DeWeert-action_otherKevin De Weert (Omega Pharma – Quick Step) jutro stanie na starcie Handzame Classic. To będzie jego pierwszy wyścig od upadku na trasie hiszpańskiej Vuelty.

Cała ekipa Omegi cieszy się, że jutro na trasę Handzame Classic wyruszy doświadczony Belg, Kevin De Weert. 4 września ubiegłego roku doznał on poważnych obrażeń podczas Vuelta a Espana. Upadł on na trasie indywidualnej czasówki i złamał kość piszczelową, naderwał ścięgno w lewym kolanie oraz złamał prawy obojczyk. Teraz po półrocznej przerwie zobaczymy go na kolarskich trasach.

“Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić i być częścią zespołu. Wcześniej cały czas trenowałem z chłopakami, ale to jednak nie to samo. Mój powrót można porównać do pierwszego dnia w szkole. Oczywiście w czasie jutrzejszego wyścigu będę pracował na rzecz moich kolegów. To będzie miły moment, kiedy znowu będę mógł do koszulki przyczepić numer startowy. Będzie pewnie sporo cierpienia, ale moja radość powinna być większa. Jestem gotowy i bardzo chciałbym zakończyć wyścig w głównej grupie. Cieszę się, że znowu poczuję atmosferę kolarskiego święta.” mówi dwunasty zawodnik Tour de France 2011.

 

Foto:© OPQS / Tim de Waele

Arek Waluga @ArekWaluga77