Sergio HenaoPo tym jak w ostatnich latach Sergio Henao stawiał na system Giro d’Italia i Vuelta a España w jednym sezonie, teraz planuje wziąć udział w Tour de France. Dla Kolumbijczyka będzie to debiut w Wielkiej Pętli.

We Francji Henao miałby rzecz jasna być głównym wsparciem dla Chrisa Froome`a, który chce bronić zwycięskiego tytułu w tej imprezie. Kolarz Sky Team niedawno zakończył pierwsze zgrupowanie na Majorce i dla bicicilismo.com zdradził swoje plany na sezon 2014.

Chcę podporządkować się pod Tour de France, o którym cały czas myślę. Mój sezon rozpocznie się na Majorce, a potem wyruszę na Tour of Oman“, zdradził Henao. Następnie mój program będzie wyglądał podobnie jak w zeszłym roku. Pojadę Tirreno-Adriatico, Wyścig Dookoła Kraju Basków, a wiosnę zakończę w Ardenach”, dodał.

Filigranowy zawodnik wyjaśnił, że pod koniec kwietnia zrobi sobie przerwę w wyścigach. Absencję od startów zastąpi zgrupowaniem na Teneryfie, gdzie będzie budował formę na  Criterium du Dauphiné i Tour de France.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa