Vincenzo NibaliVincenzo Nibali w ramach przygotowań do przetrwania brukowego etapu na Tour de France – wystartuje w tegorocznej odsłonie Tour of Flanders. Taką informację przedstawił dziś dyrektor sportowy Astany – Giuseppe Martinelli.

Etap numer pięć na trasie Wielkiej Pętli obejmuje łącznie 15,4 km bruku, który znajduje się w dziewięciu sektorach. Z pewnością przed tą trudnością najbardziej drżą faworyci do końcowego zwycięstwa w całym wyścigu. Martinelli uważa jednak, że Nibali może rozegrać ten odcinek na swoją korzyść i zgubić m.in Chrisa Froome`a (Sky Team).

„Nibali nie wie, jak to jest ścigać się po bruku, ale z grona wszystkich wielkich nazwisk będących pretendentami do wygranej, jest osobą, która może zyskać najwięcej”, powiedział doświadczony włoski menadżer dla Gazzetta dello Sport.

„Jego umiejętności techniczne przewyższają Froome`a i Contadora. On nie boi się walczyć na łokcie o miejsce z przodu. Musi jednak nauczyć się pewnych schematów przepychania się na brukowych, wyboistych drogach. Musi poczuć, jak to jest wjechać nagle na bruk przy prędkości 50 km/h i nie stracić pozycji. Tour of Flanders to idealny wyścig dla niego”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments