John GadretJohn Gadret będzie silnym punktem Movistaru w Giro d`Italia. Francuz już potwierdził swoją obecność na włoskim wyścigu.

Jeszcze zawodnik Ag2r La Mondiale, który od 1. stycznia zmieni barwy na hiszpański Movistar – w rozmowie z Voix Du Nord, potwierdził dziś, że pojawi się na trasie włoskiego Touru. Przypomnijmy, że blisko 35-letni kolarz w 2011 roku stanął na najniższym stopniu podium Giro, a rok później był jedenasty.

Tym razem Gadret miałby być jednym z głównych pomocników dla Nairo Quintany. Kolumbijczyk prawdopodobnie w nadchodzącym sezonie skupi się na walce o triumf w tej imprezie, a Tour de France zostawi dla Alejandro Valverde.

Francuz rozpocznie sezon od Challenge Mallorca na początku lutego. Później wystartuje także w Tour du Haut Var w swojej ojczyźnie.