Andre GreipelAndré Greipel (Lotto Belisol) po czterech latach przerwy wróci na trasę Giro d`Italia w 2014 roku. Podczas zgrupowania na Majorce, Niemiec zdradza swoje plany na nadchodzący sezon.

“Nie boję się startować w dwóch następujących po sobie Wielkich Tourach. Całkiem nieźle znoszę trudy wyścigów etapowych”, powiedział Greipel dla Het Nieuwsblad.

Znakomity sprinter ma na swoim koncie dwa zwycięstwa etapowe w Rosa Corsa, które odniósł w dwóch edycjach w których do tej pory brał udział. Pierwszy raz triumfował w Locarno w 2008 roku, a następnie podnosił ręce w geście triumfu w Brescii dwa lata później.

Podczas ostatnich trzech sezonów w Lotto-Belisol, Greipel nie był brany pod uwagę w składzie swojej ekipy na włoski wyścig. Skupiał się na Tour de France, gdzie w tym czasie zanotował pięć zwycięstw.

Dodatkowo “Gorilla” liczy także na dobre wyniki w klasykach.  “Myślę, że mogę rozjaśnić już swój program startowy na wiosnę. Nadal marzę o triumfie w takich wyścigach jak Kuurne-Bruksela-Kuurne oraz Gandawa-Wevelgem”, zakończył.

 

Foto: Artur Machnik

Andrzej Gucwa