cavendishMark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step) postanowił zmienić trochę swoje plany startowe i wystąpić w Mediolan – San Remo. Na decyzję miała oczywiście wpływ zmiana trasy na bardziej przyjazną sprinterom.

Manager Omega Pharma-QuickStep Patrick Lefevere potwierdził, że Mark Cavendish wystąpi w marcowym Mediolan – San Remo. Głównym powodem tej decyzji jest zmiana trasy tegorocznego klasyku. Po zrezygnowaniu z podjazdów Pompeiana i Le Manie wyścig stał się bardziej przyjazny sprinterom. Do tej pory swój udział potwierdził także Andre Greipel (Lotto – Belisol). “Manxman” w 2009 roku wygrał najdłuższy klasyk na świecie.

“Cavendish będzie naszym sprinterem na ten wyścig, ale taktykę obmyślimy dzień przed wyścigiem, a nie teraz. Mając w składzie Marka i Toma Boonena mamy tak naprawdę dwie mocne karty do gry. Mam nadzieję, że Cave dobrze zaprezentuje się także podczas Tirreno – Adriatico i będzie miał dobrą nogę na kolejny wyścig. Myślę, że stać Marka na zwycięstwo w tym wyścigu.” powiedział manager Omegi.

Na dzień dzisiejszy w składzie na Mediolan – San Remo jest awizowany także Michał Kwiatkowski, który za dziewięć dni stanie na starcie Tirreno – Adriatico.

Awizowany skład Omegi na Mediolan – San Remo (stan na dzień 3.03.2014 r.):

MEERSMAN Gianni
PETACCHI Alessandro
MARTIN Tony
BOONEN Tom
CAVENDISH Mark
KWIATKOWSKI Michał
POELS Wout
URAN Rigoberto

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga @ArekWaluga77