VanKeirsbulck-action_otherGuillaume Van Keirsbulck (Omega Pharma – Quick Step) wygrał ostatni etap Driedaagse van West-Vlaanderen. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Gert Jőeäär (Cofidis).

Ostatni etap Driedaagse van West-Vlaanderen liczył 186 kilometrów i prowadził z Nieuwpoort do Ichtegem. Trasa była bardzo pagórkowata, a kolarze musieli pokonać łącznie 11 oznaczonych hopek. Taki profil ostatniego etapu mógł wprowadzić wiele zmian do klasyfikacji generalnej.

Po kilku nieudanych próbach, ostatecznie w odjazd zabrali się: Martin Kohler (BMC), Benoit Jarrier (Bretagne-Seche), Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen), Boris Vallée (Lotto – Belisol) i Gediminas Bagdonas (AG2R). Osiągnęli oni maksymalnie ponad 4 minuty przewagi nad peletonem. 51 kilometrów przed metą ta ucieczka przeszła do historii.

Kolejną akcję zaczepną przeprowadziło 15. kolarzy: Julian Alaphilippe, Andrew Fenn, Guillaume Van Keirsbulck (Omega Pharma – Quick Step), Klaas Lodewyck (BMC), Dylan Van Baarle (Garmin – Sharp), Jonas Ahlstrand (Giant – ShimanO), Hugo Houle (AG2R), Arnaud Gérard (Bretagne – Séché), Ignatas Konovalovas (MTN – Qhubeka), Jan Barta (NetApp – Endura), James Vanlandschoot, Wesley Kreder (Wanty – Groupe Gobert), Kenneth Van Bilsen (Topsport Vlaanderen – Mercator), Tim Vanspeybroeck (Team 3M), Sébastien Delfosse (Wallonie – Bruxelles).

16 kilometrów przed metą mieli oni około 30 sekund przewagi nad peletonem. Z tej grupki na samotny atak zdecydował się Guillaume Van Keirsbulck. Belg szybko urwał swoich współtowarzyszy i samotnie minął linię mety, wygrywając ostatni etap belgijskiego wyścigu.

Zwycięstwa w klasyfikacji generalnej nie dał sobie wydrzeć Gert Jőeäär (Cofidis).

Pełne wyniki:

1.   VAN KEIRSBULCK Guillaume OPQ 4.21’05”
2.   NAPOLITANO Danilo WGG 1″
3.   VAN POPPEL Danny TRF 1″
4.   DILLIER Silvan BMC 1″
5.   HUTAROVICH Yauheni ALM 1″
6.   DEHAES Kenny LTB 1″
7.   KREDER Raymond GRS 1″
8.   THWAITES Scott TNE 1″
9.   MEZGEC Luka GIA 1″
10.   VERMOTE Julien OPQ 1″
11.   VANBILSEN Kenneth TSV 1″
12.   MALAGUTI Alessandro VFN 1″
13.   GERARD Arnaud BSE 1″
14.   DELFOSSE Sébastien WBC 1″
15.   JUODVALKIS Egidijus MMM 1″
16.   PLANCKAERT Baptiste RLM 1″
17.   JOEAAR Gert COF 1″
18.   VANSPEYBROECK Tim MMM 1″
19.   BARTA Jan TNE 1″
20.   VAN BAARLE Dylan GRS 1″
21.   HULSMANS Kevin VGS 1″
22.   DEVOLDER Stijn TRF 1″
23.   LAGUTIN Sergey RVL 1″
24.   SERGENT Jesse TRF 1″
25.   VAN HOECKE Gijs TSV 1″
26.   LODEWYCK Klaas BMC 1″
27.   GHYSELINCK Jan WGG 1″
28.   LE BON Johan FDJ 1″
29.   VANLANDSCHOOT James WGG 1″
30.   VAN GENECHTEN Jonas LTB 1″
31.   BIDEAU Jean-Marc BSE 1″
32.   AHLSTRAND Jonas GIA 1″
33.   KONOVALOVAS Ignatas MTN 6″
34.   VAN ASBROECK Tom TSV 9″
35.   CORDEEL Sander VGS 9″
36.   HAVIK Yoeri RIJ 9″
37.   BAGDONAS Gediminas ALM 9″
38.   SENECHAL Florian COF 9″
39.   DUPONT Timothy RLM 9″
40.   VANSUMMEREN Johan GRS 9″
41.   STENUIT Robin WBC 9″
42.   BROECKX Stig LTB 9″
43.   DANIEL Maxime ALM 9″
44.   VANDEWALLE Kristof TRF 9″
45.   RUIJGH Rob VGS 9″
46.   LAMPAERT Yves TSV 9″
47.   KOHLER Martin BMC 9″
48.   DE GENDT Thomas OPQ 9″
49.   VEUCHELEN Frederik WGG 9″
50.   WALLAYS Jelle TSV 9″
51.   SALOMEIN Jarl TSV 9″
52.   STEELS Stijn TSV 9″
53.   HAGA Chad GIA 9″
54.   REIMER Martin MTN 9″
55.   THOMSON Jay Robert MTN 9″
56.   JARC Blaz TNE 9″
57.   ROWSELL Erick TNE 9″
58.   KREDER Wesley WGG 9″
59.   LEUKEMANS Bjorn WGG 9″
60.   STUYVEN Jasper TRF 17″
61.   POZDNYAKOV Kirill RVL 18″
62.   CHAINEL Steve ALM 18″
63.   CHEVALIER Olivier WBC 21″
64.   DRON Boris WBC 21″
65.   ALAPHILIPPE Julian OPQ 34″
66.   VANTOMME Maxime RLM 34″
67.   DRUCKER Jean-Pierre WGG 47″
68.   DEMOITIE Antoine WBC 55″
69.   VAN DER SANDE Tosh LTB 59″
70.   DE VREESE Laurens WGG 1’04”
71.   SCHILLINGER Andreas TNE 1’09”
72.   WASTYN Emiel WIL 1’18”
73.   VAN ZANDBEEK Ronan RIJ 1’18”
74.   CORBEL Erwann BSE 1’20”
75.   STASSEN Julien WBC 1’20”
76.   LENNERTZ Sam VGS 1’20”
77.   PFINGSTEN Christoph RIJ 1’26”
78.   KERN Julian ALM 1’26”
79.   HAAS Nathan GRS 1’26”
80.   SOLOMENNIKOV Andrei RVL 1’26”
81.   BURGHARDT Marcus BMC 1’26”
82.   KEISSE Iljo OPQ 1’26”
83.   LE MONTAGNER Benjamin BSE 1’26”
84.   KORETZKY Clément BSE 1’26”
85.   LADAGNOUS Matthieu FDJ 1’26”
86.   PRÉMONT Christophe WBC 1’26”
87.   PEETERS Kevin VGS 1’26”
88.   TOUQUET Joren WIL 1’34”
89.   HOULE Hugo ALM 1’34”
90.   ROY Jérémy FDJ 1’44”
91.   VELITS Martin OPQ 1’44”
92.   KRIEGER Alexander SGT 1’44”
93.   FENN Andrew OPQ 1’44”
94.   MATZKA Ralf TNE 1’44”
95.   SLEURS Christophe MMM 1’44”
96.   MCNALLY Mark SKT 1’44”
97.   GROENEWEGEN Dylan RIJ 1’44”
98.   VERMOTE Alphonse VGS 1’44”
99.   STALLAERT Joeri VER 1’44”
100.   GARDEYN Gorik VER 1’44”
101.   SCHWARZMANN Michael TNE 1’44”
102.   DUVAL Julien RLM 1’44”
103.   PERRICHON Pierre-Luc BSE 1’44”
104.   MOLARD Rudy COF 1’44”
105.   VAKOC Petr OPQ 1’44”
106.   DE NEGRI Pier Paolo VFN 2’23”
107.   MAGNUSSON Kim VFN 3’27”
108.   ZABEL Rick BMC 1″
109.   LEMARCHAND Romain COF 6’06”
110.   LAPORTE Christophe COF 6’24”
111.   BREEN Vegard LTB 7’08”
112.   VAN ZUMMEREN Stef MMM 8’10”
113.   LECUISINIER Pierre-Henri FDJ 8’10”
114.   GROEN Dex RIJ 8’10”
115.   GOUGEARD Alexis ALM 8’10”
116.   DE VOS Gertjan MMM 8’10”
117.   WAUTERS Willem WIL 8’10”
118.   KRITSKIY Timofey RVL 8’10”
119.   MAIKIN Roman RVL 8’10”
120.   VERMELTFOORT Coen RIJ 8’10”
121.   FRANCKAERT Gregory MMM 8’10”
122.   HEREIJGERS Kobus RIJ 8’10”
123.   CAMMAERTS Edwig COF 8’13”
124.   GROSU Eduard Michael VFN 8’37”
125.   BROWN Nathan GRS 10’02”
126.   BOEV Igor RVL 12’35”
127.   HOLLER Nikodemus SGT 12’35”
128.   GEYSEN Kurt VGS 15’35”
129.   STAUFF Andreas MTN 15’35”
130.   GAIMON Phillip GRS 15’35”
131.   DE BIE Sean LTB 15’35”
132.   LANDER Sebastian BMC 15’35”
133.   CLAEYS Kevin SKT 15’35”
134.   VENTER Jaco MTN 15’35”
135.   VAN ZYL Johann MTN 15’35”
136.   LAENGEN Vegard Stake BSE 15’35”
137.   GOOLAERTS Michael WIL 15’35”
138.   DUFRASNE Jonathan WBC 15’35”
139.   CRADDOCK Lawson GIA 15’35”
140.   LOH Sea Keong GIA 15’35”
141.   VALLEE Boris LTB 15’35”
142.   MANNAERTS Jelle WIL 15’35”
143.   BEUKEBOOM Dion RIJ 15’35”
Wycofali się:
SILVESTRE Fabio TRF
VAN POPPEL Boy TRF
BEPPU Fumiyuki TRF
WYSS Danilo BMC
JI Cheng GIA
COURTEILLE Arnaud FDJ
MANGEL Laurent FDJ
RIBLON Christophe ALM
LEVARLET Guillaume COF
POULHIES Stéphane COF
JARRIER Benoit BSE
SCHORN Daniel TNE
KRASNOV Leonid RVL
HELVEN Sander TSV
VANDEN BAK Laurent SKT
DOWNEY Sean SKT
FRANSSEN Wout SKT
WILSON Jack SKT
VANDENBOGAERDE Jens MMM
ROSSELER Sebastien VER
MOL Wouter VER
BRAMBILLA Giorgio VER
DZERVUS Darijus VER
GOOVAERTS Tom VER
BILLE Gaetan WIL
BURTON Jérémy WIL
VEREECKEN Nicolas WIL
BARBIER Rudy RLM
VERMEULEN Franck RLM
KOWALSKI Rudy RLM
CUMMINGS Jack SGT
KAUTZ Kai SGT
MUCHE Christopher SGT
THÖMEL Tino SGT
WEBER Marcel SGT
ISHIBASHI Manabu VFN
KOISHI Yuma VFN
STACCHIOTTI Riccardo VFN

Klasyfikacja generalna:
1.   JOEAAR Gert COF 8.43’24”
2.   VAN KEIRSBULCK Guillaume OPQ 3″
3.   LE BON Johan FDJ 5″
4.   DEVOLDER Stijn TRF 11″
5.   GHYSELINCK Jan WGG 13″
6.   DILLIER Silvan BMC 13″
7.   VAN POPPEL Danny TRF 15″
8.   SERGENT Jesse TRF 15″
9.   VANDEWALLE Kristof TRF 16″
10.   BARTA Jan TNE 17″
11.   VAN BAARLE Dylan GRS 18″
12.   LODEWYCK Klaas BMC 24″
13.   ZABEL Rick BMC 25″
14.   HAGA Chad GIA 25″
15.   GERARD Arnaud BSE 26″
16.   DE GENDT Thomas OPQ 26″
17.   SENECHAL Florian COF 27″
18.   MEZGEC Luka GIA 29″
19.   LAMPAERT Yves TSV 30″
20.   JARC Blaz TNE 31″
21.   BAGDONAS Gediminas ALM 31″
22.   VAN HOECKE Gijs TSV 32″
23.   WALLAYS Jelle TSV 35″
24.   KONOVALOVAS Ignatas MTN 35″
25.   VANBILSEN Kenneth TSV 41″
26.   VEUCHELEN Frederik WGG 41″
27.   CORDEEL Sander VGS 41″
28.   HAVIK Yoeri RIJ 42″
29.   BROECKX Stig LTB 43″
30.   STEELS Stijn TSV 44″
31.   AHLSTRAND Jonas GIA 45″
32.   VAN GENECHTEN Jonas LTB 46″
33.   NAPOLITANO Danilo WGG 46″
34.   LAGUTIN Sergey RVL 46″
35.   RUIJGH Rob VGS 48″
36.   STUYVEN Jasper TRF 49″
37.   THOMSON Jay Robert MTN 52″
38.   DANIEL Maxime ALM 53″
39.   BIDEAU Jean-Marc BSE 53″
40.   HUTAROVICH Yauheni ALM 53″
41.   DELFOSSE Sébastien WBC 53″
42.   MALAGUTI Alessandro VFN 55″
43.   VAN ASBROECK Tom TSV 55″
44.   VANLANDSCHOOT James WGG 56″
45.   THWAITES Scott TNE 56″
46.   PLANCKAERT Baptiste RLM 57″
47.   CHEVALIER Olivier WBC 57″
48.   DRON Boris WBC 58″
49.   SALOMEIN Jarl TSV 1’00”
50.   STENUIT Robin WBC 1’03”
51.   REIMER Martin MTN 1’04”
52.   JUODVALKIS Egidijus MMM 1’05”
53.   LEUKEMANS Bjorn WGG 1’05”
54.   KREDER Wesley WGG 1’08”
55.   CHAINEL Steve ALM 1’11”
56.   DUPONT Timothy RLM 1’28”
57.   VERMOTE Julien OPQ 1’30”
58.   VAN DER SANDE Tosh LTB 1’42”
59.   DE VREESE Laurens WGG 1’42”
60.   LADAGNOUS Matthieu FDJ 1’49”
61.   HULSMANS Kevin VGS 1’52”
62.   DEMOITIE Antoine WBC 1’55”
63.   HAAS Nathan GRS 1’59”
64.   KEISSE Iljo OPQ 2’03”
65.   PFINGSTEN Christoph RIJ 2’06”
66.   FENN Andrew OPQ 2’09”
67.   VAN ZANDBEEK Ronan RIJ 2’10”
68.   SOLOMENNIKOV Andrei RVL 2’13”
69.   ALAPHILIPPE Julian OPQ 2’17”
70.   STASSEN Julien WBC 2’18”
71.   MOLARD Rudy COF 2’20”
72.   DUVAL Julien RLM 2’24”
73.   PRÉMONT Christophe WBC 2’24”
74.   MATZKA Ralf TNE 2’28”
75.   GROENEWEGEN Dylan RIJ 2’39”
76.   GARDEYN Gorik VER 2’51”
77.   PERRICHON Pierre-Luc BSE 2’51”
78.   MCNALLY Mark SKT 2’57”
79.   KORETZKY Clément BSE 3’08”
80.   DE NEGRI Pier Paolo VFN 3’17”
81.   VELITS Martin OPQ 3’25”
82.   VERMOTE Alphonse VGS 3’41”
83.   MAGNUSSON Kim VFN 4’29”
84.   SCHILLINGER Andreas TNE 6’37”
85.   LAPORTE Christophe COF 6’43”
86.   LE MONTAGNER Benjamin BSE 7’32”
87.   KREDER Raymond GRS 7’53”
88.   VERMELTFOORT Coen RIJ 8’36”
89.   KRITSKIY Timofey RVL 8’39”
90.   GOUGEARD Alexis ALM 8’44”
91.   LECUISINIER Pierre-Henri FDJ 8’45”
92.   SCHWARZMANN Michael TNE 8’55”
93.   VAN ZUMMEREN Stef MMM 8’56”
94.   WAUTERS Willem WIL 9’02”
95.   VANSUMMEREN Johan GRS 9’05”
96.   KRIEGER Alexander SGT 9’35”
97.   KOHLER Martin BMC 13’03”
98.   ROWSELL Erick TNE 13’22”
99.   POZDNYAKOV Kirill RVL 13’37”
100.   VANSPEYBROECK Tim MMM 13’39”
101.   DEHAES Kenny LTB 13’39”
102.   VANTOMME Maxime RLM 13’45”
103.   HOLLER Nikodemus SGT 13’51”
104.   DRUCKER Jean-Pierre WGG 13’54”
105.   HOULE Hugo ALM 14’40”
106.   ROY Jérémy FDJ 14’41”
107.   BURGHARDT Marcus BMC 14’54”
108.   TOUQUET Joren WIL 14’57”
109.   VAKOC Petr OPQ 15’01”
110.   KERN Julian ALM 15’02”
111.   STALLAERT Joeri VER 15’02”
112.   CORBEL Erwann BSE 15’04”
113.   SLEURS Christophe MMM 15’05”
114.   PEETERS Kevin VGS 15’14”
115.   LENNERTZ Sam VGS 15’17”
116.   WASTYN Emiel WIL 15’33”
117.   VALLEE Boris LTB 16’04”
118.   CRADDOCK Lawson GIA 16’10”
119.   DUFRASNE Jonathan WBC 16’14”
120.   STAUFF Andreas MTN 16’23”
121.   GROSU Eduard Michael VFN 18’53”
122.   LEMARCHAND Romain COF 19’03”
123.   GAIMON Phillip GRS 19’19”
124.   BREEN Vegard LTB 20’24”
125.   HEREIJGERS Kobus RIJ 21’18”
126.   CAMMAERTS Edwig COF 21’36”
127.   MAIKIN Roman RVL 21’42”
128.   DE VOS Gertjan MMM 21’42”
129.   FRANCKAERT Gregory MMM 21’47”
130.   GROEN Dex RIJ 21’48”
131.   BROWN Nathan GRS 23’17”
132.   BOEV Igor RVL 25’54”
133.   GOOLAERTS Michael WIL 26’02”
134.   CLAEYS Kevin SKT 26’12”
135.   GEYSEN Kurt VGS 26’46”
136.   VENTER Jaco MTN 28’37”
137.   DE BIE Sean LTB 28’45”
138.   VAN ZYL Johann MTN 28’47”
139.   LANDER Sebastian BMC 28’59”
140.   MANNAERTS Jelle WIL 29’05”
141.   LAENGEN Vegard Stake BSE 29’06”
142.   LOH Sea Keong GIA 29’16”
143.   BEUKEBOOM Dion RIJ 29’35”

 

Foto:© OPQS / Tim de Waele

Arek Waluga @ArekWaluga77