białobłocki3wMarcin Białobłocki po sezonie spędzonym w Team UK Youth powraca do ekipy swojego poprzedniego sponsora. Polak ma być liderem nowej drużyny Velosure-Giordana.

Pochodzący z Sokółki kolarz ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Trzy miejsca na podium etapowym, a przede wszystkim wygrana w generalce An Post Ras to największe sukcesy 30. letniego Polaka. Dobrze zaprezentował się także w walce z kolarzami z wyższej półki na Tour of Britain. W przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Velosure – Giordana. Powróci pod skrzydła Phila Griffithsa, który był jego dyrektorem sportowym w 2012 roku, podczas pobytu w Node 4 – Giordana Racing Team.

Velosure doszło do porozumienia z Griffithsem, który jest prezesem prężnej firmy Yellow Ltd. Managerami ekipy będą Malcolm Elliott i Bill Nickson. Na chwilę obecną ekipa liczy dwunastu zawodników, a liderem ma być Marcin Białobłocki. Szefostwo drużyny ma w planach ponad 90 występów, przede wszystkim na terenie Wielkiej Brytanii. W składzie jest także Nathan Edmondson, którego brat Josh występuje w Sky Procycling.

Skład Velosure-Giordana na dzień 9.12.2013 r.

STEVE LAMPIER
NATHAN EDMONDSON
MARCIN BIAŁOBŁOCKI
MATT CRONSHAW
ROB PARTRIDGE
RICHARD HEPWORTH
JAMES MOSS
GEORGE HARPER
BRADLEY MORGAN
TOM BUSTARD
JAMES GULLEN
ANDREW MAGNIER
LEE DAVIS
ROMAN VAN UDEN

 

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments