tour de franceNetApp-Endura, Cofidis, IAM Cycling i Bretagne-Séché Environnement zostały zaproszone do startu w tegorocznym Tour de France. ASO rozdało zaproszenia także do innych wyścigów pod swoją egidą.

Do 18 drużyn World Tour dołączyły cztery ekipy, które w lipcu stworzą barwny peleton Tour de France. Dla Cofidisu to kolejne zaproszenie od czasu powstania w 1997 roku, ale pozostała trójka zadebiutuje w Wielkiej Pętli.

Kierownictwo IAM Cycling było zawiedzione, że w 2013 roku nie dostało zaproszenia na TdF. Teraz kontraktując Sylvaina Chavanela miało bardzo mocną kartę przetargową. Standardowy uczestnik wyścigu, czyli Europcar miał zaproszenie z urzędu – jako ekipa World Tour. Tym samym ASO mogło zaprosić kolejną francuską ekipę i padło na Bretagne-Séché Environnement.

Dla polskich kibiców fantastyczną wiadomością jest fakt, że w TdF wystąpi NetApp Endura Bartka Huzarskiego. “Huzar” będzie miał szansę zanotować swoisty hattrick – czyli podium etapowe na każdym z trzech Wielkich Tourów. NetApp pojawi się także na trasie Critérium du Dauphiné.

Ekipy Tour de France 2014:

AG2R La Mondiale
Astana Pro Team
Belkin Pro Cycling Team
BMC Racing Team
Cannondale
FDJ.fr
Garmin Sharp
Lampre-Merida
Lotto Belisol
Movistar Team
Omega Pharma – Quick Step Cycling Team
Orica – GreenEdge
Team Europcar
Team Giant – Shimano
Team Katusha
Team Sky
Tinkoff Saxo
Trek Factory Racing
Bretagne – Séché Environnement
Cofidis, Solutions Crédits
IAM Cycling
Team NetApp – Endura

Dzikie karty na Paryż – Nicea:

Bretagne – Séché Environnement
Cofidis, Solutions Crédits
IAM Cycling

Dzikie karty na Critérium du Dauphiné

Cofidis, Solutions Crédits
IAM Cycling
Team NetApp – Endura

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga