van asbroeckTom Van Asbroeck (Topsport Vlaanderen – Baloise) wygrał Cholet-Pays de Loire. Drugi był Sébastien Delfosse (Wallonie Bruxelles), a trzecie miejsce wywalczył Sébastien Turgot (Ag2r La Mondiale).

206 kilometrów mieli do przejechania zawodnicy startujący w 37. edycji Cholet-Pays de Loire. Wśród startujących była ekipa CCC Polsat Polkowice oraz Karol Domagalski w barwach Caja Rural – Seguros RGA.

Bardzo liczna grupka postanowiła dziś zaatakować od początku zmagań. Byli w niej Gediminas Bagdonas, Sébastien Turgot (Ag2r La Mondiale), Jimmy Engoulvent (Europcar), Arnaud Courteille, Pierrick Fedrigo (FDJ.fr), Benoît Jarrier, Armindo Fonseca (Bretagne Séché), Christophe Laporte (Cofidis), David Lozano (Novo Nordisk), Tom Van Asbroeck, Thomas Sprengers (Topsport Vlaanderen-Baloise),  Frederik Veuchelen (Wanty – Groupe Gobert), Ilnur Zakarin (Rusvelo), Rudy Kowalski (Roubaix-Lille Métropole), Dimitri Le Boulch (BigMat-Auber 93), Benjamin Giraud, Yoann Paillot (La Pomme Marseille 13), Sébastien Delfosse (Wallonie Bruxelles), Tom Goovaerts (Veranclassic-Doltcini), Sergey Shilov (Lokosphinx) oraz dwóch Polaków: Karol Domagalski (Caja Rural-Seguros RGA) i Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice).

Bardzo aktywny w grupce był Karol Domagalski, który po wygraniu jednej z górskich premii postanowił odjechać od swoich towarzyszy. 64 kilometry przed metą miał on ponad minutę przewagi nad grupką oraz 2 minuty i 20 sekund nad kolejnymi zawodnikami. Niestety po dziesięciu kilometrach samotnej jazdy Polak został doścignięty. Później mieliśmy ataki poszczególnych zawodników, a na 25 kilometrów przed metą na czele było 12 kolarzy (bez Polaków). Peleton tracił do nich prawie dwie minuty.

Peleton nie dał rady uciekinierom o ostatecznie o wyniku zadecydował finisz z małej grupki. Wygrał go Tom Van Asbroeck (Topsport Vlaanderen – Baloise), dla którego jest to największy sukces w dotychczasowej karierze. Drugie miejsce wywalczył Sébastien Delfosse (Wallonie Bruxelles), a trzeci był Sébastien Turgot (Ag2r La Mondiale).

Najlepszym z Polaków okazał się Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), który finiszował na 14. miejscu. Wyścig ukończyło tylko 52. zawodników.

Wyniki:

1 * Tom VAN ASBROECK Topsport Vlaanderen-Baloise les 206 km en 5h13’38”
2 Sébastien DELFOSSE Wallonie – Bruxelles 00:00
3 Sébastien TURGOT AG2R La Mondiale 00:00
4 Pierrick FÉDRIGO FDJ.fr 00:00
5 * Benoit JARRIER Bretagne Séché Environnement 00:00
6 Jimmy ENGOULVENT Team Europcar 00:00
7 Frederik VEUCHELEN Wanty-Groupe Gobert 00:00
8 Gediminas BAGDONAS AG2R La Mondiale 00:06
9 * Arnaud COURTEILLE FDJ.fr 00:10
10 * Thomas SPRENGERS Topsport Vlaanderen-Baloise 00:35
11 * Yoann PAILLOT Team La Pomme Marseille 13 00:36
12 * Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 01:36
13 * Roman MAIKIN Rusvelo 01:36
14 Bartlomiej MATYSIAK CCC Polsat Polkowice 01:36
15 * Erwann CORBEL Bretagne Séché Environnement 01:36
16 Andrey SOLOMENNIKOV Rusvelo 01:36
17 * Rudy BARBIER Roubaix Lille Metropole 01:36
18 Sergey SHILOV Lokosphinx 01:36
19 Maxime VANTOMME Roubaix Lille Metropole 01:36
20 * Christophe LAPORTE Cofidis, Solutions Crédits 01:36
21 Yauheni HUTAROVICH AG2R La Mondiale 01:36
22 * Tom DERNIES Wallonie – Bruxelles 01:36
23 * Angelo TULIK Team Europcar 01:36
24 * Luis Guillermo MAS BONET Caja Rural – Seguros RGA 01:36
25 * Armindo FONSECA Bretagne Séché Environnement 01:39
26 * Charles PLANET Team Novo Nordisk 01:39
27 * Igor FROLOV Itera – Katusha 01:39
28 Arkimedes ARGUELYES RODRIGES Lokosphinx 01:39
29 * Antoine DUCHESNE Team Europcar 01:39
30 * Nacer BOUHANNI FDJ.fr 01:39
31 Pieter VANSPEYBROUCK Topsport Vlaanderen-Baloise 01:39
32 * Wesley KREDER Wanty-Groupe Gobert 01:39
33 Yannick MARTINEZ Team Europcar 01:39
34 * Ruben FERNANDEZ ANDUJAR Caja Rural – Seguros RGA 01:39
35 Francis MOUREY FDJ.fr 01:39
36 Pierre-Luc PERICHON Bretagne Séché Environnement 01:47
37 * Alexis GOUGEARD AG2R La Mondiale 01:51
38 Stéphane ROSSETTO BigMat – Auber 93 01:58
39 Tom GOOVAERTS Veranclassic – Doltcini 03:05
40 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 03:05
41 * Kirill POZDNYAKOV Rusvelo 03:05
42 Jaroslaw MARYCZ CCC Polsat Polkowice 03:05
43 Adrian KUREK CCC Polsat Polkowice 05:35
44 Benjamin GIRAUD Team La Pomme Marseille 13 05:53
45 * Dimitri LE BOULCH BigMat – Auber 93 07:16
46 * Roman KATYRIN Itera – Katusha 07:16
47 Frédéric BRUN BigMat – Auber 93 07:16
48 * Laurent EVRARD Wallonie – Bruxelles 07:16
49 Fabricio FERRARI Caja Rural – Seguros RGA 07:16
50 Giorgio BRAMBILA Veranclassic – Doltcini 07:16
51 Timothy DUPONT Roubaix Lille Metropole 07:16
52 * Rudy KOWALSKI Roubaix Lille Metropole 07:48

Wycofani: 
Pieter JACOBS Topsport Vlaanderen-Baloise
* Sander HELVEN Topsport Vlaanderen-Baloise
* Fernando GRIJALBA Caja Rural – Seguros RGA
* Eliot LIETAER Topsport Vlaanderen-Baloise
* Antonio MOLINA Caja Rural – Seguros RGA
* Zico WAEYTENS Topsport Vlaanderen-Baloise
* Karol DOMAGALSKI Caja Rural – Seguros RGA   
* Omar FRAILE Caja Rural – Seguros RGA
* Tim DE TROYER Wanty-Groupe Gobert
Jan GHYSELINCK Wanty-Groupe Gobert
* Kenneth VANBILSEN Topsport Vlaanderen-Baloise
Romain FEILLU Bretagne Séché Environnement
Jerome GILBERT Wanty-Groupe Gobert
* Frederique ROBERT Wanty-Groupe Gobert
Laurens DE VREESE Wanty-Groupe Gobert
Gert JOEAAR Cofidis, Solutions Crédits
Baptiste PLANCKAERT Roubaix Lille Metropole
Kevin VAN MELSEN Wanty-Groupe Gobert
Christophe LABORIE Bretagne Séché Environnement
Arnaud GÉRARD Bretagne Séché Environnement
* Jérémy BESCOND Cofidis, Solutions Crédits
Julien SIMON Cofidis, Solutions Crédits
Benjamin LE MONTAGNER Bretagne Séché Environnement
Julien FOUCHARD Cofidis, Solutions Crédits
* Stephen CLANCY Team Novo Nordisk
* Clément VENTURINI Cofidis, Solutions Crédits
Jeróme COPPEL Cofidis, Solutions Crédits
Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk
Nicolas LEFRANÇOIS Team Novo Nordisk
Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk
Christopher WILLIAMS Team Novo Nordisk
Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits
* Damien GARCIA Team Differdange – Losch
* Frederik VANDEWIELE Veranclassic – Doltcini
* Corrado LAMPA Team Differdange – Losch
Vytautas KAUPAS Team Differdange – Losch
Diego MILAN JIMENEZ Team Differdange – Losch
Ruben MENENDEZ VELASCO Team Differdange – Losch
* Ildar ARSLANOV Itera – Katusha
* Kevin SUAREZ MARTINEZ  Team Differdange – Losch
* Alexander FOLIFOROV Itera – Katusha
Lubos PELANEK Team Differdange – Losch
* Sergey VDOVIN Lokosphinx
* Aleksey RYBALKIN Lokosphinx
* Alexander VDOVIN  Lokosphinx
* Evgeny SHALUNOV Lokosphinx
Tomasz KIENDYS CCC Polsat Polkowice   
Joaquin SOBRINO Team Differdange – Losch
Christophe RIBLON AG2R La Mondiale
Yohann GENÉ Team Europcar
Morgan LAMOISSON Team Europcar
Fabrice JEANDESBOZ Team Europcar
Laurent PICHON FDJ.fr
Laurent MANGEL FDJ.fr
* Mikhail AKIMOV Itera – Katusha
Sébastien CHAVANEL FDJ.fr
* Darijus DZERVUS Veranclassic – Doltcini
Hubert DUPONT AG2R La Mondiale
Julien BÉRARD AG2R La Mondiale
Damien GAUDIN AG2R La Mondiale
* Maxim POKIDOV Itera – Katusha
Dmitri KOSYAKOV Itera – Katusha
Dmitriy IGNATEV Itera – Katusha
Benoît VAUGRENARD FDJ.fr
Pawel CHARUCKI CCC Polsat Polkowice   
Dmitriy SOKOLOV Lokosphinx
* Flavien DASSONVILLE BigMat – Auber 93
Alo JAKIN BigMat – Auber 93
Franck VERMEULEN Roubaix Lille Metropole
Jean-Lou PAIANI Roubaix Lille Metropole
* Théo VIMPERE BigMat – Auber 93
Jacek MORAJKO CCC Polsat Polkowice   
* Yannis YSSAAD BigMat – Auber 93
* Grzegorz STEPNIAK CCC Polsat Polkowice   
* Piotr GAWRONSKI CCC Polsat Polkowice   
* Ilnur ZAKARIN Rusvelo
* Ivan BALYKIN Rusvelo
* Igor BOEV Rusvelo
Timofey KRITSKIY Rusvelo
* Romain GUILLEMOIS Team Europcar
* Thomas VAUBOURZEIX Team La Pomme Marseille 13
Yu TAKENNOUCHI Veranclassic – Doltcini
* Serge DE WORTELAER Veranclassic – Doltcini
* Rick OTTEMA Veranclassic – Doltcini
* Maxime ANCIAUX Wallonie – Bruxelles
Quentin BERTHOLET Wallonie – Bruxelles
Boris DRON Wallonie – Bruxelles
Steven TRONET BigMat – Auber 93
* Olivier CHEVALIER Wallonie – Bruxelles
Sergey FIRSANOV Rusvelo
Julien EL FARES Team La Pomme Marseille 13
Justin JULES Team La Pomme Marseille 13
* Domingos GONCALVES Team La Pomme Marseille 13
* José GONÇALVES Team La Pomme Marseille 13
Thomas ROSTOLLAN Team La Pomme Marseille 13
* Christophe PREMONT Wallonie – Bruxelles

Foto:corvospro.com

Arek Waluga @ArekWaluga77