Michał Kwiatkowski małeDavide Bramati- dyrektor sportowy drużyny Omega Pharma-Quick Step w wywiadzie dla portalu Cyclingweekly, bardzo pochlebnie wypowiedział się o karierze Michała Kwiatkowskiego. Włoch wróży Polakowi i Peterowi Saganowi pełną sukcesów karierę.

Obaj urodzili się w 1990 roku. Jako amatorzy rywalizowali ze sobą wielokrotnie. Na przykład w 2008 roku Sagan wygrał Puchar Narodów, zaś Kwiatkowski był drugi. W tym samym roku Polak zdobył mistrzostwo świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas pokonując między innymi Taylora Phinneya.

Obaj są świetnymi kolarzami. Obaj rywalizują ze sobą od młodych lat. Myślę, że Michał wraz Peterem będą w przyszłości jednymi z najlepszych kolarzy na świecie- mówił Bramati.

Włoch widzi w Polaku duży potencjał i uważa, że sukcesy mogą nadejść już w tym sezonie. Dobrym prognostykiem jest zwycięstwo w Trofeo Serra de Tramuntana (11 lutego).

On może wygrać wyścig taki, jak Tirreno-Adriatico. W zeszłym roku był w nim czwarty, 53 sekundy za Nibalim. To nie była duża różnica. Dlaczego nie miałby także walczyć o pierwszą dziesiątkę w tegorocznym Tour de France? Jest młody i szybki, ma także szansę na wygranie etapu- nie szczędził optymistycznych słów popularnemu “Kwiatkowi”.

Warto podkreślić, że Michał zajmując czwarte miejsce w zeszłorocznej edycji “Wyścigu Dwóch Mórz”, wyprzedził między innymi Joaquima Rodrigueza (Katusha) i Chrisa Hornera (wówczas Radioshack)- późniejszego zwycięzcę Vuelta a Espana. Znakomicie pojechał także wiosenne klasyki. Przez cały Tour of Flanders jechał w ucieczce, był czwarty w Amstel Gold Race i piąty w “Walońskiej Strzale”. Po tym wszystkim przyszedł znakomity Tour de France i mistrzostwo świata w jeździe drużynowej na czas.

Marta Wiśniewska

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
edek
edek

to jest kolarz na mistrza świata, a po kilku latach jak się całkiem przestawi na toury wygra TdF !!!