degenkolbJohn Degenkolb (Giant – Shimano) wygrał pierwszy etap Tour Méditerranéen Cycliste Professionnel. Drugie miejsce zajął Danilo Napolitano (Wanty – Groupe Gobert), a trzeci był Sonny Colbrelli (Bardiani – CSF).

Organizatorzy 41. edycji Tour Méditerranéen Cycliste Professionnel postanowili, że na początek kolarze będą mieli do pokonania najdłuższy etap. Odcinek z Argelčs-sur-Mer do Montagnac liczył 223,5 kilometra i był dość pagórkowaty. Na starcie stanęło ponad 160 kolarzy, wśród których była ekipa CCC Polsat Polkowice na czele z dwukrotnym zwycięzcą tego wyścigu, Davide Rebellinem oraz Karol Domagalski (Caja Rural RGA)

Od początku etapu w ucieczce dnia kręcili: Juan Pablo Valencia (Colombia), Vegard Stake Laengen (Bretagne-Séché Environnement), Pierre Gouault (BigMat-Auber 93), Fernando Grijalba (Caja Rural-Seguros RGA) i Julien Bérard (AG2R La Mondiale). Obie górskie premie 3. kategorii wygrał Grijalba, który do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce najlepszego górala. Harcownicy w pewnym momencie wypracowali sobie prawie 9 minut przewagi, ale ekipa Giant – Shimano sukcesywnie starała się niwelować dystans.

Na 60 kilometrów przed metą przewaga stopniała do około pięciu minut. Peleton podzielił się na kilka grup i harcownicy mogli myśleć o wygranej etapowej. Jednak mocna praca Europcaru i Giant – Shimano spowodowała, że 15 kilometrów kilka grup się zjechało i można było liczyć na sprinterski finisz. Inny pomysł na zakończenie dzisiejszego dnia miał Christophe Prémont (Wallonie-Bruxelles), który zdecydował się na samotny atak.

Wielki faworyt sprintu, John Degenkolb (Giant – Shimano) osiem kilometrów przed metą miał problemy z rowerem, ale jego ekipa stanęła na wysokości zadania. Dociągnęła Niemca do głównej grupy, a na ostatnim kilometrze dogonili oni uciekającego Belga.

John Degenkolb mógł po raz pierwszy w tym sezonie cieszyć się ze zwycięstwa. Jednocześnie został on pierwszym liderem imprezy. Drugie miejsce zajął Danilo Napolitano (Wanty – Groupe Gobert), a trzeci był Sonny Colbrelli (Bardiani – CSF). Najlepiej z Polaków wypadł 78 na mecie Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice). Davide Rebellin pojechał najlepiej z “pomarańczowych” i zajął 36 miejsce.

Wyniki:

1 DEGENKOLB John (GER) GIA les 223,5 km en 5h34’01” (moy. 40,147 km/h)
2 NAPOLITANO Danilo (ITA) WGG à 00”
3 * COLBRELLI Sonny (ITA) BAR ”
4 BELLETTI Manuel (ITA) AND ”
5 GIRAUD Benjamin (FRA) LPM ”
6 GAUTIER Cyril (FRA) EUC ”
7 SELVAGGI Mirko (ITA) WGG ”
8 SANCHEZ GIL Luis Leon (ESP) CJR ”
9 PLANCKAERT Baptiste (BEL) RLM ”
10 DELAPLACE Anthony (FRA) BSE ”
11 CHAVANEL Sylvain (FRA) IAM ”
12 HUTAROVICH Yauheni (BLR) ALM ”
13 * LUDVIGSSON Tobias (SWE) GIA ”
14 * BARBIER Rudy (FRA) RLM ”
15 HUSHOVD Thor (NOR) BMC ”
16 MARTINEZ Yannick (FRA) EUC ”
17 SILIN Egor (RUS) KAT ”
18 BRUTT Pavel (RUS) KAT ”
19 * FELLINE Fabio (ITA) TFR ”
20 * BARGUIL Warren (FRA) GIA ”
21 JAKIN Alo (EST) BIG ”
22 DELFOSSE Sébastien (BEL) WBC ”
23 * BARBIN Enrico (ITA) BAR ”
24 * PHINNEY Taylor (USA) BMC ”
25 CUMMINGS Stephen (GBR) BMC ”
26 HERMANS Ben (BEL) BMC ”
27 DUARTE AREVALO Fabio Andres (COL) COL ”
28 CHEREL Mikael (FRA) ALM ”
29 GONÇALVES Domingos (POR) LPM ”
30 COURTEILLE Arnaud (FRA) FDJ ”
31 KREDER Michel (NED) WGG ”
32 ROUX Anthony (FRA) FDJ ”
33 DEVENYNS Dries (BEL) GIA ”
34 PERAUD Jean-Christophe (FRA) ALM ”
35 * FERNANDEZ Ruben (ESP) CJR ”
36 REBELLIN Davide (ITA) CCC ”
37 TROFIMOV Yury (RUS) KAT ”
38 LEMARCHAND Romain (FRA) COF ”
39 QUINTERO Carlos Julian (COL) COL ”
40 SARAMOTINS Aleksejs (LAT) IAM ”
41 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres (COL) COL ”
42 BONNAFOND Guillaume (FRA) ALM ”
43 * BILBAO Peio (ESP) CJR ”
44 SICARD Romain (FRA) EUC ”
45 VANTOMME Maxime (BEL) RLM ”
46 ZOIDL Riccardo (AUT) TFR ”
47 PINEAU Jérôme (FRA) IAM ”
48 * PREIDLER Georg (AUT) GIA ”
49 * WARBASSE Lawrence (USA) BMC ”
50 DI GREGORIO Rémy (FRA) LPM ”
51 * JAUREGUI Quentin (FRA) RLM ”
52 * JUNGELS Bob (LUX) TFR ”
53 * SEPULVEDA Eduardo (ARG) BSE ”
54 * BONGIORNO Francesco Manuel (ITA) BAR ”
55 DEGAND Thomas (BEL) WGG ”
56 BRANDLE Matthias (AUT) IAM ”
57 * TURGIS Jimmy (FRA) RLM ”
58 FONSECA Armindo (FRA) BSE ”
59 REICHENBACH Sébastien (SUI) IAM ”
60 PELLIZOTTI Franco (ITA) AND ”
61 GUSEV Vladimir (RUS) KAT ”
62 LARSSON Gustav (SWE) IAM ”
63 STASSEN Julien (BEL) WBC ”
64 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto (COL) ALM ”
65 BOULO Matthieu (FRA) RAL ”
66 PANTANO Jarlinson (COL) COL ”
67 MOLARD Rudy (FRA) COF ”
68 * DASSONVILLE Flavien (FRA) BIG ”
69 MONTAGUTI Matteo (ITA) ALM ”
70 ROY Jérémy (FRA) FDJ ”
71 * DERNIES Tom (BEL) WBC ”
72 GENIEZ Alexandre (FRA) FDJ ”
73 DIDIER Laurent (LUX) TFR ”
74 PREMONT Christophe (BEL) WBC ”
75 LAENGEN Vegard Stake (NOR) BSE ”
76 EIJSSEN Yannick (BEL) BMC ”
77 MOINARD Amaël (FRA) BMC ”
78 RUTKIEWICZ Marek (POL) CCC ”
79 KIENDYS Tomasz (POL) CCC ”
80 VEIKKANEN Jussi (FIN) FDJ ”
81 FEDRIGO Pierrick (FRA) FDJ ”
82 PAGANI Angelo (ITA) BAR ”
83 SEELDRAEYERS Kevin (BEL) WGG ”
84 ROLLAND Pierre (FRA) EUC ”
85 ROSSETTO Stéphane (FRA) BIG ”
86 BIDEAU Jean-Marc (FRA) BSE ”
87 * KOWALSKI Rudy (FRA) RLM ”
88 ANTOMARCHI Julien (FRA) LPM ”
89 MATYSIAK Bartlomiej (POL) CCC ”
90 BERNAUDEAU Giovanni (FRA) EUC à 32”
91 * VAN POPPEL Danny (NED) TFR à 44”
92 FERRARI BARCELO Fabricio (URU) CJR ”
93 BUSCHE Matthew (USA) TFR à 59”
94 * FRAILE MATARRANZA Omar (ESP) CJR ”
95 * VIMPERE Théo (FRA) BIG à 01’07”
96 VAUBOURZEIX Thomas (FRA) LPM ”
97 GUILLOU Florian (FRA) BSE ”
98 STEPNIAK Grzegorz (POL) CCC à 01’18”
99 JOEAAR Gert (EST) COF à 01’32”
100 PIRAZZI Stefano (ITA) BAR à 01’47”
101 BRUN Frédéric (FRA) BIG ”
102 BERARD Julien (FRA) ALM ”
103 VAN POPPEL Boy (NED) TFR ”
104 * LAPORTE Christophe (FRA) COF ”
105 BEPPU Fumiyuki (JPN) TFR ”
106 VAN MELSEN Kevin (BEL) WGG ”
107 * GAWRONSKI Piotr (POL) CCC ”
108 DE GREEF Francis (BEL) WGG ”
109 BAGOT Yohan (FRA) COF ”
110 DUFRASNE Jonathan (BEL) WBC ”
111 LODEWYCK Klaas (BEL) BMC ”
112 * EVRARD Laurent (BEL) WBC ”
113 BAUGNIES Jérôme (BEL) WGG ”
114 HOOGERLAND Johnny (NED) AND ”
115 LE BOULCH Dimitri (FRA) BIG à 02’00”
116 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) CJR à 02’03”
117 VACHON Florian (FRA) BSE ”
118 * TARRIDE Grégoire (FRA) LPM ”
119 ZARDINI Edoardo (ITA) BAR à 02’41”
120 * ANCIAUX Maxime (BEL) WBC ”
121 * CHRISTIAN Mark (GBR) RAL à 04’09”
122 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) LPM ”
123 HARDY Romain (FRA) COF ”
124 GERARD Arnaud (FRA) BSE ”
125 VERMEULEN Franck (FRA) RLM ”
126 WYSS Marcel (SUI) IAM ”
127 FRÖHLINGER Johannes (GER) GIA ”
128 * ZORDAN Andrea (ITA) AND ”
129 SELLA Emanuele (ITA) AND à 06’45”
130 FRAPPORTI Marco (ITA) AND ”
131 DENIFL Stefan (AUT) IAM ”
132 * GOUAULT Pierre (FRA) BIG ”
133 OLIPHANT Evan (GBR) RAL ”
134 MIHAYLOV Nikolay (BUL) CCC ”
135 VALENCIA Juan Pablo (COL) COL ”
136 DOMAGALSKI Karol (POL) CJR ”
137 IGNATENKO Petr (RUS) KAT ”
138 VOECKLER Thomas (FRA) EUC ”
139 DUQUE Leonardo Fabio (COL) COL ”
140 WILKINSON Ian (GBR) RAL ”
141 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo (COL) COL ”
142 BANDIERA Marco (ITA) AND ”
143 BARKER Yanto (GBR) RAL ”
144 BERTHOLET Quentin (BEL) WBC à 07’45”
145 * PAILLOT Yoann (FRA) LPM ”
146 RYBAKOV Alexander (RUS) KAT ”
147 PORSEV Alexander (RUS) KAT ”
148 TRONET Steven (FRA) BIG ”
149 * GRIJALBA Fernando (ESP) CJR ”
150 * ATKINS George (GBR) RAL ”
151 MALACARNE Davide (ITA) EUC ”
152 DE IESO Donato (ITA) BAR ”
153 KERN Christophe (FRA) EUC ”
154 MARYCZ Jaroslaw (POL) CCC à 08’20”
155 * PERETT Joseph (GBR) RAL à 14’33”
156 * VOROBYEV Anton (RUS) KAT à 15’59”
157 KNEISKY Morgan (FRA) RAL ”
158 LE MEVEL Christophe (FRA) COF ”
159 * PANTOJA TOBAR Darwin Ferney (COL) COL ”
160 HUPOND Thierry (FRA) GIA ”
161 PETERSON Thomas (USA) GIA ”
162 NOCENTINI Rinaldo (ITA) ALM ”
163 EDET Nicolas (FRA) COF à 17’41”

Wycofany:  
ROSA Diego (ITA) AND

Klasyfikacja generalna :
1 DEGENKOLB John (GER) GIA les 223,5 km en 5h34’01” (moy. 40,147 km/h)
2 NAPOLITANO Danilo (ITA) WGG à 00”
3 * COLBRELLI Sonny (ITA) BAR ”
4 BELLETTI Manuel (ITA) AND ”
5 GIRAUD Benjamin (FRA) LPM ”
6 GAUTIER Cyril (FRA) EUC ”
7 SELVAGGI Mirko (ITA) WGG ”
8 SANCHEZ GIL Luis Leon (ESP) CJR ”
9 PLANCKAERT Baptiste (BEL) RLM ”
10 DELAPLACE Anthony (FRA) BSE ”
11 CHAVANEL Sylvain (FRA) IAM ”
12 HUTAROVICH Yauheni (BLR) ALM ”
13 * LUDVIGSSON Tobias (SWE) GIA ”
14 * BARBIER Rudy (FRA) RLM ”
15 HUSHOVD Thor (NOR) BMC ”
16 MARTINEZ Yannick (FRA) EUC ”
17 SILIN Egor (RUS) KAT ”
18 BRUTT Pavel (RUS) KAT ”
19 * FELLINE Fabio (ITA) TFR ”
20 * BARGUIL Warren (FRA) GIA ”
21 JAKIN Alo (EST) BIG ”
22 DELFOSSE Sébastien (BEL) WBC ”
23 * BARBIN Enrico (ITA) BAR ”
24 * PHINNEY Taylor (USA) BMC ”
25 CUMMINGS Stephen (GBR) BMC ”
26 HERMANS Ben (BEL) BMC ”
27 DUARTE AREVALO Fabio Andres (COL) COL ”
28 CHEREL Mikael (FRA) ALM ”
29 GONÇALVES Domingos (POR) LPM ”
30 COURTEILLE Arnaud (FRA) FDJ ”
31 KREDER Michel (NED) WGG ”
32 ROUX Anthony (FRA) FDJ ”
33 DEVENYNS Dries (BEL) GIA ”
34 PERAUD Jean-Christophe (FRA) ALM ”
35 * FERNANDEZ Ruben (ESP) CJR ”
36 REBELLIN Davide (ITA) CCC ”
37 TROFIMOV Yury (RUS) KAT ”
38 LEMARCHAND Romain (FRA) COF ”
39 QUINTERO Carlos Julian (COL) COL ”
40 SARAMOTINS Aleksejs (LAT) IAM ”
41 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres (COL) COL ”
42 BONNAFOND Guillaume (FRA) ALM ”
43 * BILBAO Peio (ESP) CJR ”
44 SICARD Romain (FRA) EUC ”
45 VANTOMME Maxime (BEL) RLM ”
46 ZOIDL Riccardo (AUT) TFR ”
47 PINEAU Jérôme (FRA) IAM ”
48 * PREIDLER Georg (AUT) GIA ”
49 * WARBASSE Lawrence (USA) BMC ”
50 DI GREGORIO Rémy (FRA) LPM ”
51 * JAUREGUI Quentin (FRA) RLM ”
52 * JUNGELS Bob (LUX) TFR ”
53 * SEPULVEDA Eduardo (ARG) BSE ”
54 * BONGIORNO Francesco Manuel (ITA) BAR ”
55 DEGAND Thomas (BEL) WGG ”
56 BRANDLE Matthias (AUT) IAM ”
57 * TURGIS Jimmy (FRA) RLM ”
58 FONSECA Armindo (FRA) BSE ”
59 REICHENBACH Sébastien (SUI) IAM ”
60 PELLIZOTTI Franco (ITA) AND ”
61 GUSEV Vladimir (RUS) KAT ”
62 LARSSON Gustav (SWE) IAM ”
63 STASSEN Julien (BEL) WBC ”
64 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto (COL) ALM ”
65 BOULO Matthieu (FRA) RAL ”
66 PANTANO Jarlinson (COL) COL ”
67 MOLARD Rudy (FRA) COF ”
68 * DASSONVILLE Flavien (FRA) BIG ”
69 MONTAGUTI Matteo (ITA) ALM ”
70 ROY Jérémy (FRA) FDJ ”
71 * DERNIES Tom (BEL) WBC ”
72 GENIEZ Alexandre (FRA) FDJ ”
73 DIDIER Laurent (LUX) TFR ”
74 PREMONT Christophe (BEL) WBC ”
75 LAENGEN Vegard Stake (NOR) BSE ”
76 EIJSSEN Yannick (BEL) BMC ”
77 MOINARD Amaël (FRA) BMC ”
78 RUTKIEWICZ Marek (POL) CCC ”
79 KIENDYS Tomasz (POL) CCC ”
80 VEIKKANEN Jussi (FIN) FDJ ”
81 FEDRIGO Pierrick (FRA) FDJ ”
82 PAGANI Angelo (ITA) BAR ”
83 SEELDRAEYERS Kevin (BEL) WGG à 00”
84 ROLLAND Pierre (FRA) EUC ”
85 ROSSETTO Stéphane (FRA) BIG ”
86 BIDEAU Jean-Marc (FRA) BSE ”
87 * KOWALSKI Rudy (FRA) RLM ”
88 ANTOMARCHI Julien (FRA) LPM ”
89 MATYSIAK Bartlomiej (POL) CCC ”
90 BERNAUDEAU Giovanni (FRA) EUC à 32”
91 * VAN POPPEL Danny (NED) TFR à 44”
92 FERRARI BARCELO Fabricio (URU) CJR ”
93 BUSCHE Matthew (USA) TFR à 59”
94 * FRAILE MATARRANZA Omar (ESP) CJR ”
95 * VIMPERE Théo (FRA) BIG à 01’07”
96 VAUBOURZEIX Thomas (FRA) LPM ”
97 GUILLOU Florian (FRA) BSE ”
98 STEPNIAK Grzegorz (POL) CCC à 01’18”
99 JOEAAR Gert (EST) COF à 01’32”
100 PIRAZZI Stefano (ITA) BAR à 01’47”
101 BRUN Frédéric (FRA) BIG ”
102 BERARD Julien (FRA) ALM ”
103 VAN POPPEL Boy (NED) TFR ”
104 * LAPORTE Christophe (FRA) COF ”
105 BEPPU Fumiyuki (JPN) TFR ”
106 VAN MELSEN Kevin (BEL) WGG ”
107 * GAWRONSKI Piotr (POL) CCC ”
108 DE GREEF Francis (BEL) WGG ”
109 BAGOT Yohan (FRA) COF ”
110 DUFRASNE Jonathan (BEL) WBC ”
111 LODEWYCK Klaas (BEL) BMC ”
112 * EVRARD Laurent (BEL) WBC ”
113 BAUGNIES Jérôme (BEL) WGG ”
114 HOOGERLAND Johnny (NED) AND ”
115 LE BOULCH Dimitri (FRA) BIG à 02’00”
116 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) CJR à 02’03”
117 VACHON Florian (FRA) BSE ”
118 * TARRIDE Grégoire (FRA) LPM ”
119 ZARDINI Edoardo (ITA) BAR à 02’41”
120 * ANCIAUX Maxime (BEL) WBC ”
121 * CHRISTIAN Mark (GBR) RAL à 04’09”
122 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) LPM ”
123 HARDY Romain (FRA) COF ”
124 GERARD Arnaud (FRA) BSE ”
125 VERMEULEN Franck (FRA) RLM ”
126 WYSS Marcel (SUI) IAM ”
127 FRÖHLINGER Johannes (GER) GIA ”
128 * ZORDAN Andrea (ITA) AND ”
129 SELLA Emanuele (ITA) AND à 06’45”
130 FRAPPORTI Marco (ITA) AND ”
131 DENIFL Stefan (AUT) IAM ”
132 * GOUAULT Pierre (FRA) BIG ”
133 OLIPHANT Evan (GBR) RAL ”
134 MIHAYLOV Nikolay (BUL) CCC ”
135 VALENCIA Juan Pablo (COL) COL ”
136 DOMAGALSKI Karol (POL) CJR ”
137 IGNATENKO Petr (RUS) KAT ”
138 VOECKLER Thomas (FRA) EUC ”
139 DUQUE Leonardo Fabio (COL) COL ”
140 WILKINSON Ian (GBR) RAL ”
141 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo (COL) COL ”
142 BANDIERA Marco (ITA) AND ”
143 BARKER Yanto (GBR) RAL ”
144 BERTHOLET Quentin (BEL) WBC à 07’45”
145 * PAILLOT Yoann (FRA) LPM ”
146 RYBAKOV Alexander (RUS) KAT ”
147 PORSEV Alexander (RUS) KAT ”
148 TRONET Steven (FRA) BIG ”
149 * GRIJALBA Fernando (ESP) CJR ”
150 * ATKINS George (GBR) RAL ”
151 MALACARNE Davide (ITA) EUC ”
152 DE IESO Donato (ITA) BAR ”
153 KERN Christophe (FRA) EUC ”
154 MARYCZ Jaroslaw (POL) CCC à 08’20”
155 * PERETT Joseph (GBR) RAL à 14’33”
156 * VOROBYEV Anton (RUS) KAT à 15’59”
157 KNEISKY Morgan (FRA) RAL ”
158 LE MEVEL Christophe (FRA) COF ”
159 * PANTOJA TOBAR Darwin Ferney (COL) COL ”
160 HUPOND Thierry (FRA) GIA ”
161 PETERSON Thomas (USA) GIA ”
162 NOCENTINI Rinaldo (ITA) ALM ”
163 EDET Nicolas (FRA) COF à 17’41”

Klasyfikacja górska :
1 GRIJALBA F. CJR 8 pts
2 VALENCIA J. COL 4
3 LAENGEN V. BSE 2

Klasyfikacja punktowa :
1 DEGENKOLB J. GIA 25 pts
2 NAPOLITANO D. WGG 20
3 COLBRELLI S. BAR 16
4 BELLETTI M. AND 14
5 GIRAUD B. LPM 12
6 GAUTIER C. EUC 10
7 SELVAGGI M. WGG 9
8 SANCHEZ GIL L. CJR 8
9 PLANCKAERT B. RLM 7
10 DELAPLACE A. BSE 6
11 CHAVANEL S. IAM 5
12 HUTAROVICH Y. ALM 4
13 LUDVIGSSON T. GIA 3
14 BARBIER R. RLM 2
15 HUSHOVD T. BMC 1

Klasyfikacja młodzieżowa:
1 COLBRELLI Sonny BAR les 223,5 km en 5h34’01”
2 LUDVIGSSON Tobias GIA à 00”
3 BARBIER Rudy RLM ”
4 FELLINE Fabio TFR ”
5 BARGUIL Warren GIA ”
6 BARBIN Enrico BAR ”
7 PHINNEY Taylor BMC ”
8 FERNANDEZ Ruben CJR ”
9 BILBAO Peio CJR ”
10 PREIDLER Georg GIA ”
11 WARBASSE Lawrence BMC ”
12 JAUREGUI Quentin RLM ”
13 JUNGELS Bob TFR ”
14 SEPULVEDA Eduardo BSE ”
15 BONGIORNO Francesco Manuel BAR ”
16 TURGIS Jimmy RLM ”
17 DASSONVILLE Flavien BIG ”
18 DERNIES Tom WBC ”
19 KOWALSKI Rudy RLM à 00”
20 VAN POPPEL Danny TFR à 44”
21 FRAILE MATARRANZA Omar CJR à 59”
22 VIMPERE Théo BIG à 01’07”
23 LAPORTE Christophe COF à 01’47”
24 GAWRONSKI Piotr CCC ”
25 EVRARD Laurent WBC ”
26 TARRIDE Grégoire LPM à 02’03”
27 ANCIAUX Maxime WBC à 02’41”
28 CHRISTIAN Mark RAL à 04’09”
29 ZORDAN Andrea AND ”
30 GOUAULT Pierre BIG à 06’45”
31 PAILLOT Yoann LPM à 07’45”
32 GRIJALBA Fernando CJR ”
33 ATKINS George RAL ”
34 PERETT Joseph RAL à 14’33”
35 VOROBYEV Anton KAT à 15’59”
36 PANTOJA TOBAR Darwin Ferney COL ”

Klasyfikacja drużynowa:
1 TEAM GIANT-SHIMANO NED en 16h42’03”
2 WANTY – GROUPE GOBERT BEL à 00”
3 BMC RACING TEAM USA ”
4 TEAM EUROPCAR FRA ”
5 ROUBAIX LILLE METROPOLE FRA ”
6 TEAM KATUSHA RUS ”
7 AG2R LA MONDIALE FRA ”
8 BARDIANI CSF ITA ”
9 LA POMME MARSEILLE FRA ”
10 CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP ”
11 IAM CYCLING SUI ”
12 COLOMBIA COL à 00”
13 TREK FACTORY RACING USA ”
14 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT FRA ”
15 FDJ.fr FRA ”
16 WALLONIE – BRUXELLES BEL ”
17 BIGMAT – AUBER 93 FRA ”
18 CCC POLSAT POLKOWICE POL ”
19 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS FRA à 01’32”
20 ANDRONI GIOCATTOLI ITA à 01’47”
21 TEAM RALEIGH GBR à 10’54”

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga