Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w charytatywnej licytacji koszulki Macieja Paterskiego z Vuelta a Espana, na której znajdują się autografy m.in Maćka, Ivana Basso oraz żółtej koszulki Mateusza Taciaka – za triumf w BGŻ ProLidze.

O całej sprawie poinformował nas były kolarz KTK-Kalisz – Piotr Lis., który wraz z przyjaciółmi postanowił pomóc Markowi Łukasikowi. Kolarz amator w poprzednim sezonie uległ poważnemu wpadkowi.

koszulka patery

koszulka taciaka

 

 

 

 

 

 

Aukcja charytatywna dla naszego kolegi Marka Łukasika, który uległ wypadkowi podczas Maratonu Srebrnogórskiego 15 czerwca. Marek jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Startował w niezliczonych imprezach w kraju jak i zagranicą. Jego wypadek mocno poruszył środowisko kolarzy amatorów. Wiemy, że incydent był zbiegiem wielu nieszczęśliwych okoliczności. Podczas wypadku został uszkodzony kręgosłup na wysokości C2, C3 efektem czego jest porażenie czterokończynowe. Konieczna jest więc pomoc respiratora przy oddechu i całkowite uzależnienie od osób trzecich.

Początkowo Marek hospitalizowany był w szpitalu w Wałbrzychu, gdzie wspaniały personel medyczny najpierw uratował mu życie, a w późniejszym czasie walczył o jego powrót do sprawności. Obecnie został przewieziony do ośrodka w Będkowie. Bliżej domu. Dzięki większej ilości odwiedzin przez kolegów i rodzinę – przyspieszyła rehabilitacja. Postępy zaskakiwały lekarzy jak i terapeutów. Obecnie stan Marka znacznie się pogorszył na skutek zakrzepu, który spowodował dalsze powikłania neurologiczne. Dla znających jego charakter to nieustępliwy człowiek, tytan pracy i samodyscypliny. Był wzorem do naśladowania dla nasz wszystkich. Prywatnie świetny kolega służący bezinteresowną pomocą. Walczymy o jego powrót do możliwie jak największej sprawności. Pieniądze zebrane z licytacji pozwolą na dalszą intensywną rehabilitację i dalszą walkę o jego zdrowie”.

Link do aukcji koszulki z podpisami kolarzy Cannondale Pro Cycling tutaj

Link do aukcji koszulki Mateusza Taciaka wraz z autografem tutaj

 

Andrzej Gucwa