CCC Polsat PolkowicePo starcie w Challenge Vuelta Ciclista a Mallorca część grupy CCC Sprandi Polkowice uda się do Francji, gdzie w najbliższych dniach wystartuje w dwóch wyścigach – jednodniowym Grand Prix Cycliste la Marseillaise oraz etapowym Etoile de Bessèges.

W obu wyścigach polkowicki zespół startował także w sezonie 2014. Trasa wokół Marsylii ma pagórkowaty charakter, jednak końcowe kilometry prowadzą lekko w dół. W ostatnich latach rywalizacja kończyła się zwykle finiszem z kilkudziesięcioosobowej grupy.

– Wciąż jesteśmy na etapie budowania formy i francuski wyścig pełni rolę dobrego przetarcia. Pojedzie tam „ósemka” bez typowych sprinterów, gdyż ci, pozostali na Majorce, by powalczyć o dobry wynik w ostatnim, płaskim wyścigu wchodzącym w skład cyklu – Trofeo Playa de Palma-Palma. W związku z brakiem sprinterów, w Marsylii będziemy musieli rozegrać wyścig inaczej i próbować ataków we wcześniejszej fazie rywalizacji – wyjaśnia Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Etoile de Bessèges to 5-dniowa etapówka. Trasa wyścigu jest bardzo podobna do tej sprzed roku, więc podczas pierwszych czterech dni zmagań o zwycięstwo rywalizować będą sprinterzy oraz uciekinierzy. O triumfie w klasyfikacji generalnej zadecyduje ostatni etap, 12-kilometrowa jazda na czas w miejscowości Alès.

– Mamy w składzie na ten wyścig dwóch bardzo dobrych czasowców, specjalistów w tej konkurencji – Mateusz Taciaka i Stefana Schumachera.Będzie to dla nich pierwsza próba w walce z czasem w tym sezonie, więc trudno przewidzieć do czego są zdolni na tym etapie przygotowań. Mateusz był przed rokiem w jeździe indywidualnej 8. Wysoko był także Davide Rebellin, który wykręcił 16. wynik. Dało mu to w końcowej klasyfikacji 11. miejsce – podsumowuje Piotr Wadecki.

Skład na Grand Prix Cycliste la Marseillaise i Etoile de Bessèges:

Marek Rutkiewicz, Mateusz Taciak, Davide Rebellin, Nikolay Mihaylov, Tomasz Kiendyś, Stefan Schumacher, Branislau Samoilau, Adrian Honkisz

Trasa Grand Prix Cycliste la Marseillaise (1.02) – 140 km

gp marseillaise

Program Etoile de Bessèges (4-8.02):

Etap 1 – Bellegarde › Beaucaire (152k)
Etap 2 – Nîmes › Les Fumades (155k)
Etap 3 – Bessèges › Bessèges (152.6k)
Etap 4 – L’Ardoise › Laudun (156.3k)
Etap 5 (ITT) – Alès › Alès (12k)

 

Informacja prasowa