kwiatkowskiEkipa Omega Pharma – Quick Step podała skład na cztery hiszpańskie wyścigi jednodniowe – Challenge Mallorca. Wśród dwunastu zawodników mamy Michałów: Gołasia i Kwiatkowskiego.

Na cykl Challenge Mallorca składają się cztery jednodniowe wyścigi: Trofeo Palma, Trofeo Ses Salines, Trofeo Serra de Tramuntana i Trofeo Platja de Muro. Dwa pierwsze wyścigi są raczej przeznaczone dla sprinterów. Trofeo Serra de Tramuntana to gratka dla kolarzy specjalizujących się w jeździe po górach, a Trofeo Platja de Muro sprzyja harcownikom. W ekipie Omegi znalazło się 12 kolarzy, spośród których na każdy z wyścigów będzie wybierana dziewiątka. Mamy w tej dwunastce dwóch swoich przedstawicieli i na trasach Majorki sezon rozpoczną Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski.

“Jesteśmy tu na Majorce od 29 stycznia. Jest tutaj wspaniała pogoda i dobre trasy do treningów. Już od niedzieli będziemy mogli sprawdzić efekty naszej pracy. W dwóch pierwszych wyścigach liczymy na trio: Gianni Meersman, Matteo Trentin i Julian Alaphilippe. O obliczu naszej drużyny na Trofeo Serra de Tramuntana będą decydować Michał Kwiatkowski , Thomas De Gendt i Rigoberto Uran.” mówi dyrektor sportowy, Tom Steels.

Skład Omega Pharma – Quick Step na Challenge Mallorca:

ALAPHILIPPE Julian
BRAMBILLA Gianluca
GOŁAŚ Michał
KWIATKOWSKI Michał
MEERSMAN Gianni
PAUWELS Serge
SERRY Pieter
STYBAR Zdenek
TRENTIN Matteo
URAN Rigoberto
VAKOC Petr
DE GENDT Thomas

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga