cummingsCzwarty etap jazdy indywidualnej na czas podczas wyścigu Tour Méditerranéen zwyciężył Stephen Cummings (BMC). Drugi kolarz Dubai Tour wykręcił czas 24’27”.

Kolarze biorący udział w wyścigu Tour Méditerranéen mieli dziś bardzo zajęty dzień. Do południa pokonali 63 kilometry do Saint Rémy de Provence, gdzie po południu rozegrali etap jazdy indywidualnej na czas liczący 18,2 kilometra. Profil trasy nie był wymagający.

Brytyjczyk z BMC udowodnił, że dobra forma, którą prezentował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich go nie opuściła. W walce z czasem okazał się lepszy między innymi od kolegi z drużyny, Taylora Phinneya czy Sylvaina Chavanela (IAM Cycling).

Znakomite, drugie miejsce zajął Ricardo Zoidl, czyli tak zwany “neopro” z Trek Factory. Na najniższym stopniu podium stanął Chavanel.

Najlepszy z kolarzy CCC Polsat był Davide Rebellin- zajął 38. miejsce uzyskując czas 25’51”.

Wyniki:

1 CUMMINGS Steven GBR BMC Racing Team 00:24:27
2 ZOIDL Riccardo AUT TREK FACTORY Racing 00:24:31
3 CHAVANEL Sylvain FRA IAM Cycling 00:24:37
4 PERAUD Jean-Christophe FRA AG2R – LA MONDIALE 00:24:42
5 SEPULVEDA Eduardo ARG BRETAGNE – SÉCHÉ 00:25:01
6 LUDVIGSSON Tobias SWE GIANT – SHIMANO 00:25:02
7 JUNGELS Bob LUX TREK FACTORY Racing 00:25:04
8 HERMANS Ben BEL BMC Racing Team 00:25:10
9 ROY Jérémy FRA FDJ.fr 00:25:11
10 DEGAND Thomas BEL WANTY – Groupe GOBERT 00:25:13
11 DELAPLACE Anthony FRA BRETAGNE – SÉCHÉ 00:25:16
12 PHINNEY Taylor USA BMC Racing Team 00:25:17
13 SICARD Romain FRA Team EUROPCAR 00:25:18
14 SANCHEZ GIL Luis Leon ESP CAJA RURAL – Seguros RGA 00:25:20
15 SILIN Egor RUS Team KATUSHA 00:25:22
16 PIRAZZI Stefano ITA BARDIANI – CSF 00:25:23
17 FELLINE Fabio ITA TREK FACTORY Racing 00:25:23
18 GENIEZ Alexandre FRA FDJ.fr 00:25:28
19 EIJSSEN Yannick BEL BMC Racing Team 00:25:29
20 PREIDLER Georg AUT GIANT – SHIMANO 00:25:30
21 LARSSON Gustav Erik SWE IAM Cycling 00:25:31
22 FEDRIGO Pierrick FRA FDJ.fr 00:25:35
23 BRUTT Pavel RUS Team KATUSHA 00:25:37
24 ROUX Anthony FRA FDJ.fr 00:25:39
25 GERARD Arnaud FRA BRETAGNE – SÉCHÉ 00:25:40
26 BETANCUR Carlos Alberto COL AG2R – LA MONDIALE 00:25:40
27 DEVENYNS Dries BEL GIANT – SHIMANO 00:25:42
28 BONGIORNO Fr. Manuel ITA BARDIANI – CSF 00:25:43
29 JOEAAR Gert EST COFIDIS 00:25:44
30 DE GREEF Francis BEL WANTY – Groupe GOBERT 00:25:45
31 QUINTERO Carlos Julian COL COLOMBIA 00:25:47
32 ANTOMARCHI Julien FRA Team LA POMME MARSEILLE 00:25:49
33 ROSSETTO Stéphane FRA BIGMAT – AUBER 93 00:25:49
34 MONTAGUTI Matteo ITA AG2R – LA MONDIALE 00:25:49
35 TROFIMOV Yury RUS Team KATUSHA 00:25:49
36 WARBASSE Lawrence USA BMC Racing Team 00:25:51
37 PAGANI Angelo ITA BARDIANI – CSF 00:25:51
38 REBELLIN Davide ITA CCC POLSAT – POLKOWICE 00:25:51
39 GUSEV Vladimir RUS Team KATUSHA 00:25:53
40 SELVAGGI Mirko ITA WANTY – Groupe GOBERT 00:25:54
41 DEGENKOLB John GER GIANT – SHIMANO 00:25:55
42 VACHON Florian FRA BRETAGNE – SÉCHÉ 00:25:56
43 MOINARD Amaël FRA BMC Racing Team 00:25:56
44 MOLARD Rudy FRA COFIDIS 00:25:57
45 DIDIER Laurent LUX TREK FACTORY Racing 00:25:58
46 BRÄNDLE Matthias AUT IAM Cycling 00:25:58
47 VOROBYEV Anton RUS Team KATUSHA 00:25:59
48 MALACARNE Davide ITA Team EUROPCAR 00:25:59
49 DUARTE Fabio COL COLOMBIA 00:25:59
50 DASSONVILLE Flavien FRA BIGMAT – AUBER 93 00:26:00
51 GONÇALVES Domingos POR Team LA POMME MARSEILLE 00:26:00
52 ZARDINI Edoardo ITA BARDIANI – CSF 00:26:02
53 DE IESO Donato ITA BARDIANI – CSF 00:26:02
54 KREDER Michel NED WANTY – Groupe GOBERT 00:26:03
55 DELFOSSE Sébastien BEL WALLONIE – BRUXELLES 00:26:04
56 MIHAILOV Nikolay BUL CCC POLSAT – POLKOWICE 00:26:05
57 KOWALSKI Rudy FRA ROUBAIX – LILLE METROPOLE 00:26:05
58 BUSCHE Matthew USA TREK FACTORY Racing 00:26:06
59 VAN MELSEN Kevin BEL WANTY – Groupe GOBERT 00:26:08
60 KIENDYS Tomasz POL CCC POLSAT – POLKOWICE 00:26:09
61 COLBRELLI Sonny ITA BARDIANI – CSF 00:26:10
62 BAUGNIES Jérôme BEL WANTY – Groupe GOBERT 00:26:12
63 JAUREGUI Quentin FRA ROUBAIX – LILLE METROPOLE 00:26:13
64 SEELDRAEYERS Kevin BEL WANTY – Groupe GOBERT 00:26:13
65 GAUTIER Cyril FRA Team EUROPCAR 00:26:13
66 MARYCZ Jaroslaw POL CCC POLSAT – POLKOWICE 00:26:15
67 DI GREGORIO Rémy FRA Team LA POMME MARSEILLE 00:26:15
68 PINEAU Jérôme FRA IAM Cycling 00:26:15
69 FERNANDEZ ANDUJAR Ruben ESP CAJA RURAL – Seguros RGA 00:26:17
70 BARGUIL Warren FRA GIANT – SHIMANO 00:26:19
71 REICHENBACH Sébastien SUI IAM Cycling 00:26:20
72 BILBAO Peio ESP CAJA RURAL – Seguros RGA 00:26:20
73 MADRAZO Angel ESP CAJA RURAL – Seguros RGA 00:26:21
74 LAENGEN Vegard Stake NOR BRETAGNE – SÉCHÉ 00:26:22
75 RUTKIEWICZ Marek POL CCC POLSAT – POLKOWICE 00:26:23
76 FONSECA Armindo FRA BRETAGNE – SÉCHÉ 00:26:23
77 SARAMOTINS Aleksejs LAT IAM Cycling 00:26:26
78 STEPNIAK Grzegorz POL CCC POLSAT – POLKOWICE 00:26:27
79 LE BOULCH Dimitri FRA BIGMAT – AUBER 93 00:26:28
80 VAUBOURZEIX Thomas FRA Team LA POMME MARSEILLE 00:26:28
81 JAKIN Alo EST BIGMAT – AUBER 93 00:26:28
82 KERN Christophe FRA Team EUROPCAR 00:26:29
83 VERMEULEN Franck FRA ROUBAIX – LILLE METROPOLE 00:26:29
84 DENIFL Stefan AUT IAM Cycling 00:26:30
85 COURTEILLE Arnaud FRA FDJ.fr 00:26:30
86 PORSEV Alexandr RUS Team KATUSHA 00:26:31
87 MARTINEZ Yannick FRA Team EUROPCAR 00:26:31
88 PLANCKAERT Baptiste BEL ROUBAIX – LILLE METROPOLE 00:26:32
89 DERNIES Tom BEL WALLONIE – BRUXELLES 00:26:33
90 PREMONT Christophe BEL WALLONIE – BRUXELLES 00:26:34
91 BOULO Matthieu FRA Team RALEIGH 00:26:34
92 BERARD Julien FRA AG2R – LA MONDIALE 00:26:36
93 VEIKKANEN Jussi FIN FDJ.fr 00:26:37
94 RYBAKOV Alexandr RUS Team KATUSHA 00:26:38
95 BARBIN Enrico ITA BARDIANI – CSF 00:26:38
96 TURGIS Jimmy FRA ROUBAIX – LILLE METROPOLE 00:26:38
97 DUFRASNE Jonathan BEL WALLONIE – BRUXELLES 00:26:39
98 LEMARCHAND Romain FRA COFIDIS 00:26:43
99 PELLIZOTTI Franco ITA ANDRONI GIOCATTOLI 00:26:43
100 BRUN Frédéric FRA BIGMAT – AUBER 93 00:26:44
101 PAILLOT Yoann FRA Team LA POMME MARSEILLE 00:26:47
102 SISKEVICIUS Evaldas LTU Team LA POMME MARSEILLE 00:26:48
103 ANCIAUX Maxime BEL WALLONIE – BRUXELLES 00:26:49
104 GUILLOU Florian FRA BRETAGNE – SÉCHÉ 00:26:49
105 DUQUE Leonardo COL COLOMBIA 00:26:52
106 VAN POPPEL Boy NED TREK FACTORY Racing 00:26:52
107 HUPOND Thierry FRA GIANT – SHIMANO 00:26:53
108 NAPOLITANO Danilo ITA WANTY – Groupe GOBERT 00:26:54
109 GOUAULT Pierre FRA BIGMAT – AUBER 93 00:26:58
110 STASSEN Julien BEL WALLONIE – BRUXELLES 00:26:58
111 TRONET Steven FRA BIGMAT – AUBER 93 00:27:00
112 MATYSIAK Bartlomiej POL CCC POLSAT – POLKOWICE 00:27:02
113 CHEREL Mikaël FRA AG2R – LA MONDIALE 00:27:02
114 PANTANO Jarlinson COL COLOMBIA 00:27:03
115 LODEWYCK Klaas BEL BMC Racing Team 00:27:05
116 FRAILE Omar ESP CAJA RURAL – Seguros RGA 00:27:06
117 BONNAFOND Guillaume FRA AG2R – LA MONDIALE 00:27:08
118 CHRISTIAN Mark GBR Team RALEIGH 00:27:09
119 CHALAPUD Robinson COL COLOMBIA 00:27:09
120 BEPPU Fumiyuki JPN TREK FACTORY Racing 00:27:10
121 VOECKLER Thomas FRA Team EUROPCAR 00:27:10
122 FERRARI Fabricio URU CAJA RURAL – Seguros RGA 00:27:10
123 EVRARD Laurent BEL WALLONIE – BRUXELLES 00:27:12
124 DOMAGALSKI Karol POL CAJA RURAL – Seguros RGA 00:27:13
125 LAPORTE Christophe FRA COFIDIS 00:27:13
126 BERNAUDEAU Giovanni FRA Team EUROPCAR 00:27:15
127 WYSS Marcel SUI IAM Cycling 00:27:16
128 VANTOMME Maxime BEL ROUBAIX – LILLE METROPOLE 00:27:18
129 TARRIDE Grégoire FRA Team LA POMME MARSEILLE 00:27:20
130 FRAPPORTI Marco ITA ANDRONI GIOCATTOLI 00:27:22
131 FRÖHLINGER Johannes GER GIANT – SHIMANO 00:27:23
132 LE MÉVEL Christophe FRA COFIDIS 00:27:24
133 GIRAUD Benjamin FRA Team LA POMME MARSEILLE 00:27:31
134 HARDY Romain FRA COFIDIS 00:27:32
135 VAN POPPEL Danny NED TREK FACTORY Racing 00:27:32
136 HUTAROVICH Yauheni BLR AG2R – LA MONDIALE 00:27:35
137 ROLLAND Pierre FRA Team EUROPCAR 00:27:36
138 BARKER Yanto GBR Team RALEIGH 00:27:39
139 PETERSON Thomas USA GIANT – SHIMANO 00:27:40
140 BAGOT Yoann FRA COFIDIS 00:27:40
141 BANDIERA Marco ITA ANDRONI GIOCATTOLI 00:27:41
142 IGNATENKO Petr RUS Team KATUSHA 00:27:43
143 VALENCIA Juan Pablo COL COLOMBIA 00:27:45
144 BERTHOLET Quentin BEL WALLONIE – BRUXELLES 00:27:51
145 HOOGERLAND Johnny NED ANDRONI GIOCATTOLI 00:27:51
146 WILKINSON Ian GBR Team RALEIGH 00:28:06
147 GRIJALBA Fernando ESP CAJA RURAL – Seguros RGA 00:28:20
148 HUSHOVD Thor NOR BMC Racing Team 00:28:20
149 ATKINS George GBR Team RALEIGH 00:28:25
150 KNEISKY Morgan FRA Team RALEIGH 00:28:26
151 OLIPHANT Evan GBR Team RALEIGH 00:28:39
152 VIMPÈRE Théo FRA BIGMAT – AUBER 93 00:29:00
153 PANTOJA Darwin COL COLOMBIA 00:29:08

Klasyfikacja generalna:

1 CUMMINGS Stephen (GBR) BMC les 473,8 km en 11h33’55”
2 ZOIDL Riccardo (AUT) TFR à 04”
3 CHAVANEL Sylvain (FRA) IAM à 10”
4 PERAUD Jean-Christophe (FRA) ALM à 15”
5 * SEPULVEDA Eduardo (ARG) BSE à 34”
6 * LUDVIGSSON Tobias (SWE) GIA à 35”
7 * JUNGELS Bob (LUX) TFR à 37”
8 HERMANS Ben (BEL) BMC à 43”
9 ROY Jérémy (FRA) FDJ à 44”
10 DEGAND Thomas (BEL) WGG à 46”
11 DELAPLACE Anthony (FRA) BSE à 49”
12 SICARD Romain (FRA) EUC à 51”
13 SANCHEZ GIL Luis Leon (ESP) CJR à 53”
14 SILIN Egor (RUS) KAT à 55”
15 * FELLINE Fabio (ITA) TFR à 56”
16 GENIEZ Alexandre (FRA) FDJ à 01’01”
17 EIJSSEN Yannick (BEL) BMC à 01’02”
18 * PREIDLER Georg (AUT) GIA à 01’03”
19 BRUTT Pavel (RUS) KAT à 01’10”
20 ROUX Anthony (FRA) FDJ à 01’12”
21 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto (COL) ALM à 01’13”
22 DEVENYNS Dries (BEL) GIA à 01’15”
23 * BONGIORNO Francesco Manuel (ITA) BAR à 01’16”
24 QUINTERO Carlos Julian (COL) COL à 01’20”
25 ROSSETTO Stéphane (FRA) BIG à 01’22”
26 MONTAGUTI Matteo (ITA) ALM ”
27 TROFIMOV Yury (RUS) KAT ”
28 REBELLIN Davide (ITA) CCC à 01’24”
29 SELVAGGI Mirko (ITA) WGG à 01’27”
30 DEGENKOLB John (GER) GIA à 01’28”
31 MOINARD Amaël (FRA) BMC à 01’29”
32 DIDIER Laurent (LUX) TFR à 01’31”
33 BRANDLE Matthias (AUT) IAM ”
34 DUARTE AREVALO Fabio Andres (COL) COL à 01’32”
35 GONÇALVES Domingos (POR) LPM à 01’33”
36 KREDER Michel (NED) WGG à 01’36”
37 * COLBRELLI Sonny (ITA) BAR à 01’43”
38 GAUTIER Cyril (FRA) EUC à 01’46”
39 SEELDRAEYERS Kevin (BEL) WGG ”
40 DI GREGORIO Rémy (FRA) LPM à 01’48”
41 PINEAU Jérôme (FRA) IAM ”
42 * BARGUIL Warren (FRA) GIA à 01’52”
43 * BILBAO Peio (ESP) CJR à 01’53”
44 REICHENBACH Sébastien (SUI) IAM ”
45 FONSECA Armindo (FRA) BSE à 01’56”
46 COURTEILLE Arnaud (FRA) FDJ à 02’03”
47 MARTINEZ Yannick (FRA) EUC à 02’04”
48 BOULO Matthieu (FRA) RAL à 02’07”
49 * TURGIS Jimmy (FRA) RLM à 02’11”
50 PELLIZOTTI Franco (ITA) AND à 02’16”
51 CHEREL Mikael (FRA) ALM à 02’35”
52 PANTANO Jarlinson (COL) COL à 02’36”
53 BONNAFOND Guillaume (FRA) ALM à 02’41”
54 VANTOMME Maxime (BEL) RLM à 02’51”
55 VEIKKANEN Jussi (FIN) FDJ à 03’15”
56 * JAUREGUI Quentin (FRA) RLM à 03’16”
57 FEDRIGO Pierrick (FRA) FDJ à 03’19”
58 BERNAUDEAU Giovanni (FRA) EUC à 03’20”
59 GUILLOU Florian (FRA) BSE à 03’29”
60 ANTOMARCHI Julien (FRA) LPM à 03’33”
61 GUSEV Vladimir (RUS) KAT à 03’37”
62 MOLARD Rudy (FRA) COF à 03’41”
63 * KOWALSKI Rudy (FRA) RLM à 03’49”
64 KIENDYS Tomasz (POL) CCC à 03’53”
65 LAENGEN Vegard Stake (NOR) BSE à 04’06”
66 RUTKIEWICZ Marek (POL) CCC à 04’07”
67 DE GREEF Francis (BEL) WGG à 04’10”
68 JAKIN Alo (EST) BIG à 04’12”
69 PLANCKAERT Baptiste (BEL) RLM à 04’16”
70 * DERNIES Tom (BEL) WBC à 04’17”
71 PREMONT Christophe (BEL) WBC à 04’18”
72 * FERNANDEZ Ruben (ESP) CJR ”
73 * BARBIN Enrico (ITA) BAR à 04’22”
74 LEMARCHAND Romain (FRA) COF à 04’27”
75 NAPOLITANO Danilo (ITA) WGG à 04’38”
76 STASSEN Julien (BEL) WBC à 04’42”
77 MATYSIAK Bartlomiej (POL) CCC à 04’46”
78 LARSSON Gustav (SWE) IAM à 04’54”
79 JOEAAR Gert (EST) COF à 05’00”
80 GIRAUD Benjamin (FRA) LPM à 05’15”
81 HUTAROVICH Yauheni (BLR) ALM à 05’19”
82 STEPNIAK Grzegorz (POL) CCC à 05’29”
83 VACHON Florian (FRA) BSE à 05’43”
84 BAUGNIES Jérôme (BEL) WGG ”
85 SARAMOTINS Aleksejs (LAT) IAM à 05’49”
86 DELFOSSE Sébastien (BEL) WBC à 06’05”
87 BERARD Julien (FRA) ALM à 06’07”
88 DUFRASNE Jonathan (BEL) WBC à 06’10”
89 VAN POPPEL Boy (NED) TFR à 06’23”
90 PAGANI Angelo (ITA) BAR à 06’24”
91 LODEWYCK Klaas (BEL) BMC à 06’36”
92 * DASSONVILLE Flavien (FRA) BIG à 07’31”
93 ROLLAND Pierre (FRA) EUC à 09’07”
94 BUSCHE Matthew (USA) TFR à 09’08”
95 DUQUE Leonardo Fabio (COL) COL à 09’10”
96 * PHINNEY Taylor (USA) BMC à 09’13”
97 * EVRARD Laurent (BEL) WBC à 09’16”
98 MALACARNE Davide (ITA) EUC à 09’17”
99 PIRAZZI Stefano (ITA) BAR à 10’20”
100 BAGOT Yohan (FRA) COF à 10’58”
101 HOOGERLAND Johnny (NED) AND à 11’09”
102 * GOUAULT Pierre (FRA) BIG à 11’27”
103 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo (COL) COL à 11’38”
104 DENIFL Stefan (AUT) IAM à 11’48”
105 BANDIERA Marco (ITA) AND à 12’10”
106 * PAILLOT Yoann (FRA) LPM à 12’16”
107 MARYCZ Jaroslaw (POL) CCC à 12’19”
108 RYBAKOV Alexander (RUS) KAT à 13’46”
109 * WARBASSE Lawrence (USA) BMC à 14’10”
110 MIHAYLOV Nikolay (BUL) CCC à 14’21”
111 FERRARI BARCELO Fabricio (URU) CJR à 14’43”
112 VAN MELSEN Kevin (BEL) WGG à 14’44”
113 HUSHOVD Thor (NOR) BMC à 15’17”
114 ZARDINI Edoardo (ITA) BAR à 15’32”
115 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) CJR à 15’33”
116 FRÖHLINGER Johannes (GER) GIA à 15’36”
117 BEPPU Fumiyuki (JPN) TFR à 15’46”
118 BARKER Yanto (GBR) RAL à 15’55”
119 WILKINSON Ian (GBR) RAL à 16’22”
120 GERARD Arnaud (FRA) BSE à 16’38”
121 LE BOULCH Dimitri (FRA) BIG à 16’40”
122 DE IESO Donato (ITA) BAR à 16’48”
123 VAUBOURZEIX Thomas (FRA) LPM à 16’57”
124 * LAPORTE Christophe (FRA) COF à 17’12”
125 VERMEULEN Franck (FRA) RLM à 17’27”
126 * TARRIDE Grégoire (FRA) LPM à 17’35”
127 * CHRISTIAN Mark (GBR) RAL à 18’07”
128 HARDY Romain (FRA) COF à 18’30”
129 * VAN POPPEL Danny (NED) TFR à 19’01”
130 * VIMPERE Théo (FRA) BIG à 19’29”
131 WYSS Marcel (SUI) IAM à 20’28”
132 * FRAILE MATARRANZA Omar (ESP) CJR ”
133 DOMAGALSKI Karol (POL) CJR à 20’47”
134 FRAPPORTI Marco (ITA) AND à 20’56”
135 PORSEV Alexander (RUS) KAT à 21’05”
136 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) LPM à 21’42”
137 VOECKLER Thomas (FRA) EUC à 22’14”
138 BRUN Frédéric (FRA) BIG à 22’28”
139 IGNATENKO Petr (RUS) KAT à 22’40”
140 * ANCIAUX Maxime (BEL) WBC à 23’27”
141 BERTHOLET Quentin (BEL) WBC à 23’43”
142 TRONET Steven (FRA) BIG à 24’07”
143 OLIPHANT Evan (GBR) RAL à 24’46”
144 VALENCIA Juan Pablo (COL) COL à 25’15”
145 * GRIJALBA Fernando (ESP) CJR à 28’04”
146 KERN Christophe (FRA) EUC à 28’11”
147 * ATKINS George (GBR) RAL à 31’30”
148 PETERSON Thomas (USA) GIA à 31’51”
149 LE MEVEL Christophe (FRA) COF à 33’05”
150 * PANTOJA TOBAR Darwin Ferney (COL) COL à 33’35”
151 HUPOND Thierry (FRA) GIA à 33’37”
152 KNEISKY Morgan (FRA) RAL à 34’59”
153 * VOROBYEV Anton (RUS) KAT à 35’41”

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska