Marcin MrożekNicola Gaffurini (Vega-Hotsand) wygrał prestiżowy, włoski klasyk Gran Premio San Giuseppe. Z bardzo dobrej strony pokazał się Marcin Mrożek (Vejus-TMF-Cicli Magnum), który uplasował się tuż za podium.

54. edycja Gran Premio San Giuseppe została rozegrana na selektywnej, 160 kilometrowej trasie. Na mecie jako pierwsza zameldowała się pięcioosobowa grupka z której najszybciej finiszował 24-letni Nicola Gaffurini. Kolarz kontynentalnej grupy Vega-Hotsand pokonał Matteo Marcolina (A.S.D Cycling Team Friuli) oraz Giacomo Berlato (A.S.D Zalf Euromobil Desiree Fior).

Bardzo dobre, czwarte miejsce zajął 24-letni Marcin Mrożek.