Arnaud DemareArnaud Demare podczas Tour of Qatar nabija swoje pierwsze wyścigowe kilometry w tym sezonie. Młody Francuz, chciałby przygotować swoją szczytową formę na wiosenne imprezy.

Były mistrz świata młodzieżowców w poprzednim roku zanotował 10 zwycięstw. Zawodnik FDJ.fr, triumfował m.in na etapie Tour de Suisse oraz w 4 Dni Dunkierki, gdzie dołożył także triumf w klasyfikacji generalnej. 22-latek wygrał także kilka wyścigów klasycznych i to właśnie na nich, chce skupić się w nowym sezonie.

“Kiedy zacząłem zimowe przygotowania, myślami byłem już na klasykach”, powiedział Demare dla L’Equipe. “Chcę być w 100-procentach gotowy w okresie między Gent-Wevelgem i Paryż-Roubaix. Dla mnie, to właśnie takie wyścigi są wyznacznikiem prawdziwego, zawodowego kolarstwa. Chcę zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami na świecie i walczyć  na Tirreno, Sanremo, Tour of Flanders i Roubaix”, tłumaczył.

Cały czas muszę jednak pamiętać, żeby myśleć o przyszłości. Mam dopiero 22-lata i już jestem znany, ale tak naprawdę kolarską dojrzałość osiąga e się pomiędzy 25 a 30 rokiem życia. To jest czas, gdy chcę osiągnąć prawdziwą doskonałość”, wyjaśnia.

“Niepowodzenia tłumaczę sobie tym, że muszę się jeszcze uczyć. Na wygrywanie przyjdzie czas w wieku 25-30 lat. Jestem tego świadomy i moja psychika pozwala mi, żeby spokojnie czekać na ten czas“, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa