Marcin MrożekAndrea Toniatti (Zalf Euromobil Désirée Fior) wygrał włoski wyścig Coppa Città di San Daniele – San Daniele del Friuli.

128 zawodników przystąpiło do 77. edycji tej jednodniówki. Kolarze w sumie musieli pokonać blisko 140 kilometrów na trudnej, górzystej trasie. Jako pierwszy, samotnie linię mety przekroczył Andrea Toniatti. Młody zawodnik pokonał Davide Orrico (Team Colpack) oraz Paolo Totò (VC Senigallia).

Znów z bardzo dobrej strony pokazał się Polak – Marcin Mrożek. Stażysta Androni-Venezeula, który w tym wyścigu jechał dla swojej macierzystej ekipy Vejus-TMF, uplasował się tuż za podium.