bouetMaxime Bouet (Ag2r La Mondiale) postanowił w przyszłym roku odpuścić Tour de France i skupić się na Giro d’Italia. Dla Francuza będzie to debiut na włoskim Wielkim Tourze.

W ostatnich pięciu sezonach głównym celem Maxime Boueta była Wielka Pętla. 27. letni Francuz zdecydował, że w 2014 roku zadebiutuje w Giro d’Italia, gdzie będzie chciał pokusić się o etapowy triumf. To solidny góral, który dysponuje także niezłymi umiejętnościami w jeździe na czas. Jednak najwięcej zyskuje spektakularnymi ucieczkami, co zaprezentował na pierwszym etapie Giro del Trentino. Ostatecznie zajął tam trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W minionym sezonie dobrze zaprezentował się także na Tour of Oman czy Criterium International. Wypadek na piątym etapie Tour de France spowodował, że nie ukończył on swojego narodowego Touru i stracił kolejne dwa miesiące na rekonwalescencję.

Bouet po przeanalizowaniu trasy przyszłorocznego TdF postanowił, że skupi się na przygotowaniach do debiutu w Giro d’Italia: „To jest moja indywidualna decyzja. Wydaje mi się, że Giro i Vuelta są bardziej przyjazne dla kolarzy mojego pokroju. Nie jestem kolarzem walczącym o generalkę na Wielkim Tourze, bardziej koncentruje się na udanych ucieczkach. Taka akcja może dać nawet TOP 15 w klasyfikacji generalnej na Giro czy Vuelcie, a na TdF byłoby to praktycznie niewykonalne. Zawsze chciałem wystąpić na włoskim wyścigu i będę miał teraz ku temu okazję. Oprócz własnych priorytetów będę także pomagał Domenico Pozzovivo w osiągnięciu jak najwyższej pozycji. Cieszę się także, że wrócę na trasę Vuelty, gdzie w 2012 roku uplasowałem się na 20. miejscu w GC.”

Zawodnik Ag2r La Mondiale rozpocznie sezon podczas Santos Tour Down Under, następnie zawita do Europy na Etoile de Besseges, Tour du Haut Var, GP Lugano, Paris-Nice i Criterium International. Po tych wyścigach Francuz zrobi sobie przerwę, a tuż przed włoskim Tourem wystąpi na Giro del Trentino. Kolejnymi występami będą Critérium du Dauphiné i mistrzostwa Francji, po których nastąpi kolejna przerwa. Przygotowując się do Vuelty Maxime Bouet wystąpi w naszym narodowym Tourze i na Tour de l’Ain.