker SWE 20h35’59” 08’39”
69 * GRONDAHL JANSEN Amund Team Sparebanken Sør NOR 20h36’08” 08’48”
70 WILKINSON Ian Team Raleigh GBR 20h36’10” 08’50”
71 * TAILLEFER Florian USSA Pavilly Barentin FRA 20h36’15” 08’55”
72 BLOT Guillaume USSA Pavilly Barentin FRA 20h36’15” ‘
73 * TIELEMANS Pierre V.C. Rouen 76 FRA 20h36’18” 08’58”
74 * BROCKHOFF JAN Development Team Giant-Shimano GER 20h36’23” 09’03”
75 OLEJNIK Tomasz USSA Pavilly Barentin POL 20h36’23” ‘                
76 * DE VOS Gertjan Team 3M BEL 20h36’25” 09’05”
77 * FRISON Frederik Lotto-Belisol U23 BEL 20h36’27” 09’07”
78 * ROEINAAS Fridtjof Team Sparebanken Sør NOR 20h36’32” 09’12”
79 * MORICE Julien Vendée U-PDL FRA 20h37’25” 10’05”
80 * FOURNIER Marc C.C. Nogent / Oise FRA 20h38’08” 10’48”
81 * DOULL Owain An Post-Chain Reaction GBR 20h39’35” 12’15”
82 * ERLAND Andreas Team Sparebanken Sør NOR 20h39’36” 12’16”
83 * LINDAU Philip Team Joker SWE 20h39’55” 12’35”
84 SOBRINO Joaquin Team Differdange-Losch ESP 20h40’01” 12’41”
85 * SEIGNEUR Fabrice Sojasun Espoir ACNC FRA 20h40’09” 12’49”
86 * SCHLECHTER Pit Leopard Development Team LUX 20h40’54” 13’34”
87 * SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ 20h40’57” 13’37”
88 * CARDIS Romain Vendée U-PDL FRA 20h41’57” 14’37”
89 HEREIJGERS Kobus CyclingTeam De Rijke NED 20h42’00” 14’40”
90 * MOSER Ignazio BMC Development Team ITA 20h42’06” 14’46”
91 * HANDLEY Richard Rapha Condor JLT GBR 20h42’09” 14’49”
92 BARKER Yanto Team Raleigh GBR 20h42’11” 14’51”
93 LALOUETTE Kévin USSA Pavilly Barentin FRA 20h42’39” 15’19”
94 * THEVENOT Guillaume Vendée U-PDL FRA 20h43’40” 16’20”
95 VAN HOOVELS Kévin Team 3M BEL 20h44’18” 16’58”
96 * HOLST ENGER Sondre Team Sparebanken Sør NOR 20h44’35” 17’15”
97 * CARLIN Aléxis V.C. Rouen 76 FRA 20h45’23” 18’03”
98 Kévin Leopard Development Team LUX 20h45’29” 18’09”
99 * WILLIAMS Tyler BMC Development Team USA 20h45’39” 18’19”
100 * DAKTERIS Janis Team Differdange-Losch LAT 20h45’56” 18’36”
101 * VAN MEIRHAEGHE Jef Lotto-Belisol U23 BEL 20h45’57” 18’37”
102 JØRGENSEN Kasper Linde Riwal Cycling Team DEN 20h46’11” 18’51”
103 MORTENSEN Mikkel Riwal Cycling Team DEN 20h46’30” 19’10”
104 * PLARRE Matthias Leopard Development Team GER 20h47’10” 19’50”
105 RASMUSSEN Alex Riwal Cycling Team DEN 20h47’40” 20’20”
106 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Riwal Cycling Team DEN 20h48’26” 21’06”
107 SALZINGER Florian Leopard Development Team GER 20h48’37” 21’17”
108 * MANAKOV Viktor Itera Katusha RUS 20h49’11” 21’51”
109 * VAN TRIJP Maarten Rabobank Development Team NED 20h50’01” 22’41”
110 KAUPAS Gedeminas Team Differdange-Losch LTU 20h50’33” 23’13”
111 * DELBART Jordan USSA Pavilly Barentin FRA 20h50’48” 23’28”
112 * VAN ZUMMEREN Stef Team 3M BEL 20h53’46” 26’26”
113 * RAID Risto V.C. Rouen 76 EST 20h56’34” 29’14”
114 * MC CARTHY Robert Jon An Post-Chain Reaction AUS 20h57’20” 30’00”
115 * GARBET Nicolas C.C. Nogent / Oise FRA 20h59’58” 32’38”
116 VAN DEN BAK Laurent An Post-Chain Reaction BEL 21h00’38” 33’18”
117 * PÖLDER Robert Development Team Giant-Shimano SWE 21h02’12” 34’52”
118 * ENGLISH Felix Rapha Condor JLT IRL 21h04’32” 37’12”
119 LOUYEST Edouard V.C. Rouen 76 FRA 21h07’10” 39’50”
120 * STEPHENSON Will Rapha Condor JLT GBR 21h08’04” 40’44”
121 VERMELTFOORT Coen CyclingTeam De Rijke NED 21h08’44” 41’24”
122 * CUMING Michael Rapha Condor JLT GBR 21h11’42” 44’22”
123 OPIE Christopher Rapha Condor JLT GBR 21h14’06” 46’46”

 

Foto: Astana

Andrzej Gucwa