Bryan CoquardBryan Coquard (Europcar) pokonał Nacera Bouhanniego (FDJ.fr) i Johna Degenkolba (Giant-Shimano) na mecie trzeciego etapu Etoile de Bessèges.

Trzeci dzień rywalizacji w wyścigu Etoile de Bessèges to jeden z najtrudniejszych etapów w tej edycji. Kolarze musieli pokonać dziś 152 kilometry, na których wyznaczono trzy premie górskie 1. kategorii. Zarówno start, jak i meta – znajdowały się w Bessèges. Listy startowej nie podpisał niestety Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice).

Po wielu atakach, ostatecznie do przodu “wyrwali”: Arthur Vichot (FDJ.fr), Cyril Gautier (Europcar), Alexis Vuillermoz (AG2R-La Mondiale), Rodolfo Torres (Colombia), Rémy Di Grégorio (Team La Pomme Marseille 13). Piątka w pewnym momencie wypracowała nieco ponad 4 minuty przewagi, ale ich poczynania kontrolowała ekipa Lotto-Belisol, która dyktowała tempo w zasadniczej grupie.

Na nieco ponad 20 kilometrów przed kreską, różnica zmalała do półtorej minuty. Na samotny atak z czołówki zdecydował się mało znany Torres, jednak akcja Kolumbijczyka nie trwała zbyt długo.

Harcownicy nie poddawali się, a peleton na podjazdach gubił się w pogoni. To sprzyjało uciekinierom i na 10 kilometrów przed kreską mieli 45 sekund w zapasie! Piątka zbyt wcześnie poczuła smak sukcesu i zaczęła się “czarować”. To automatycznie przy mocnym tempie grupy, oznaczało sprint z dużego peletonu.

Mimo znakomitej pomocy swoich kolegów z Giant-Shimano – John Degenkolb dał ograć się dwóm Francuzom. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotował Bryan Coquard (Europcar), który pokonał wczorajszego triumfatora – Nacera Bouhanniego (FDJ.fr). Trzecią pozycję zajął Niemiec.

Liderem pozostał Sander Helven (Topsport Vlaanderen – Baloise)

 Wyniki:

1 * COQUARD Bryan Team Europcar FRA les 152.6 km en 3h46’11” (moy. 40.48 km/h) (b : 10”)
2 BOUHANNI Nacer FDJ.fr FRA (b : 6”)
3 DEGENKOLB John Team Giant-Shimano GER (b : 4”)
4 GIRAUD Benjamin Team La Pomme Marseille 13 FRA
5 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF ITA
6 FEILLU Romain Bretagne Séché Environnement FRA
7 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL
8 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
9 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol BEL
10 DRUCKER Jean-Pierre Wanty – Groupe Gobert LUX
11 PARDINI Olivier Verandas Willems BEL
12 LABORIE Christophe Bretagne Séché Environnement FRA
13 POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédit FRA
14 HUTAROVICH Yauheni AG2R la Mondiale BLR
15 * GRIJALBA Fernando Caja Rural – Seguros RGA ESP
16 DEMOITIE Antoine Wallonie – Bruxelles BEL
17 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan Colombia COL
18 VEREECKEN Nicolas Verandas Willems BEL
19 DOMONT Axel AG2R la Mondiale FRA
20 VANLANDSCHOOT James Wanty – Groupe Gobert BEL
21 TRONET Steven Bigmat – Auber 93 FRA
22 * DIAZ CARDENAS Adwar Fabian Colombia COL
23 GONCALVEZ José Team La Pomme Marseille 13 POR
24 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA
25 FRAILE MATARRANZA Omar Caja Rural – Seguros RGA ESP
26 FROLOV Igor Itera Katusha RUS
27 JARRIER Benoît Bretagne Séché Environnement FRA
28 * CORBEL Erwan Bretagne Séché Environnement FRA
29 VIMPERE Théo Bigmat – Auber 93 FRA
30 ROY Jérémy FDJ.fr FRA
31 CHAVANEL Sébastien FDJ.fr FRA
32 VANENDERT Dennis Lotto Belisol BEL
33 LEUKEMANS Björn Wanty – Groupe Gobert BEL
34 * PESTIAUX Loïc Wallonie – Bruxelles BEL
35 VICHOT Arthur FDJ.fr FRA 8”
36 * LUDVIGSSON Tobias Team Giant-Shimano SWE
37 KORETZKY Clément Bretagne Séché Environnement FRA
38 MC NALLY Mark An Post – Chain Reaction GBR
39 COPPEL Jérôme Cofidis Solutions Crédit FRA
40 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice POL
41 DEVENYNS Dries Team Giant-Shimano BEL
42 MONTFORT Maxime Lotto Belisol BEL
43 SISKEVICIUS Evaldas Team La Pomme Marseille 13 LTU
44 PICHON Laurent FDJ.fr FRA
45 PANTANO Jarlinson Colombia COL
46 DE CLERCQ Bart Lotto Belisol BEL
47 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice POL
48 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ITA
49 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA
50 QUINTERO Carlos-Julian Colombia COL
51 DRON Boris Wallonie – Bruxelles BEL
52 DI GREGORIO Rémi Team La Pomme Marseille 13 FRA (b : 3”)
53 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL
54 GESLIN Anthony FDJ.fr FRA
55 ENGOULVENT Jimmy Team Europcar FRA
56 GHYSELINCK JAN Wanty – Groupe Gobert BEL
57 PAÏANI Jean-Lou Roubaix Lille Métropole FRA
58 * KATYRIN Roman Itera Katusha RUS
59 * THEUNS Edward Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
60 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA
61 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA
62 NAULEAU Bryan Team Europcar FRA
63 GAUTIER Cyril Team Europcar FRA
64 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
65 GALLOPIN Tony Lotto Belisol FRA
66 PIRAZZI Stefano Bardiani CSF ITA
67 * LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
68 BARBIN Enrico Bardiani CSF ITA
69 DELFOSSE Sébastien Wallonie – Bruxelles BEL
70 * DE BIE Sean Lotto Belisol BEL
71 VUILLERMOZ Aléxis AG2R la Mondiale FRA (b : 7”)
72 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédit FRA
73 LAENGEN Vegard Stake Bretagne Séché Environnement NOR
74 SICARD Romain Team Europcar FRA
75 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Colombia COL
76 WAUTERS Willem Verandas Willems BEL
77 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA
78 RAZUMOV Maxim Itera Katusha RUS
79 ROSSETTO Stéphane Bigmat – Auber 93 FRA
80 PAGANI Angelo Bardiani CSF ITA
81 TAARAMAE Rein Cofidis Solutions Crédit EST
82 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice POL
83 BONGIORNO Francesco-Manuel Bardiani CSF ITA
84 COUSIN Jérôme Team Europcar FRA
85 ARROYO DURAN David Caja Rural – Seguros RGA ESP
86 DOMAGALSKI Karol Caja Rural – Seguros RGA POL
87 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédit FRA
88 HAGA Chad Team Giant-Shimano USA
89 KADRI Blel AG2R la Mondiale FRA
90 BREEN Vegard Lotto Belisol NOR
91 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
92 * DASSONVILLE Flavien Bigmat – Auber 93 FRA
93 MARAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice POL
94 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice POL
95 FEILLU Brice Bretagne Séché Environnement FRA
96 SAMOILAU Branislau CCC Polsat Polkowice BLR
97 * VALLE Boris Lotto Belisol BEL
98 * BESCOND Jérémy Cofidis Solutions Crédit FRA
99 IGNATIEV Dmitry Itera Katusha RUS
100 VERMEULEN Franck Roubaix Lille Métropole FRA
101 VANDEN BAK Laurent An Post – Chain Reaction BEL
102 * AKIMOV Mikhail Itera Katusha RUS
103 CURVERS Roy Team Giant-Shimano NED
104 ZARDINI Edoardo Bardiani CSF ITA 16”
105 KERN Julian AG2R la Mondiale GER 25”
106 CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles BEL 43”
107 TIMMER Albert Team Giant-Shimano NED 01’23”
108 GONCALVEZ Domingos Team La Pomme Marseille 13 POR
109 VAUGRENARD Benoit FDJ.fr FRA 01’23”
110 PINEAU Cédric FDJ.fr FRA
111 * WILSON Jack An Post – Chain Reaction IRL 13’34”
112 * MULLEN Ryan An Post – Chain Reaction IRL ‘
113 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU ‘
114 LE BOULCH Dimitri Bigmat – Auber 93 FRA ‘
115 * FRANSSEN Woute An Post – Chain Reaction BEL ‘
116 BRUN Frédéric Bigmat – Auber 93 FRA ‘
117 STAMSNIJDER Tom Team Giant-Shimano NED ‘
118 * MOTTET Florent Wallonie – Bruxelles BEL ‘
119 JAKIN Alo Bigmat – Auber 93 EST ‘
120 JOEAAR Gert Cofidis Solutions Crédit EST ‘
121 * BARBIER Rudy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
122 * CHRISTIE Marcus An Post – Chain Reaction IRL ‘
123 AHLSTRAND Jonas Team Giant-Shimano SWE ‘
124 PILLON Romain Roubaix Lille Métropole FRA ‘
125 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole BEL ‘
126 * DUNNE Conor An Post – Chain Reaction IRL ‘
127 LE MONTAGNIER Benjamin Bretagne Séché Environnement FRA ‘
128 DE IESO Donato Bardiani CSF ITA ‘
129 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Colombia COL ‘
130 KOSYAKOV Dmitriy Itera Katusha RUS ‘
131 DE VREESE Laurens Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
132 * YATSEVICH Kirill Itera Katusha RUS ‘
133 ROSTOLLAN Thomas Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
134 JULES Justin Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
135 VANBILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
136 * GUILLEMOIS Romain Team Europcar FRA ‘
137 * MANNAERTS Jelle Verandas Willems BEL ‘
138 GENE Yohann Team Europcar FRA ‘
139 LARGO QUINTERO Luis Albert Colombia COL 15’16”
140 * PAILLOT Yoann Team La Pomme Marseille 13 FRA 23’40”

Nie wystartowali :   
PATERSKI Maciej CCC Polsat Polkowice
FERNANDEZ Ruben Caja Rural – Seguros RGA
LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise
VANDYCK Niels Verandas Willems

Wycofani :  
MADRAZO RUIZ Angel Caja Rural – Seguros RGA
BILBAO Peio Caja Rural – Seguros RGA
AMORISON Frédéric Wallonie – Bruxelles
STENUIT Robin Wallonie – Bruxelles
KREDER Wesley Wanty – Groupe Gobert
YSSAAD Yannis Bigmat – Auber 93
STEELS Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise
CLAYES Kévin An Post – Chain Reaction
DE WINTER Walt Verandas Willems
GOOLAERTS Michael Verandas Willems
NIKOLAEV Sergey Itera Katusha

Klasyfikacja generalna :

1 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL les 456.3 km en 10h45’56” (moy. 42.37 km/h)
2 JARRIER Benoît Bretagne Séché Environnement FRA 05”
3 DRON Boris Wallonie – Bruxelles BEL 12”
4 BOUHANNI Nacer FDJ.fr FRA 18”
5 DEGENKOLB John Team Giant-Shimano GER 24”
6 * COQUARD Bryan Team Europcar FRA ‘
7 VICHOT Arthur FDJ.fr FRA 26”
8 HUTAROVICH Yauheni AG2R la Mondiale BLR 30”
9 DI GREGORIO Rémi Team La Pomme Marseille 13 FRA 31”
10 KORETZKY Clément Bretagne Séché Environnement FRA 32”
11 DOMONT Axel AG2R la Mondiale FRA 33”
12 DRUCKER Jean-Pierre Wanty – Groupe Gobert LUX 34”
13 FEILLU Romain Bretagne Séché Environnement FRA ‘
14 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol BEL ‘
15 VEREECKEN Nicolas Verandas Willems BEL ‘
16 * CORBEL Erwan Bretagne Séché Environnement FRA ‘
17 LABORIE Christophe Bretagne Séché Environnement FRA ‘
18 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan Colombia COL ‘
19 SISKEVICIUS Evaldas Team La Pomme Marseille 13 LTU ‘
20 DEMOITIE Antoine Wallonie – Bruxelles BEL ‘
21 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
22 GONCALVEZ José Team La Pomme Marseille 13 POR ‘
23 * LUDVIGSSON Tobias Team Giant-Shimano SWE ‘
24 CHAVANEL Sébastien FDJ.fr FRA ‘
25 GALLOPIN Tony Lotto Belisol FRA ‘
26 * LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
27 MONTFORT Maxime Lotto Belisol BEL ‘
28 PARDINI Olivier Verandas Willems BEL ‘
29 * GRIJALBA Fernando Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
30 LEUKEMANS Björn Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
31 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA ‘
32 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA ‘
33 TRONET Steven Bigmat – Auber 93 FRA ‘
34 * PESTIAUX Loïc Wallonie – Bruxelles BEL ‘
35 MC NALLY Mark An Post – Chain Reaction GBR ‘
36 COPPEL Jérôme Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
37 POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
38 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice POL ‘
39 PICHON Laurent FDJ.fr FRA ‘
40 ROY Jérémy FDJ.fr FRA ‘
41 DE CLERCQ Bart Lotto Belisol BEL ‘
42 GONCALVEZ Domingos Team La Pomme Marseille 13 POR ‘
43 QUINTERO Carlos-Julian Colombia COL ‘
44 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL ‘
45 DEVENYNS Dries Team Giant-Shimano BEL ‘
46 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA ‘
47 * DIAZ CARDENAS Adwar Fabian Colombia COL ‘
48 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Colombia COL ‘
49 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ITA ‘
50 ENGOULVENT Jimmy Team Europcar FRA ‘
51 FROLOV Igor Itera Katusha RUS ‘
52 BARBIN Enrico Bardiani CSF ITA ‘
53 LAENGEN Vegard Stake Bretagne Séché Environnement NOR ‘
54 PANTANO Jarlinson Colombia COL ‘
55 VANENDERT Dennis Lotto Belisol BEL ‘
56 FRAILE MATARRANZA Omar Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
57 DELFOSSE Sébastien Wallonie – Bruxelles BEL ‘
58 GHYSELINCK JAN Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
59 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
60 * DE BIE Sean Lotto Belisol BEL ‘
61 * THEUNS Edward Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
62 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
63 TAARAMAE Rein Cofidis Solutions Crédit EST ‘
64 PAÏANI Jean-Lou Roubaix Lille Métropole FRA ‘
65 NAULEAU Bryan Team Europcar FRA ‘
66 BREEN Vegard Lotto Belisol NOR ‘
67 GESLIN Anthony FDJ.fr FRA ‘
68 CURVERS Roy Team Giant-Shimano NED ‘
69 WAUTERS Willem Verandas Willems BEL ‘
70 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA ‘
71 ARROYO DURAN David Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
72 PIRAZZI Stefano Bardiani CSF ITA ‘
73 PINEAU Cédric FDJ.fr FRA ‘
74 DOMAGALSKI Karol Caja Rural – Seguros RGA POL ‘
75 SICARD Romain Team Europcar FRA ‘
76 VANDEN BAK Laurent An Post – Chain Reaction BEL ‘
77 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
78 * DASSONVILLE Flavien Bigmat – Auber 93 FRA ‘
79 PAGANI Angelo Bardiani CSF ITA ‘
80 COUSIN Jérôme Team Europcar FRA 01’44”
81 VIMPERE Théo Bigmat – Auber 93 FRA 01’47”
82 TIMMER Albert Team Giant-Shimano NED 01’57”
83 KERN Julian AG2R la Mondiale GER 02’02”
84 VERMEULEN Franck Roubaix Lille Métropole FRA 02’21”
85 VAUGRENARD Benoit FDJ.fr FRA 10h49’40” 03’44”
86 ZARDINI Edoardo Bardiani CSF ITA 03’51”
87 * KATYRIN Roman Itera Katusha RUS 04’05”
88 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédit FRA 04’55”
89 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF ITA 05’34”
90 BONGIORNO Francesco-Manuel Bardiani CSF ITA 05’35”
91 VUILLERMOZ Aléxis AG2R la Mondiale FRA 08’36”
92 GIRAUD Benjamin Team La Pomme Marseille 13 FRA 08’43”
93 ROSSETTO Stéphane Bigmat – Auber 93 FRA ‘
94 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice POL ‘
95 VANLANDSCHOOT James Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
96 RAZUMOV Maxim Itera Katusha RUS ‘
97 * AKIMOV Mikhail Itera Katusha RUS ‘
98 GAUTIER Cyril Team Europcar FRA ‘
99 * VALLE Boris Lotto Belisol BEL ‘
100 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice POL ‘
101 KADRI Blel AG2R la Mondiale FRA ‘
102 FEILLU Brice Bretagne Séché Environnement FRA ‘
103 SAMOILAU Branislau CCC Polsat Polkowice BLR ‘
104 MARAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice POL ‘
105 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice POL ‘
106 IGNATIEV Dmitry Itera Katusha RUS ‘
107 * BESCOND Jérémy Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
108 CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles BEL 09’26”
109 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 10’10”
110 HAGA Chad Team Giant-Shimano USA 11’26”
111 DE VREESE Laurens Wanty – Groupe Gobert BEL 13’39”
112 * CHRISTIE Marcus An Post – Chain Reaction IRL 13’50”
113 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole BEL 14’08”
114 VANBILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
115 * BARBIER Rudy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
116 * WILSON Jack An Post – Chain Reaction IRL ‘
117 JAKIN Alo Bigmat – Auber 93 EST ‘
118 AHLSTRAND Jonas Team Giant-Shimano SWE ‘
119 * YATSEVICH Kirill Itera Katusha RUS ‘
120 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU ‘
121 JOEAAR Gert Cofidis Solutions Crédit EST ‘
122 * DUNNE Conor An Post – Chain Reaction IRL ‘
123 GENE Yohann Team Europcar FRA 15’18”
124 * MULLEN Ryan An Post – Chain Reaction IRL 15’21”
125 STAMSNIJDER Tom Team Giant-Shimano NED 15’53”
126 ROSTOLLAN Thomas Team La Pomme Marseille 13 FRA 19’43”
127 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Colombia COL 19’48”
128 * FRANSSEN Woute An Post – Chain Reaction BEL 21’56”
129 * MOTTET Florent Wallonie – Bruxelles BEL 22’17”
130 * MANNAERTS Jelle Verandas Willems BEL ‘
131 LE MONTAGNIER Benjamin Bretagne Séché Environnement FRA ‘
132 BRUN Frédéric Bigmat – Auber 93 FRA ‘
133 KOSYAKOV Dmitriy Itera Katusha RUS ‘
134 PILLON Romain Roubaix Lille Métropole FRA ‘
135 LE BOULCH Dimitri Bigmat – Auber 93 FRA 23’32”
136 LARGO QUINTERO Luis Albert Colombia COL 23’59”
137 * PAILLOT Yoann Team La Pomme Marseille 13 FRA 24’42”
138 * GUILLEMOIS Romain Team Europcar FRA 25’09”
139 DE IESO Donato Bardiani CSF ITA 29’13”
140 JULES Justin Team La Pomme Marseille 13 FRA 33’06”

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa