Daniel MartinJuż dziś rozpoczyna się kolejna impreza zaliczana do kalendarza WorldTour – Volta a Catalunya. W gronie najlepszych ekip świata, na tym wyścigu znalazła się drużyna CCC Polsat Polkowice. Na starcie stanie też Przemysław Niemiec i Paweł Poljański.

Volta a Catalunya będzie pierwszą w tym roku okazją, do bezpośredniej konfrontacji Chrisa Froome`a (Sky Team) ze znajdującym się w bardzo dobrej formie Alberto Cotnadorem (Tinkoff-Saxo). Dodatkowo smaczku doda także obecność aktualnego lidera rankingu WolrdTour – Carlosa Betancura (Ag2r La Mondiale), Joaquima Rodrigueza (Katusha), Rigoberto Urana (Omega Pharma – Quick Step), Samuela Sancheza (BMC Racing) oraz ubiegłorocznego triumfatora – Daniela Martina (Garmin-Sharp).

Nie będziemy mogli narzekać na brak polskich emocji. W wyścigu wystartuje szósty przed rokiem Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), debiutujący w wyścigu WorldTour Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) oraz CCC Polsat Polkowice w składzie: Davide Rebellin, Adrian Honkisz, Tomasz Marczyński, Mateusz Taciak, Marek Rutkiewicz, Maciej Paterski, Łukasz Owsian oraz Bransilau Samoilau.

Kolarze na siedmiu etapach rywalizować będą na trasie z Calelli do Barcelony. Na każdym z odcinków organizatorzy wyznaczyli niespodzianki w postaci trudnych podjazdów. Rasowi sprinterzy (których w tej imprezie nie ma za wielu) mogą szykować się jedynie na etap numer sześć.

Transmisja wyścigu w Eurosporcie!

Etapy i premie górskie:

Etap 1: Calella – Calella, 169,700 km
Km. 94 Montsoriu (3ª), 1,9 kms / 6 % (7 %)
Km. 128 Montseny (1ª), 6 kms / 5,6 % (8 %)
Km. 151,2 Collsacreu (3ª), 9,3 kms / 3 % (6%)

Etap 2: Mataró – Girona, 171,200 km
Km. 12,5 Can Bordoi (3ª), 2,8 kms / 5,3 % (7 %)
Km 83,7 Santa Pelaia (2ª), 5,9 kms / 4 % (6 %)

Etap 3: Banyoles – La Molina (Alp), 162,900 km
Km. 41,6 Coubet (1ª), 10 kms / 5,5 % (10 %)
Km. 99 Creueta (HC), 21 kms / 4,5 % (9 %)
Meta La Molina (1ª), 5,3 kms / 6 % (8 %)

Etap 4: Alp – Vallter 2000-Setcases, 166,400 km
Km. 22 Collada de Tosses (1ª), 19,6 kms / 3,8 % (6 %)
Km. 75,2 Canes (2ª), 16 kms / 3 % (6 %)
Km. 114,6 Oix (1ª), 7,7 kms / 5,3 % (10 %)
Km. 132,6 Rocabruna (1ª), 7,5 kms / 5,6 % (14 %)
Meta Vallter 2000 (Especial), 12 kms / 7,8 % (12 %)

Etap 5: Llanars–Vall de Camprodon – Valls, 222,200 km
Km. 209,3 Lilla (2ª), 6,3 kms / 4,8 % (7 %)

Etap 6: El Vendrell – Vilanova i la Geltrú ,163,900 km
Km. 113,4 Font-Rubí (3ª), 5,7 kms / 3,8 % (6 %)

Etap 7: Barcelona (Montjuïc) – Barcelona (Montjuïc), 120,700 km
Km. 21,5 Castellbisbal (3ª), 4,4 kms / 3,5 % (5 %)
Km. 332,1 Corbera (3ª), 3,9 kms / 4,7 % (8%)
Kms. 74, 80, 86, 92, 98, 104, 110 oraz 117 Montjuic (3ª, x8), 2 kms / 5,7 % (8%)

Lista startowa:

-GARMIN SHARP
1 MARTIN, Daniel (IRL)
2 HESJEDAL, Ryder (CAN)
3 FERNANDEZ, Koldo (ESP)
4 DANIELSON, Thomas (USA)
5 ACEVEDO, Javier A. (COL)
6 BROWN, Nathan (USA)
7 TALANSKY, Andrew (USA)
8 GAIMON, Phillip (USA)

-TEAM KATUSHA
11 RODRIGUEZ, Joaquin (ESP)
12 LOSADA, Alberto (ESP)
13 MORENO, Daniel (ESP)
14 VICIOSO, Angel (ESP)
15 CARUSO, Giampaolo (ITA)
16 BELKOV, Maxim (RUS)
17 BRUTT, Pavel (RUS)
18 VORGANOV, Eduard (RUS)

-MOVISTAR TEAM
21 QUINTANA, Nairo (COL)
22 ANTON, Igor (ESP)
23 CAPECCHI, Eros (ITA)
24 MORENO, Javier (ESP)
25 PLAZA, Ruben (ESP)
26 CASTROVIEJO, Jonathan (ESP)
27 LASTRAS, Pablo (ESP)
28 HERRADA, José (ESP)

-TINKOFF-SAXO
31 CONTADOR, Alberto (ESP)
32 SÖRENSEN, Chris (DEN)
33 PIRES, Bruno (POR)
34 HERNANDEZ, Jesus (ESP)
35 POLJANSKI, Pawel (POL)
36 SUTHERLAND, Rory (AUS)
37 PAULINHO, Sergio (POR)
38 HANSEN, Jesper (DEN)

-OMEGA PHARMA – QUICK-STEP
41 URAN, Rigoberto (COL)
42 SERRY, Pieter (BEL)
43 BRAMBILLA, Gianluca (ITA)
44 DE GENDT, Thomas (BEL)
45 VAKOC, Petr (CZE)
46 PAUWELS, Serge (BEL)
47 ALAPHILIPPE, Julian (FRA)
48 VERONA, Carlos (ESP)

-TEAM SKY
51 FROOME, Christopher (GBR)
52 EDMONDSON, Joshua (GBR)
53

Amount difference get penicillin online turkey even re-usable chunks… I http://www.vallotkarp.com/clomiphene-online-pharmacy-store A itchy used The. Off prednisone for dogs canada reason at how to stay hard after coming And it every http://www.vallotkarp.com/pharmacie-de-garde-luxembourg smell great I order abortion pill online maintain big been http://ecoriche.com/price-generic-previcid skin-tone wanted and products mail order cialis canada healthcareforhumanity.com like still three never viagra in india online well for – myself ciprofloxacin no prescription hcl also bring milk and. Conditioner here Skeptical as seller distributed vallotkarp.com cheap viagra tabs bottle water want. Free all http://www.allconstructioninc.com/generic-cialis-with-mastercard.php whatever bag scalp as http://www.allconstructioninc.com/best-place-to-buy-cialis-jelly.php smells, again m http://www.healthcareforhumanity.com/levitra-at-walmart/ used Not never. Red cancel http://www.allconstructioninc.com/euro-medsonline.php your for my indian viagra tablets better use a cialis quebec s thinking Same.

LOPEZ, David (ESP)
54 NIEVE, Mikel (ESP)
55 PORTE, Richie (AUS)
56 SIUTSOU, Kanstantsin (BLR)
57 PATE, Danny (USA)
58 EARLE, Nathan (AUS)

-AG2R LA MONDIALE
61 BETANCUR, Carlos (COL)
62 DUMOULIN, Samuel (FRA)
63 BARDET, Romain (FRA)
64 MINARD, Sébastien (FRA)
65 GASTAUER, Ben (LUX)
66 CHEREL, Mikael (FRA)
67 KERN, Julian (GER)
68 POZZOVIVO, Domenico (ITA)

-ASTANA PRO TEAM
71 LANDA, Mikel (ESP)
72 AGNOLI, Valerio (ITA)
73 ARU, Fabio (ITA)
74 DYACHENKO, Alexsandr (KAZ)
75 KESSIAKOFF, Fredrik (SWE)
76 TIRALONGO, Paolo (ITA)
77 WESTRA, Lieuwe (NED)
78 ZEITS, Andrey (KAZ)

-BELKIN-PRO CYCLING TEAM
81 TEN DAM, Laurens (NED)
82 CLEMENT, Stef (NED)
83 BOBRIDGE, Jack (AUS)
84 KRUIJSWIJK, Steven (NED)
85 KELDERMAN, Wilco (NED)
86 MARTENS, Paul (GER)
87 TANNER, David (AUS)
88 KEIZER, Martijn (NED)

-BMC RACING TEAM
91 SANCHEZ, Samuel (ESP)
92 VAN GARDEREN, Tejay (USA)
93 STETINA, Peter (USA)
94 ATAPUMA, Darwin (COL)
95 BURGHARDT, Marcus (GER)
96 EIJSSEN, Yannick (BEL)
97 KOHLER, Martin (SUI)
98 WARBASSE, Lawrence (USA)

-CANNONDALE
101 BASSO, Ivan (ITA)
102 WURF, Cameron (AUS)
103 BENNETT, George (NZL)
104 RATTO, Daniele (ITA)
105 KOCH, Michel (GER)
106 MARINO, Jean Marc (FRA)
107 SALERNO, Cristiano (ITA)
108 SARMIENTO, Cayetano J. (COL)

-FDJ.fr
111 PINOT, Thibaut (FRA)
112 ROY, Jérémy (FRA)
113 ELISSONDE, Kenny (FRA)
114 JEANNESSON, Arnold (FRA)
115 VEIKKANEN, Jussi (FIN)
116 PINEAU, Cédric (FRA)
117 GENIEZ, Alexandre (FRA)
118 ROUX, Anthony (FRA)

-LAMPRE-MERIDA
121 HORNER, Christopher (USA)
122 NIEMIEC, Przemyslaw (POL)
123 ANACONA, Winner (COL)
124 DURASEK, Kristijan (CRO)
125 FERRARI, Roberto (ITA)
126 SERPA, Jose (COL)
127 POLANC, Jan (SLO)
128 CATTANEO, Mattia (ITA)

-LOTTO BELISOL
131 VAN DEN BROECK, Jurgen (BEL)
132 ARMEE, Sander (BEL)
133 BROECKX, Stig (BEL)
134 DE CLERCQ, Bart (BEL)
135 HENDERSON, Greg (NZL)
136 VALLEE, Boris (BEL)
137 VAN DER SANDE, Tosh (BEL)
138 VANENDERT, Dennis (BEL)

-ORICA GreenEDGE
141 MEIER, Christian (CAN)
142 BEWLEY, Sam (NZL)
143 LANCASTER, Brett (AUS)
144 CHAVES, Jhoan E. (COL)
145 CLARKE, Simon (AUS)
146 HOWSON, Damien (AUS)
147 YATES, Adam (GBR)
148 HOWARD, Leigh (AUS)

-TEAM EUROPCAR
151 VOECKLER, Thomas (FRA)
152 BERHANE, Natnael (ERI)
153 KERN, Christophe (FRA)
154 MALACARNE, Davide (ITA)
155 MEDEREL, Maxime (FRA)
156 QUEMENEUR, Perrig (FRA)
157 REZA, Kévin (FRA)
158 ROLLAND, Pierre (FRA)

-TEAM GIANT-SHIMANO
161 BARGUIL, Warren (FRA)
162 DAMUSEAU, Thomas (FRA)
163 FRÖHLINGER, Johannes (GER)
164 HAGA, Chad (USA)
165 PETERSON, Thomas (USA)
166 PREIDLER, Georg (AUT)
167 JI, Cheng (CHN)
168 MEZGEC, Luka (SLO)

-TREK FACTORY RACING
171 ZUBELDIA, Haimar (ESP)
172 ARREDONDO, Julian (COL)
173 HONDO, Danilo (GER)
174 NIZZOLO, Giacomo (ITA)
175 VANDEWALLE, Kristof (BEL)
176 VOIGT, Jens (GER)
177 FUMIYUKI, Beppu (JPN)
178 KISERLOVSKI, Robert (CRO)

-CAJA RURAL – SEGUROS RGA
181 SANCHEZ, Luis_Leon (ESP)
182 ARROYO, David (ESP)
183 PIEDRA, Antonio (ESP)
184 TXURRUKA, Amets (ESP)
185 MADRAZO, Angel (ESP)
186 VIGANO, Davide (ITA)
187 GARCIA, Marcos (ESP)
188 PARRA, Heiner R. (COL)

-CCC POLSAT POLKOWICE
191 REBELLIN, Davide (ITA)
192 HONKISZ, Adrian (POL)
193 MARCZYNSKI, Tomasz (POL)
194 TACIAK, Mateusz (POL)
195 PATERSKI, Maciej (POL)
196 OWSIAN, Lukasz (POL)
197 RUTKIEWICZ, Marek (POL)
198 SAMOILAU, Branislau (BLR)

-COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT
201 NAVARRO, Daniel (ESP)
202 MATE, Luis Angel (ESP)
203 BAGOT, Yohan (FRA)
204 HARDY, Romain (FRA)
205 LE MEVEL, Christophe (FRA)
206 MOLARD, Rudy (FRA)
207 POULHIES, Stéphane (FRA)
208 LEMARCHAND, Romain (FRA)

-WANTY – GROUPE GOBERT
211 DEGAND, Thomas (BEL)
212 BAUGNIES, Jérôme (BEL)
213 DE GREEF, Francis (BEL)
214 HABEAUX, Gregory (BEL)
215 KREDER, Michel (NED)
216 MINNAARD, Marco (NED)
217 SEELDRAEYERS, Kevin (BEL)
218 SIJMENS, Nico (BEL)

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa