peraudJean-Christophe Peraud (AG2R La Mondiale) podobnie jak w ubiegłym roku wygrał etap kończący się na Mont Farron. Stephen Cummings (BMC Racing Team) wygrał klasyfikację generalną wyścigu.

Ostatni dzień Tour Méditerranéen miał być swoistą wisienką na torcie. Przed kolarzami były do przejechania 192 kilometry z finałową wspinaczką pod Mont Faron. Ostatnie 5,5 kilometra to podjazd o średnim nachyleniu 9%.

Na początku rywalizacji na ucieczkę zdecydowali się: Omar Fraile (Caja Rural), Rudy Kowalski (Roubaix Lille Métropôle), Mark Christian (Raleigh) i Tom Dernies (Wallonie – Bruxelles). Maksymalnie uzyskali oni prawie 6 minut przewagi nad peletonem prowadzonym przede wszystkim przez ekipę lidera, czyli BMC Racing.

Z dużej grupy próbowali kontrować między innymi Anthony Roux (FDJ.fr) i Jérôme Pineau (IAM), ale bez powodzenia. 45 kilometrów przed metą harcownicy mieli już tylko 3 minuty i 30 sekund przewagi nad grupą prowadzoną na przemian przez BMC, Wanty i Bardiani. Pecha miał Christian, który przebił oponę, ale szybko wrócił do współtowarzyszy ucieczki.

Przyspieszenie peletonu spowodowało, że na 16 kilometrów przed metą została już niespełna minuta. Ich ucieczka została skasowana 11 kilometrów przed metą. Wszyscy faworyci razem rozpoczęli finałowy podjazd.

Pierwszy zaatakował Mikael Cherel (AG2R La Mondiale), a na kole starał mu się utrzymać Mirko Selvaggi (Wanty – Groupe Gobert). BMC szybko skasowało ten odjazd, a następnym śmiałkiem był Eduardo Sepúlveda (Bretagne – Séché Environnement). Młody Argentyńczyk zajmował piątą pozycję w klasyfikacji generalnej i był bardzo groźny dla lidera wyścigu. Grupka około 15 zawodników na 3. kilometry przed metą traciła do niego tylko 12 sekund.

2 kilometry przed metą z grupki liderów zaatakował Jean-Christophe Peraud (AG2R La Mondiale), który w generalce tracił tylko 15 sekund do Cummingsa (BMC Racing). Jednak doświadczony Brytyjczyk nie dał za wygraną i podążał jak cień za dwoma rywalami.

Ostatecznie najwięcej sił zachował Peraud, który podobnie jak w ubiegłym roku nie dał szans rywalom. Drugie miejsce zajął Sepulveda, a zmęczonego Cummingsa pokonał jeszcze Stefan Denifl (IAM Cycling). Jedenaste miejsce zajął Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

Cummings stracił do zwycięzcy tylko 10 sekund, co pozwoliło mu na wygranie klasyfikacji generalnej Tour Méditerranéen. Rebellin był 14., a najlepszy z Polaków – Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 55.

Wyniki

1 PERAUD Jean-Christophe ALM les 192,7 km en 4h57’53” (moy. 38,813 km/h)
2 SEPULVEDA Eduardo BSE à 05”
3 DENIFL Stefan IAM à 11”
4 CUMMINGS Stephen BMC ”
5 SILIN Egor KAT à 17”
6 ZOIDL Riccardo TFR ”
7 DEGAND Thomas WGG à 21”
8 BONGIORNO Francesco Manuel BAR à 24”
9 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto ALM à 29”
10 PELLIZOTTI Franco AND ”
11 REBELLIN Davide CCC ”
12 LUDVIGSSON Tobias GIA à 32”
13 TROFIMOV Yury KAT à 36”
14 GENIEZ Alexandre FDJ à 44”
15 HERMANS Ben BMC à 46”
16 REICHENBACH Sébastien IAM à 50”
17 ROSSETTO Stéphane BIG ”
18 JAUREGUI Quentin RLM à 55”
19 TURGIS Jimmy RLM à 59”
20 CHAVANEL Sylvain IAM à 01’02”
21 DE IESO Donato BAR à 01’05”
22 BARGUIL Warren GIA ”
23 MADRAZO RUIZ Angel CJR ”
24 JUNGELS Bob TFR à 01’10”
25 EIJSSEN Yannick BMC à 01’12”
26 ANTOMARCHI Julien LPM à 01’16”
27 BAGOT Yoann COF à 01’20”
28 DUARTE AREVALO Fabio Andres COL à 01’29”
29 VEIKKANEN Jussi FDJ ”
30 ROY Jérémy FDJ ”
31 BILBAO Peio CJR à 01’32”
32 BOULO Matthieu RAL ”
33 PREIDLER Georg GIA à 01’36”
34 FERNANDEZ Ruben CJR à 01’38”
35 DI GREGORIO Rémy LPM ”
36 DE GREEF Francis WGG à 01’40”
37 SICARD Romain EUC à 01’56”
38 MOLARD Rudy COF ”
39 CHEREL Mikaël ALM ”
40 TARRIDE Grégoire LPM à 01’58”
41 BUSCHE Matthew TFR ”
42 FEDRIGO Pierrick FDJ ”
43 DELFOSSE Sébastien WBC à 02’01”
44 HARDY Romain COF ”
45 LE BOULCH Dimitri BIG
46 SELVAGGI Mirko WGG
47 BRUTT Pavel KAT à 02’17”
48 GUILLOU Florian BSE ”
49 DELAPLACE Anthony BSE à 02’19”
50 SANCHEZ GIL Luis Leon CJR à 02’22”
51 MOINARD Amaël BMC ”
52 BERNAUDEAU Giovanni EUC à 02’34”
53 DUQUE Leonardo Fabio COL à 02’39”
54 DIDIER Laurent TFR ”
55 ROLLAND Pierre EUC à 02’42”
56 VANTOMME Maxime RLM à 02’47”
57 COURTEILLE Arnaud FDJ à 02’53”
58 FERRARI BARCELO Fabricio CJR à 02’54”
59 BRANDLE Matthias IAM à 03’07”
60 GOUAULT Pierre BIG à 03’12”
61 LE MEVEL Christophe COF ”
62 LAPORTE Christophe COF à 03’19”
63 BEPPU Fumiyuki TFR à 03’23”
64 PREMONT Christophe WBC à 03’25”
65 PINEAU Jérôme IAM à 03’33”
66 WYSS Marcel IAM ”
67 LARSSON Gustav IAM ”
68 PANTANO Jarlinson COL ”
69 MONTAGUTI Matteo ALM ”
70 GONÇALVES Domingos LPM ”
71 KIENDYS Tomasz CCC ”
72 BARKER Yanto RAL ”
73 KREDER Michel WGG ”
74 DUFRASNE Jonathan WBC à 03’39”
75 VAUBOURZEIX Thomas LPM à 03’48”
76 PAILLOT Yoann LPM à 03’49”
77 GAUTIER Cyril EUC à 04’04”
78 KERN Christophe EUC ”
79 BONNAFOND Guillaume ALM ”
80 MATYSIAK Bartlomiej CCC à 04’09”
81 BERARD Julien ALM à 04’14”
82 VOECKLER Thomas EUC à 04’24”
83 GUSEV Vladimir KAT à 04’33”
84 FRAPPORTI Marco AND ”
85 PIRAZZI Stefano BAR à 04’42”
86 PLANCKAERT Baptiste RLM à 04’47”
87 LEMARCHAND Romain COF à 04’55”
88 PANTOJA TOBAR Darwin Ferney COL à 05’09”
89 MALACARNE Davide EUC à 05’30”
90 HOOGERLAND Johnny AND à 05’34”
91 RUTKIEWICZ Marek CCC à 05’49”
92 MIHAYLOV Nikolay CCC à 05’51”
93 COLBRELLI Sonny BAR ”
94 RYBAKOV Alexander KAT ”
95 IGNATENKO Petr KAT ”
96 MARTINEZ Yannick EUC ”
97 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo COL à 06’08”
98 STASSEN Julien WBC à 06’22”
99 BERTHOLET Quentin WBC à 06’29”
100 DERNIES Tom WBC ”
101 ROUX Anthony FDJ à 06’34”
102 OLIPHANT Evan RAL à 06’36”
103 LAENGEN Vegard Stake BSE ”
104 VAN MELSEN Kevin WGG ”
105 FONSECA Armindo BSE ”
106 TRONET Steven BIG ”
107 KOWALSKI Rudy RLM à 06’42”
108 QUINTERO Carlos Julian COL à 06’43”
109 FELLINE Fabio TFR à 06’55”
110 VERMEULEN Franck RLM à 06’58”
111 BAUGNIES Jérôme WGG à 07’39”
112 SEELDRAEYERS Kevin WGG ”
113 KNEISKY Morgan RAL ”
114 DEVENYNS Dries GIA à 08’03”
115 ZARDINI Edoardo BAR à 08’10”
116 HUTAROVICH Yauheni ALM à 08’24”
117 FRÖHLINGER Johannes GIA à 09’18”
118 DEGENKOLB John GIA ”
119 GIRAUD Benjamin LPM ”
120 PETERSON Thomas GIA à 09’25”
121 MARYCZ Jaroslaw CCC à 10’20”
122 STEPNIAK Grzegorz CCC ”
123 WARBASSE Lawrence BMC ”
124 LODEWYCK Klaas BMC ”
125 ATKINS George RAL ”
126 PAGANI Angelo BAR ”
127 CHRISTIAN Mark RAL ”
128 VAN POPPEL Danny TFR ”
129 BARBIN Enrico BAR ”
130 ANCIAUX Maxime WBC ”
131 VALENCIA Juan Pablo COL ”
132 SARAMOTINS Aleksejs IAM ”
133 HUPOND Thierry GIA ”
134 VAN POPPEL Boy TFR ”
135 WILKINSON Ian RAL ”
136 VACHON Florian BSE ”
137 GERARD Arnaud BSE ”
138 FRAILE MATARRANZA Omar CJR ”
139 JOEAAR Gert COF ”
140 PORSEV Alexander KAT ”
141 VOROBYEV Anton KAT ”
142 BANDIERA Marco AND ”
143 HUSHOVD Thor BMC ”
144 PHINNEY Taylor BMC ”
145 DOMAGALSKI Karol CJR à 11’05”
146 GRIJALBA Fernando CJR ”

Nie wystartował :  
VIMPERE Théo BIG
EVRARD Laurent WBC

Wycofani:  

SISKEVICIUS Evaldas LPM
BRUN Frédéric BIG
DASSONVILLE Flavien BIG
JAKIN Alo BIG
NAPOLITANO Danilo WGG

Klasyfikacja generalna:
1 CUMMINGS Stephen (GBR) BMC les 666,5 km en 16h31’59” (moy. 40,313 km/h)
2 PERAUD Jean-Christophe (FRA) ALM à 04”
3 ZOIDL Riccardo (AUT) TFR à 10”
4 * SEPULVEDA Eduardo (ARG) BSE à 28”
5 * LUDVIGSSON Tobias (SWE) GIA à 56”
6 DEGAND Thomas (BEL) WGG  ”
7 CHAVANEL Sylvain (FRA) IAM à 01’01”
8 SILIN Egor (RUS) KAT  ”
9 HERMANS Ben (BEL) BMC à 01’18”
10 * BONGIORNO Francesco Manuel (ITA) BAR à 01’29”
11 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto (COL) ALM à 01’31”
12 GENIEZ Alexandre (FRA) FDJ à 01’34”
13 * JUNGELS Bob (LUX) TFR à 01’36”
14 REBELLIN Davide (ITA) CCC à 01’42”
15 TROFIMOV Yury (RUS) KAT à 01’47”
16 ROSSETTO Stéphane (FRA) BIG à 02’01”
17 ROY Jérémy (FRA) FDJ à 02’02”
18 EIJSSEN Yannick (BEL) BMC à 02’03”
19 * PREIDLER Georg (AUT) GIA à 02’28”
20 REICHENBACH Sébastien (SUI) IAM à 02’32”
21 PELLIZOTTI Franco (ITA) AND à 02’34”
22 SICARD Romain (FRA) EUC à 02’36”
23 * BARGUIL Warren (FRA) GIA à 02’46”
24 DUARTE AREVALO Fabio Andres (COL) COL à 02’50”
25 DELAPLACE Anthony (FRA) BSE à 02’57”
26 * TURGIS Jimmy (FRA) RLM à 02’59”
27 SANCHEZ GIL Luis Leon (ESP) CJR à 03’04”
28 * BILBAO Peio (ESP) CJR à 03’14”
29 DI GREGORIO Rémy (FRA) LPM à 03’15”
30 BRUTT Pavel (RUS) KAT à 03’16”
31 BOULO Matthieu (FRA) RAL à 03’28”
32 SELVAGGI Mirko (ITA) WGG à 03’29”
33 MOINARD Amaël (FRA) BMC à 03’40”
34 DIDIER Laurent (LUX) TFR à 03’59”
35 * JAUREGUI Quentin (FRA) RLM à 04’00”
36 CHEREL Mikaël (FRA) ALM à 04’20”
37 BRANDLE Matthias (AUT) IAM à 04’27”
38 VEIKKANEN Jussi (FIN) FDJ à 04’33”
39 ANTOMARCHI Julien (FRA) LPM à 04’38”
40 MONTAGUTI Matteo (ITA) ALM à 04’44”
41 COURTEILLE Arnaud (FRA) FDJ à 04’45”
42 GONÇALVES Domingos (POR) LPM à 04’55”
43 KREDER Michel (NED) WGG à 04’58”
44 FEDRIGO Pierrick (FRA) FDJ à 05’06”
45 PINEAU Jérôme (FRA) IAM à 05’10”
46 MOLARD Rudy (FRA) COF à 05’26”
47 VANTOMME Maxime (BEL) RLM à 05’27”
48 GUILLOU Florian (FRA) BSE à 05’35”
49 GAUTIER Cyril (FRA) EUC à 05’39”
50 DE GREEF Francis (BEL) WGG  ”
51 BERNAUDEAU Giovanni (FRA) EUC à 05’43”
52 * FERNANDEZ Ruben (ESP) CJR à 05’45”
53 PANTANO Jarlinson (COL) COL à 05’58”
54 BONNAFOND Guillaume (FRA) ALM à 06’34”
55 KIENDYS Tomasz (POL) CCC à 07’15”
56 * COLBRELLI Sonny (ITA) BAR à 07’23”
57 PREMONT Christophe (BEL) WBC à 07’32”
58 ROUX Anthony (FRA) FDJ à 07’35”
59 * FELLINE Fabio (ITA) TFR à 07’40”
60 MARTINEZ Yannick (FRA) EUC à 07’44”
61 QUINTERO Carlos Julian (COL) COL à 07’52”
62 DELFOSSE Sébastien (BEL) WBC à 07’55”
63 GUSEV Vladimir (RUS) KAT à 07’59”
64 LARSSON Gustav (SWE) IAM à 08’16”
65 FONSECA Armindo (FRA) BSE à 08’21”
66 MATYSIAK Bartlomiej (POL) CCC à 08’44”
67 PLANCKAERT Baptiste (BEL) RLM à 08’52”
68 DEVENYNS Dries (BEL) GIA à 09’07”
69 LEMARCHAND Romain (FRA) COF à 09’11”
70 SEELDRAEYERS Kevin (BEL) WGG à 09’14”
71 DUFRASNE Jonathan (BEL) WBC à 09’38”
72 RUTKIEWICZ Marek (POL) CCC à 09’45”
73 BERARD Julien (FRA) ALM à 10’10”
74 * KOWALSKI Rudy (FRA) RLM à 10’20”
75 LAENGEN Vegard Stake (NOR) BSE à 10’31”
76 DEGENKOLB John (GER) GIA à 10’35”
77 * DERNIES Tom (BEL) WBC  ”
78 STASSEN Julien (BEL) WBC à 10’53”
79 BUSCHE Matthew (USA) TFR à 10’55”
80 ROLLAND Pierre (FRA) EUC à 11’38”
81 DUQUE Leonardo Fabio (COL) COL  ”
82 DENIFL Stefan (AUT) IAM à 11’48”
83 BAGOT Yoann (FRA) COF à 12’07”
84 BAUGNIES Jérôme (BEL) WGG à 13’11”
85 HUTAROVICH Yauheni (BLR) ALM à 13’32”
86 GIRAUD Benjamin (FRA) LPM à 14’22”
87 * GOUAULT Pierre (FRA) BIG à 14’28”
88 * BARBIN Enrico (ITA) BAR à 14’31”
89 MALACARNE Davide (ITA) EUC à 14’36”
90 PIRAZZI Stefano (ITA) BAR à 14’51”
91 JOEAAR Gert (EST) COF à 15’09”
92 STEPNIAK Grzegorz (POL) CCC à 15’38”
93 VACHON Florian (FRA) BSE à 15’52”
94 * PAILLOT Yoann (FRA) LPM à 15’54”
95 SARAMOTINS Aleksejs (LAT) IAM à 15’58”
96 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) CJR à 16’27”
97 HOOGERLAND Johnny (NED) AND à 16’32”
98 VAN POPPEL Boy (NED) TFR  ”
99 PAGANI Angelo (ITA) BAR à 16’33”
100 LODEWYCK Klaas (BEL) BMC à 16’45”
101 FERRARI BARCELO Fabricio (URU) CJR à 17’26”
102 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo (COL) COL à 17’35”
103 DE IESO Donato (ITA) BAR à 17’42”
104 LE BOULCH Dimitri (FRA) BIG à 18’35”
105 BEPPU Fumiyuki (JPN) TFR à 18’58”
106 BARKER Yanto (GBR) RAL à 19’17”
107 * PHINNEY Taylor (USA) BMC à 19’22”
108 * TARRIDE Grégoire (FRA) LPM  ”
109 RYBAKOV Alexander (RUS) KAT à 19’26”
110 MIHAYLOV Nikolay (BUL) CCC à 20’01”
111 HARDY Romain (FRA) COF à 20’20”
112 * LAPORTE Christophe (FRA) COF  ”
113 VAUBOURZEIX Thomas (FRA) LPM à 20’34”
114 VAN MELSEN Kevin (BEL) WGG à 21’09”
115 BANDIERA Marco (ITA) AND à 22’19”
116 MARYCZ Jaroslaw (POL) CCC à 22’28”
117 ZARDINI Edoardo (ITA) BAR à 23’31”
118 WYSS Marcel (SUI) IAM à 23’50”
119 VERMEULEN Franck (FRA) RLM à 24’14”
120 * WARBASSE Lawrence (USA) BMC à 24’19”
121 FRÖHLINGER Johannes (GER) GIA à 24’43”
122 FRAPPORTI Marco (ITA) AND à 25’18”
123 HUSHOVD Thor (NOR) BMC à 25’26”
124 VOECKLER Thomas (FRA) EUC à 26’27”
125 WILKINSON Ian (GBR) RAL à 26’31”
126 GERARD Arnaud (FRA) BSE à 26’47”
127 * CHRISTIAN Mark (GBR) RAL à 28’16”
128 IGNATENKO Petr (RUS) KAT à 28’20”
129 * VAN POPPEL Danny (NED) TFR à 29’10”
130 BERTHOLET Quentin (BEL) WBC à 30’01”
131 TRONET Steven (FRA) BIG à 30’32”
132 * FRAILE MATARRANZA Omar (ESP) CJR à 30’37”
133 OLIPHANT Evan (GBR) RAL à 31’11”
134 PORSEV Alexander (RUS) KAT à 31’14”
135 DOMAGALSKI Karol (POL) CJR à 31’41”
136 KERN Christophe (FRA) EUC à 32’04”
137 * ANCIAUX Maxime (BEL) WBC à 33’36”
138 VALENCIA Juan Pablo (COL) COL à 35’24”
139 LE MEVEL Christophe (FRA) COF à 36’06”
140 * PANTOJA TOBAR Darwin Ferney (COL) COL à 38’33”
141 * GRIJALBA Fernando (ESP) CJR à 38’58”
142 PETERSON Thomas (USA) GIA à 41’05”
143 * ATKINS George (GBR) RAL à 41’39”
144 KNEISKY Morgan (FRA) RAL à 42’27”
145 HUPOND Thierry (FRA) GIA à 43’46”
146 * VOROBYEV Anton (RUS) KAT à 45’50”

Górska :
1 PANTANO J. COL 22 pts
2 GAUTIER C. EUC 16
3 PERAUD J. ALM 15
4 DUARTE AREVALO F. COL 15
5 SEPULVEDA E. BSE 10
6 GRIJALBA F. CJR 9
7 DENIFL S. IAM 8
8 FRAILE MATARRANZA O. CJR 7
9 DERNIES T. WBC 6
10 CUMMINGS S. BMC 6
11 CHEREL M. ALM 6
12 VALENCIA J. COL 5
13 SILIN E. KAT 4
14 HERMANS B. BMC 4
15 TROFIMOV Y. KAT 4
16 VEIKKANEN J. FDJ 4
17 PREMONT C. WBC 4
18 KOWALSKI R. RLM 4
19 DEVENYNS D. GIA 2
20 LAENGEN V. BSE 2
21 CHRISTIAN M. RAL 2

Punktowa :
1 DEGENKOLB J. GIA 75 pts
2 COLBRELLI S. BAR 46
3 CUMMINGS S. BMC 39
4 PERAUD J. ALM 39
5 SEPULVEDA E. BSE 32
6 ZOIDL R. TFR 30
7 MARTINEZ Y. EUC 27
8 FONSECA A. BSE 26
9 CHAVANEL S. IAM 23
10 GAUTIER C. EUC 22
11 GIRAUD B. LPM 21
12 HUSHOVD T. BMC 21
13 LUDVIGSSON T. GIA 19
14 PINEAU J. IAM 18
15 SELVAGGI M. WGG 17
16 FELLINE F. TFR 17
17 DENIFL S. IAM 16
18 DEGAND T. WGG 15
19 PLANCKAERT B. RLM 15
20 SILIN E. KAT 13
21 JUNGELS B. TFR 12
22 KREDER M. WGG 12
23 DELAPLACE A. BSE 11
24 SANCHEZ GIL L. CJR 10
25 FRAILE MATARRANZA O. CJR 10
26 BONGIORNO F. BAR 8
27 ROUX A. FDJ 8
28 BETANCUR GOMEZ C. ALM 7
29 ROY J. FDJ 7
30 PREMONT C. WBC 6
31 PELLIZOTTI F. AND 6
32 CHEREL M. ALM 6
33 VEIKKANEN J. FDJ 6
34 FERRARI BARCELO F. CJR 6
35 PORSEV A. KAT 6
36 REBELLIN D. CCC 5
37 DUQUE L. COL 5
38 PANTANO J. COL 4
39 KOWALSKI R. RLM 4
40 HUTAROVICH Y. ALM 4
41 LODEWYCK K. BMC 4
42 PHINNEY T. BMC 4
43 LAPORTE C. COF 4
44 TROFIMOV Y. KAT 3
45 SICARD R. EUC 3
46 MATYSIAK B. CCC 3
47 GENIEZ A. FDJ 2
48 MOINARD A. BMC 2
49 MONTAGUTI M. ALM 2
50 CHRISTIAN M. RAL 2

Klasyfikacja młodzieżowa :
1 SEPULVEDA Eduardo BSE 666,5 km en 16h32’27”
2 LUDVIGSSON Tobias GIA à 27”
3 BONGIORNO Francesco Manuel BAR à 01’00”
4 JUNGELS Bob TFR à 01’07”
5 PREIDLER Georg GIA à 02’00”
6 BARGUIL Warren GIA à 02’17”
7 TURGIS Jimmy RLM à 02’31”
8 BILBAO Peio CJR à 02’46”
9 JAUREGUI Quentin RLM à 03’32”
10 FERNANDEZ Ruben CJR à 05’17”
11 COLBRELLI Sonny BAR à 06’55”
12 FELLINE Fabio TFR à 07’11”
13 KOWALSKI Rudy RLM à 09’52”
14 DERNIES Tom WBC à 10’07”
15 GOUAULT Pierre BIG à 14’00”
16 BARBIN Enrico BAR à 14’03”
17 PAILLOT Yoann LPM à 15’26”
18 PHINNEY Taylor BMC à 18’54”
19 TARRIDE Grégoire LPM à 18’54”
20 LAPORTE Christophe COF à 19’52”
21 WARBASSE Lawrence BMC à 23’51”
22 CHRISTIAN Mark RAL à 27’48”
23 VAN POPPEL Danny TFR à 28’42”
24 FRAILE MATARRANZA Omar CJR à 30’09”
25 ANCIAUX Maxime WBC à 33’07”
26 PANTOJA TOBAR Darwin Ferney COL à 38’05”
27 GRIJALBA Fernando CJR à 38’30”
28 ATKINS George RAL à 41’11”
29 VOROBYEV Anton KAT à 45’22”

Klasyfikacja drużynowa :
1 BMC RACING TEAM USA en 49h39’06”
2 IAM CYCLING SUI à 01’06”
3 TREK FACTORY RACING USA à 01’20”
4 AG2R LA MONDIALE FRA à 01’33”
5 TEAM GIANT-SHIMANO NED à 02’24”
6 FDJ.fr FRA à 02’53”
7 TEAM KATUSHA RUS à 02’55”
8 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT FRA à 03’35”
9 WANTY – GROUPE GOBERT BEL à 04’03”
10 CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP à 07’37”
11 TEAM EUROPCAR FRA à 07’39”
12 ROUBAIX LILLE METROPOLE FRA à 07’55”
13 LA POMME MARSEILLE FRA à 08’04”
14 BARDIANI CSF ITA à 08’16”
15 COLOMBIA COL à 09’16”
16 BIGMAT – AUBER 93 FRA à 11’44”
17 CCC POLSAT POLKOWICE POL à 13’35”
18 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS FRA à 14’43”
19 WALLONIE – BRUXELLES BEL à 17’46”
20 ANDRONI GIOCATTOLI ITA à 19’17”
21 TEAM RALEIGH GBR à 38’50”

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga