Stefan KungStefan Küng (BMC Development Team) został pierwszym liderem Tour de Normandie (2.2 UCI). W imprezie startuje Łukasz Wiśniowski (Etixx) oraz bracia Tomasz i Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin).

Rywalizacja w Tour de Normandie rozpoczęła się od króciutkiego prologu na ulicach Saint-Lô. Kolarze ścigali się po bardzo krętej trasie na której znajdowały się też dwa, niewielkie podjazdy.

Najlepszy wynik 5:02 osiągnął 20-letni Szwajcar Stefan Küng. Mistrz swojego kraju młodzieżowców w tej specjalności o sekundę pokonał Sergeya Nikolaeva (Itera-Katusha) oraz oo 3 sekundy rodaka i klubowego kolegę – Toma Bohli`ego.

Najlepiej z Polaków wypadł najmłodszy z pośród “biało-czerwonych” – Łukasz Wiśniowski. Mistrz Polski orlików stracił do zwycięzcy 16 sekund. Bracia Olejnik, którzy do wybitnych czasowców nie należą – uplasowali się w drugiej części klasyfikacji. Tomek był 96., a Michał 114.

Wyniki:

1 * KUNG Stefan BMC Development Team SUI les 3.6 km en 5’02”59 (moy. 42.83 km/h)
2 NIKOLAEV Sergey Itera Katusha RUS 05’03”46 01”
3 * BOHLI Tom BMC Development Team SUI 05’05”66 03”
4 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker NOR 05’06”79 04”
5 PATOUX Cyril V.C. Rouen 76 FRA 05’07”96 05”
6 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED 05’08”43 06”
7 BOULO Matthieu Team Raleigh FRA 05’09”27 07”
8 * KORETZKY Clément Bretagne-Séché Environneme FRA 05’09”53 ‘
9 LINDEMAN Bertjan Rabobank Development Team NED 05’10”08 08”
10 * LEDANOIS Kévin C.C. Nogent / Oise FRA 05’10”65 ‘
11 PFINGSTEN Christoph CyclingTeam De Rijke GER 05’11”50 09”
12 * HAVIK Piotr Rabobank Development Team NED 05’11”74 ‘
13 * RAZUMOV Maxim Itera Katusha RUS 05’11”86 ‘
14 * CHRISTIAN Mark Team Raleigh GBR 05’12”01 10”
15 * TURGIS Anthony C.C. Nogent / Oise FRA 05’12”60 ‘
16 * SKJERPING Kristoffer Team Joker NOR 05’12”85 ‘
17 PARDINI Olivier Verandas Willems BEL 05’13”01 11”
18 * JENSEN Kristian Haugaard Development Team Giant-Shim DEN 05’13”19 ‘
19 * NOVÀK Jakub BMC Development Team CZE 05’13”27 ‘
20 DUIJN Huub CyclingTeam De Rijke NED 05’13”57 ‘
21 * SLIK Ivar Rabobank Development Team NED 05’13”60 ‘
22 JARRIER Benoît Bretagne-Séché Environneme FRA 05’13”61 ‘
23 * VANDYCK Niels Verandas Willems BEL 05’14”21 12”
24 * LUDVIGSSON Fredrik Development Team Giant-Shim SWE 05’14”51 ‘
25 * MOTTIER Justin C.C. Nogent / Oise FRA 05’14”59 ‘
26 HEREIJGERS Kobus CyclingTeam De Rijke NED 05’14”84 ‘
27 * WILLIAMS Tyler BMC Development Team USA 05’14”94 ‘
28 * SCHACHMANN Maximilian Development Team Giant-Shim GER 05’15”21 13”
29 * CORNU Jérémy Vendée U-PDL FRA 05’15”25 ‘
30 * KIRSCH Alex Leopard Development Team LUX 05’15”29 ‘
31 PERICHON Pierre-Luc Bretagne-Séché Environneme FRA 05’15”41 ‘
32 * CARDIS Romain Vendée U-PDL FRA 05’15”52 ‘
33 RASMUSSEN Alex Riwal Cycling Team DEN 05’15”56 ‘
34 * DOULL Owain An Post-Chain Reaction GBR 05’16”75 14”
35 VERMELTFOORT Coen CyclingTeam De Rijke NED 05’16”95 ‘
36 * FOURNIER Marc C.C. Nogent / Oise FRA 05’17”15 15”
37 * ERLAND Andreas Team Sparebanken Sør NOR 05’17”38 ‘
38 * TUSVELD Martijn Rabobank Development Team NED 05’17”47 ‘
39 * CALMEJANE Lilian Vendée U-PDL FRA 05’17”50 ‘
40 * WISNIOWSKI Lukasz Etixx POL 05’18”13 16”
41 * LEVEAU Jérémy V.C. Rouen 76 FRA 05’18”15 ‘
42 BIDEAU Jean-Marc Bretagne-Séché Environneme FRA 05’18”20 ‘
43 BILLE Gaëtan Verandas Willems BEL 05’18”20 ‘
44 * ENGLISH Felix Rapha Condor JLT IRL 05’18”45 ‘
45 * VAN ZUMMEREN Stef Team 3M BEL 05’18”50 ‘
46 WETTERHALL Alexander Firefighters Upsala CK SWE 05’18”65 ‘
47 WILSON Edvin Team Joker SWE 05’19”56 17”
48 * LINDAU Philip Team Joker SWE 05’19”69 ‘
49 JØRGENSEN Jonas Aaen Riwal Cycling Team DEN 05’19”78 ‘
50 * ENGER Sondre Holst Team Sparebanken Sør NOR 05’19”88 ‘
51 WAUTERS Willem Verandas Willems BEL 05’20”11 18”
52 * VEREECKEN Nicolas Verandas Willems BEL 05’20”36 ‘
53 * MOSER Ignazio BMC Development Team ITA 05’20”61 ‘
54 * MC LAY Daniel Lotto-Belisol U23 GBR 05’20”68 ‘
55 * OSLEN Martin Team Joker NOR 05’20”77 ‘
56 * STASH Mamyr Itera Katusha RUS 05’21”01 19”
57 VAN ZANDBEEK Ronan CyclingTeam De Rijke NED 05’21”19 ‘
58 * TEUNS Dylan BMC Development Team BEL 05’21”23 ‘
59 VAN HOOVELS Kévin Team 3M BEL 05’21”63 ‘
60 * PEYSKENS Dimitri Lotto-Belisol U23 BEL 05’21”70 ‘
61 LAENGEN Vegard Stake Bretagne-Séché Environneme NOR 05’21”72 ‘
62 * KEO Emmanuel C.C. Nogent / Oise FRA 05’21”75 ‘
63 * DRUYTS Gerry Team 3M BEL 05’22”14 20”
64 * THEVENOT Guillaume Vendée U-PDL FRA 05’22”17 ‘
65 * SPOKES Samuel Etixx AUS 05’22”31 ‘
66 * SEIGNEUR Fabrice Sojasun Espoir ACNC FRA 05’22”33 ‘
67 ZANGERLE Joel Leopard Development Team LUX 05’22”39 ‘
68 * BIERMANS Jenthe Development Team Giant-Shim BEL 05’22”43 ‘
69 * HOEM Bjørn Tore Team Sparebanken Sør NOR 05’22”57 ‘
70 BIHEL César Team Differdange-Losch FRA 05’22”60 ‘
71 COENEN Johan Team Differdange-Losch BEL 05’22”68 ‘
72 * RINGHEIM Jo Kogstad Team Joker NOR 05’22”70 ‘
73 MC NALLY Mark An Post-Chain Reaction GBR 05’22”80 ‘
74 * GUERIN Alexis Etixx FRA 05’23”01 21”
75 * KERKHOF Tim Etixx NED 05’23”08 ‘
76 * HANDLEY Richard Rapha Condor JLT GBR 05’23”17 ‘
77 * PLARRE Matthias Leopard Development Team GER 05’23”26 ‘
78 * MORICE Julien Vendée U-PDL FRA 05’23”30 ‘
79 LALOUETTE Kévin USSA Pavilly Barentin FRA 05’23”43 ‘
80 OPIE Christopher Rapha Condor JLT GBR 05’23”71 ‘
81 LOUYEST Edouard V.C. Rouen 76 FRA 05’23”79 ‘
82 * MOSES Thomas Rapha Condor JLT GBR 05’23”88 ‘
83 JANSSENS Jimmy Team 3M BEL 05’24”06 22”
84 * KRAINER Franz Taruia Vendée U-PDL FRA 05’24”47 ‘
85 BALCK Sebastian Firefighters Upsala CK SWE 05’24”69 ‘
86 * CORBEL Erwann Bretagne-Séché Environneme FRA 05’24”75 ‘
87 * MC CORMICK Hayden Lotto-Belisol U23 NZL 05’24”78 ‘
88 * SCARTEZZINI Michele C.T. Astana ITA 05’24”89 ‘
89 * CUMING Michael Rapha Condor JLT GBR 05’24”93 ‘
90 POKIDOV Maxim Itera Katusha RUS 05’24”98 ‘
91 * HAMBROOK Sean Sojasun Espoir ACNC NZL 05’24”99 ‘
92 * FRANSSEN Woute An Post-Chain Reaction BEL 05’25”73 23”
93 * FEIEREISEN Kévin Leopard Development Team LUX 05’25”73 ‘
94 * SCHLECHTER Pit Leopard Development Team LUX 05’26”29 24”
95 * BROCKHOFF JAN Development Team Giant-Shim GER 05’26”57 ‘
96 OLEJNIK Tomasz USSA Pavilly Barentin POL 05’26”95 ‘
97 SALZINGER Florian Leopard Development Team GER 05’26”99 ‘
98 * YATSEVICH Kirill Itera Katusha RUS 05’27”06 25”
99 BLAIN Alexandre Team Raleigh FRA 05’27”06  ‘
100 * VAN TRIJP Maarten Rabobank Development Team NED 05’27”22 ‘
101 KAUPAS Gedeminas Team Differdange-Losch LTU 05’27”33 ‘
102 * HOELGAARD Daniel Etixx NOR 05’27”60 ‘
103 * RIVE Dmitriy C.T. Astana KAZ 05’27”69 ‘
104 * MANAKOV Viktor Itera Katusha RUS 05’27”95 ‘
105 GUAY Julien Sojasun Espoir ACNC FRA 05’28”22 26”
106 KNEISKY Morgan Team Raleigh FRA 05’28”53 ‘
107 * JANSEN Amund Grondahl Team Sparebanken Sør NOR 05’28”87 ‘
108 * DAVIDENOK Ilya C.T. Astana KAZ 05’29”60 27”
109 * DE VOS Gertjan Team 3M BEL 05’29”71 ‘
110 BARKER Yanto Team Raleigh GBR 05’29”98 ‘
111 WILKINSON Ian Team Raleigh GBR 05’30”26 28”
112 * ROINAS Fridtjof Team Sparebanken Sør NOR 05’30”33 ‘
113 * VANSPEYBROECK Tim Team 3M BEL 05’30”34 ‘
114 OLEJNIK Mickaël USSA Pavilly Barentin POL 05’30”54 ‘
115 * FRISON Frederik Lotto-Belisol U23 BEL 05’30”79 ‘
116 * DELAPLACE Cédric Sojasun Espoir ACNC FRA 05’30”84 ‘
117 VAN DEN BAK Laurent An Post-Chain Reaction BEL 05’31”14 29”
118 * GHISTELINCK Paco Etixx BEL 05’31”38 ‘
119 * LUNKE Sindre Skjostad Team Sparebanken Sør NOR 05’31”69 ‘
120 * VAN MEIRHAEGHE Jef Lotto-Belisol U23 BEL 05’32”54 30”
121 * CAROLUS Jorne Lotto-Belisol U23 BEL 05’32”58 ‘
122 BENFATTO Marco C.T. Astana ITA 05’32”66 ‘
123 * DAKTERIS Janis Team Differdange-Losch LAT 05’32”76 ‘
124 * SMEYERS Floris Verandas Willems BEL 05’33”01 31”
125 HESTER Marc Firefighters Upsala CK DEN 05’33”14 ‘
126 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Riwal Cycling Team DEN 05’33”17 ‘
127 * STEPHENSON Will Rapha Condor JLT GBR 05’33”43 ‘
128 * PÖLDER Robert Development Team Giant-Shim SWE 05’33”92 ‘
129 * SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ 05’34”47 32”
130 * MC CARTHY Robert Jon An Post-Chain Reaction AUS 05’34”61 ‘
131 * OURSELIN Paul Sojasun Espoir ACNC FRA 05’34”67 ‘
132 * HALVORSEN Emil Riwal Cycling Team DEN 05’35”41 33”
133 * MONCORGE Pierre Firefighters Upsala CK FRA 05’35”58 ‘
134 * TAILLEFER Florian USSA Pavilly Barentin FRA 05’35”72 ‘
135 BLOT Guillaume USSA Pavilly Barentin FRA 05’35”83 ‘
136 * SISKEVICIUS Paulius Sojasun Espoir ACNC LTU 05’36”70 34”
137 JOHANSSON Frédéric Firefighters Upsala CK SWE 05’36”72 ‘
138 * GARBET Nicolas C.C. Nogent / Oise FRA 05’36”82 ‘
139 * CARLIN Aléxis V.C. Rouen 76 FRA 05’36”99 ‘
140 * RAID Risto V.C. Rouen 76 EST 05’37”36 35”
141 * DOWNEY Sean An Post-Chain Reaction IRL 05’38”39 36”
142 * TIELEMANS Pierre V.C. Rouen 76 FRA 05’38”73 ‘
143 * GALEYEV Vadim C.T. Astana KAZ 05’41”85 39”
144 * DELBART Jordan USSA Pavilly Barentin FRA 05’42”57 40”
145 JØRGENSEN Kasper Linde Riwal Cycling Team DEN 05’42”67 ‘
146 SOBRINO Joaquin Team Differdange-Losch ESP 05’42”75 ‘
147 * GROENEWEGEN Dylan CyclingTeam De Rijke NED 05’43”62 41”
148 PELANAK Lubos Team Differdange-Losch CZE 05’44”58 42”
149 MILLER Barry Firefighters Upsala CK USA 05’47”96 45”
150 MORTENSEN Mikkel Riwal Cycling Team DEN 05’55”18 53”

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa