CCC Polsat PolkowiceW niedzielę, 02 lutego br., startem w wyścigu  Grand Prix Cycliste la Marseillaise (kat. 1.1), ekipa CCC Polsat Polkowice oficjalnie rozpoczyna sezon kolarski 2014. 

Już za kilka dni, ekipa kolarzy CCC Polsat Polkowice oficjalnie rozpocznie sezon kolarski 2014. Pierwszym startem „pomarańczowych” będzie francuska jednodniówka, Grand Prix Cycliste la Marseillaise (kat. 1.1), która rozpoczyna jednocześnie sezon kolarski w Europie. Jest to wyścig, którego początki sięgają 1980 roku, kiedy został rozegrany pierwszy raz. Od 1991 roku został wpisany do kalendarza UCI Europa Tour z kategorią 1.1 i zaliczony również do cyklu wyścigów Pucharu Francji.

Tegoroczna edycja wyścigu zostanie rozegrana na trasie długości 139,7 kilometrów, która prowadzi z Allauch do Marsylii. Profil trasy jest dość mocno pofałdowany z licznymi niezbyt trudnymi podjazdami na których zostały wyznaczone trzy górskie premie.

Jak informują organizatorzy na starcie wyścigu stanie 19 ekip kolarskich w ośmioosobowych składach. Wśród nich  będzie 5 ekip Pro Teams (AG2R La Mondiale, FDJ.fr, Team Europcar (Francja), Lotto-Belissol (Belgia), Team Giant-Shimano (Holandia), a także 8 ekip Pro Continental Teams (Cofidis, Bretagne-Séché (Francja), IAM Cycling (Szwajcaria), Caja Rural (Hiszpania), Colombia (Kolumbia), Wanty, Topsport – Vlaanderen (Belgia), CCC Polsat Polkowice i 6 ekip Continental Teams (La Pomme Marseille, ze zwycięzcą ubiegłorocznej edycji, Justinem Julesem,  Big-Mat Auber 93, Roubaix-Lille Métropole (Francja), Wallonie-Bruxelles, Willems Verandas (Belgia) i An Post – Chainreaction (Irlandia).

W wyścigu inaugurującym sezon kolarski 2014 barwy ekipy CCC Polsat Polkowice będą reprezentować:Adrian Honkisz, Adrian Kurek, Jacek Morajko, Davide Rebellin, Branislau Samoilau, Maciej Paterski, Mateusz Taciak i Łukasz Owsian.

Do pierwszego startu w wyścigu  Grand Prix Cycliste la Marseillaise, dyrektorzy sportowi: Piotr Wadecki, Robert Krajewski i Gabrielle Misaglia powołali dwóch zawodników debiutujących w barwach „pomarańczowych”: Macieja Paterskiego i Bronisława Samojłowa.

 Pierwszy start w sezonie pozwoli mi przede wszystkim na  rozpoznanie własnych sił – powiedział Bronisław Samoilau. Miałem roczną przerwę od zawodowego ścigania,  więc potrzebuję takiej oceny obecnych możliwości. Na  treningach czuję się dobrze, ale trening to nie to samo, co  wyścig.

 Przygotowania do sezonu rozpocząłem bardzo wcześnie,  praktycznie od końca września 2013. Przygotowywałem się  razem z białoruską reprezentacją kolarzy torowych. W tej  chwili mogę powiedzieć, że mam już w nogach około 12  tysięcy kilometrów.

 Trafiłem do zawodowej ekipy, w której jest pełen  profesjonalizm. Koledzy przyjęli mnie bardzo dobrze i  czuję się tu doskonale. Śmiało mogę powiedzieć, że wszystko mi się podoba.                             

 Myślę, że jak na ten moment jestem naprawdę dobrze  przygotowany, chociaż nie na 100 procent możliwości –  powiedział Maciek Paterski. Na treningach czuję się w  porządku, więc z ciekawością czekam na to, co przyniesie  niedzielny wyścig.

 Praktycznie dwa miesiące naprawdę ciężkiej pracy. Podobnie  jak i kilku kolegów z ekipy, mam nowego trenera, którym  jest Włoch Luca Quinti. On szykuje nam programy  treningowe, śledzi ich realizację, wszystko odbywa się pod  jego kontrolą i wygląda to naprawdę dobrze.

Bardzo dobrze się czuję w nowym otoczeniu. Fajnie jest być  w ekipie, w której większość składu stanowią Polacy, których  w dodatku znałem już wcześniej. Na pewno ułatwiło mi to  wejście do drużyny, dlatego myślę, że aklimatyzację mam  już za sobą – zakończył Paterski.

 

Źródło + Foto: CCC Polsat Polkowice