CCC Polsat PolkowiceOrganizatorzy pierwszej etapówki w europejskim kalendarzu na sezon 2014 – podali właśnie listę ekip oraz trasę przyszłorocznej imprezy. W peletonie pojawią się pomarańczowe koszulki CCC Polsat Polkowice.

Francuska etapówka zostanie rozegrana w dniach od piątego do dziewiątego lutego. W programie znalazła się zarówno krótka jazda indywidualna na czas na ostatnim odcinku (11 kilometrów) oraz meta na stromym podjeździe w Laudun (przedostatni etap). Wszystkie odcinki ze startu wspólnego, będą miały około 150 kilometrów.

Póki co organizatorzy przedstawili listę 15. ekip, które wezmą udział w tej imprezie. Nie wykluczone, że może pojawić się na niej jeszcze kilka pozycji. Pewne jest natomiast to, że znalazło się tam miejsce dla kolarzy CCC Polsat Polkowice. Oprócz podopiecznych Piotra Wadeckiego, we Francji pojadą także: Ag2r La Mondiale, FDJ.fr, Team Europcar, Bretagne-Séché Environnement, Cofidis  BigMat-Auber 93, La Pomme Marseille, Roubaix Lille Métropole, Lotto Belisol, Topsport Vlaanderen, Wanty – Groupe Gobert, Argos – Shimano oraz Team Colombia.

Program wyścigu:

1. etap: Bellegarde-Beaucaire
2. etap: Nîmes-Saint-Ambroix
3. etap:  Bessèges-Bessèges
4. etap: Goudargues-Laudun
5. etap Alès-Alès (jazda na czas 11 kilometrów)

 

Andrzej Gucwa