SojasunWygląda na to, że po tym jak producent żywności – Sojasun przestał być sponsorem francuskiej ekipy pro-kontynentalnej, od nowego sezonu zainwestuję w WorldTourowy zespół Cannondale Pro Cycling.

Według raportu L’Equipe – ostateczne porozumienie może być osiągnięte jeszcze w tym tygodniu. W ramach umowy, były dyrektor generalny teamu Sojasun, stanie się teraz dyrektorem sportowym w Cannondale. Oprócz niego, do włoskiej drużyny miałoby przejść także kilku kolarzy (m.in Jean-Marc Marino) i kilku innych członków personelu. L’Equipe sugeruje, że sponsoring może również doprowadzić do stworzenia zespołu młodzieżowego, który prawdopodobnie będzie obowiązkowy dla każdej drużyny WorldTour od 2015 roku.

Nowy sponsor dałby drużynie kierowanej przez Roberto Amadio dodatkowy zastrzyk finansowy, który byłby w stanie spełnić oczekiwania Petera Sagana. Nie od dziś wiadomo, że wiele bogatszych drużyn, chce „podebrać” utalentowanego Słowaka.

Póki co Cannondale zakontraktowało 27. kolarzy na nowy sezon, więc jest jeszcze miejsce dla trzech zawodników z rozpadającego się Sojasun. 

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułRichie Porte chce opuścić Sky w 2015 roku
Następny artykułGiro d’Italia bez dyrektora, Acquarone zwolniony
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments