Peter SaganPeter Sagan (Cannondale) wygrał przedostatni etap Amgen Tour of California. W wyścigu prowadzi Bradley Wiggins (Team Sky).

Sagan po finiszu z rozerwanego peletonu wygrał siódmy etap wyścigu rozgrywanego w Stanach Zjednoczonych. W miejscowości Pasadena pokonał Thora Hushovda (BMC Racing) oraz Danny Van Poppela (Trek Factory Racing).

Dzień wcześniej górski odcinek kończący się na Mountain High, wygrał młody Kolumbijczyk Johan Esteban Chaves (Orica GreenEdge). W klasyfikacji generalnej cały czas prowadzi Bradley Wiggins.

Wyniki:

1 Peter SAGAN Cannondale 3:24:33 
2 Thor HUSHOVD BMC Racing Team 0:00:00
3 Danny VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:00:00
4 Zakkari DEMPSTER Team NetApp-Endura 0:00:00
5 John DEGENKOLB Team Giant-Shimano 0:00:00
6 Matteo TRENTIN Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
7 Jens KEUKELEIRE Orica GreenEDGE 0:00:00
8 Nicky VAN DER LIJKE Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
9 Kiel REIJNEN UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:00
10 Taylor PHINNEY BMC Racing Team 0:00:00
11 Lawson CRADDOCK Team Giant-Shimano 0:00:00
12 Jacob RATHE Jelly Belly P/B Maxxis 0:00:00
13 Adam YATES Orica GreenEDGE 0:00:00
14 Ruben ZEPUNTKE Bissell Development Team 0:00:00
15 Bradley WIGGINS Team Sky 0:00:00
16 Carter JONES Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:00:00
17 José Joao PIMENTA COSTA Team NetApp-Endura 0:00:00
18 Luis ROMERO AMARAN Jamis – Hagens Berman 0:00:00
19 Alex HOWES Garmin-Sharp 0:00:00
20 Peter STETINA BMC Racing Team 0:00:00
21 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 0:00:00
22 Gregory BRENES Jamis – Hagens Berman 0:00:00
23 Johan Esteban CHAVES RUBIO Orica GreenEDGE 0:00:00
24 Rohan DENNIS Garmin-Sharp 0:00:00
25 Laurens TEN DAM Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
26 Tiago MACHADO Team NetApp-Endura 0:00:00
27 Tom DANIELSON Garmin-Sharp 0:00:00
28 Daan OLIVIER Team Giant-Shimano 0:00:00
29 David DE LA CRUZ MELGAREJO Team NetApp-Endura 0:00:00
30 Haimar ZUBELDIA AGIRRE Trek Factory Racing 0:00:00
31 Lars BOOM Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
32 Clément CHEVRIER Bissell Development Team 0:00:00
33 Matthew BUSCHE Trek Factory Racing 0:00:00
34 Iker CAMANO ORTUZAR Team NetApp-Endura 0:00:00
35 Jasper STUYVEN Trek Factory Racing 0:00:00
36 Kristijan KOREN Cannondale 0:00:00
37 Thomas DAMUSEAU Team Giant-Shimano 0:00:00
38 Janier Alexis ACEVEDO CALLE Garmin-Sharp 0:00:00
39 Daniel JARAMILLO DÍEZ Jamis – Hagens Berman 0:00:00
40 Robert Víctor SQUIRE Jamis – Hagens Berman 0:00:12
41 Daniel SUMMERHILL UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:12
42 George BENNETT Cannondale 0:00:12
43 Jack BOBRIDGE Belkin Pro Cycling Team 0:00:12
44 Benjamin KING Garmin-Sharp 0:00:12
45 Nathan BROWN Garmin-Sharp 0:00:12
46 Joseph Lloyd DOMBROWSKI Team Sky 0:00:12
47 Lucas EUSER UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:12
48 Andreas SCHILLINGER Team NetApp-Endura 0:00:12
49 Michael SCHÄR BMC Racing Team 0:00:12
50 Lawrence WARBASSE BMC Racing Team 0:00:12
51 Ben JACQUES-MAYNES Jamis – Hagens Berman 0:00:12
52 William ROUTLEY Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:00:12
53 Amael MOINARD BMC Racing Team 0:00:12
54 Chad HAGA Team Giant-Shimano 0:00:12
55 Greg VAN AVERMAET BMC Racing Team 0:00:12
56 Eloy TERUEL ROVIRA Jamis – Hagens Berman 0:00:17
57 Ian BOSWELL Team Sky 0:00:29
58 Paul VOSS Team NetApp-Endura 0:00:35
59 Maciej BODNAR Cannondale 0:00:37
60 Fabio SABATINI Cannondale 0:01:04
61 Danny PATE Team Sky 0:01:19
62 Christopher JONES UnitedHealthcare Pro Cycling 0:01:35
63 Tao GEOGHEGAN HART Bissell Development Team 0:01:49
64 Joshua EDMONDSON Team Sky 0:02:36
65 Isaac BOLIVAR HERNANDEZ UnitedHealthcare Pro Cycling 0:04:39
66 Edward KING Cannondale 0:06:16
67 Roy CURVERS Team Giant-Shimano 0:06:16
68 Mathew HAYMAN Orica GreenEDGE 0:06:21
69 Leigh HOWARD Orica GreenEDGE 0:06:21
70 Koen DE KORT Team Giant-Shimano 0:06:21
71 Gregory DANIEL Bissell Development Team 0:06:21
72 Fred RODRIGUEZ Jelly Belly P/B Maxxis 0:06:21
73 Moreno HOFLAND Belkin Pro Cycling Team 0:06:21
74 Luis Enrique DAVILA Jelly Belly P/B Maxxis 0:06:21
75 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 0:06:21
76 Jesse SERGENT Trek Factory Racing 0:06:21
77 Jens VOIGT Trek Factory Racing 0:06:21
78 Calvin WATSON Trek Factory Racing 0:06:21
79 Steve FISHER Jelly Belly P/B Maxxis 0:06:21
80 Matthew Harley GOSS Orica GreenEDGE 0:06:21
81 Christian KNEES Team Sky 0:06:21
82 Caleb FAIRLY Garmin-Sharp 0:06:21
83 Carlos VERONA QUINTANILLA Omega Pharma-QuickStep 0:06:21
84 Alex CANDELARIO Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:06:21
85 Damien HOWSON Orica GreenEDGE 0:06:21
86 Nathan EARLE Team Sky 0:06:21
87 Guillaume BOIVIN Cannondale 0:06:21
88 Markel IRIZAR Trek Factory Racing 0:06:21
89 Ryan ANDERSON Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:06:21
90 Juan Jose HAEDO Jamis – Hagens Berman 0:06:21
91 Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk 0:06:21
92 Scott ZWIZANSKI Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:06:21
93 Maarten WYNANTS Belkin Pro Cycling Team 0:06:21
94 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 0:06:21
95 Serghei TVETCOV Jelly Belly P/B Maxxis 0:06:21
96 Kevin DE MASMAEKER Team Novo Nordisk 0:06:21
97 Thomas LEEZER Belkin Pro Cycling Team 0:06:21
98 Luke ROWE Team Sky 0:06:33
99 Matthew LLOYD Jelly Belly P/B Maxxis 0:07:15
100 Tanner PUTT Bissell Development Team 0:08:12
101 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:12:47
102 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:12:47
103 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 0:12:47
104 Martin VELITS Omega Pharma-QuickStep 0:12:47
105 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 0:12:47
106 Cameron WURF Cannondale 0:12:47
107 Dennis VAN WINDEN Belkin Pro Cycling Team 0:12:47
108 Jonathan CLARKE UnitedHealthcare Pro Cycling 0:12:47
109 Ken HANSON UnitedHealthcare Pro Cycling 0:12:47
110 John MURPHY UnitedHealthcare Pro Cycling 0:12:47
111 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 0:12:47
112 Charles Bradley HUFF Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:12:47
113 Eric YOUNG Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:12:47
114 Matt COOKE Jamis – Hagens Berman 0:12:47
Guillaume VAN KEIRSBULCK Omega Pharma-QuickStep Abando

Klasyfikacja generalna:
1 Bradley WIGGINS Team Sky 25:28:15
2 Rohan DENNIS Garmin-Sharp 0:00:30
3 Lawson CRADDOCK Team Giant-Shimano 0:01:48
4 Tiago MACHADO Team NetApp-Endura 0:02:02
5 Adam YATES Orica GreenEDGE 0:02:14
6 Peter STETINA BMC Racing Team 0:02:30
7 Johan Esteban CHAVES RUBIO Orica GreenEDGE 0:02:39
8 Laurens TEN DAM Belkin Pro Cycling Team 0:03:01
9 Janier Alexis ACEVEDO CALLE Garmin-Sharp 0:03:05
10 David DE LA CRUZ MELGAREJO Team NetApp-Endura 0:03:06
11 Carter JONES Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:03:19
12 Haimar ZUBELDIA AGIRRE Trek Factory Racing 0:03:45
13 Matthew BUSCHE Trek Factory Racing 0:03:57
14 George BENNETT Cannondale 0:04:23
15 Tom DANIELSON Garmin-Sharp 0:04:27
16 Daan OLIVIER Team Giant-Shimano 0:04:51
17 Gregory BRENES Jamis – Hagens Berman 0:07:30
18 Kristijan KOREN Cannondale 0:08:00
19 Thomas DAMUSEAU Team Giant-Shimano 0:08:23
20 Daniel JARAMILLO DÍEZ Jamis – Hagens Berman 0:09:28
21 Lucas EUSER UnitedHealthcare Pro Cycling 0:10:02
22 Benjamin KING Garmin-Sharp 0:10:07
23 Jack BOBRIDGE Belkin Pro Cycling Team 0:10:59
24 Nathan BROWN Garmin-Sharp 0:11:20
25 Clément CHEVRIER Bissell Development Team 0:12:40
26 Joseph Lloyd DOMBROWSKI Team Sky 0:16:16
27 Amael MOINARD BMC Racing Team 0:16:31
28 Chad HAGA Team Giant-Shimano 0:17:11
29 Luis ROMERO AMARAN Jamis – Hagens Berman 0:18:34
30 Jens KEUKELEIRE Orica GreenEDGE 0:19:36
31 Paul VOSS Team NetApp-Endura 0:19:43
32 Nicky VAN DER LIJKE Belkin Pro Cycling Team 0:20:11
33 Carlos VERONA QUINTANILLA Omega Pharma-QuickStep 0:20:20
34 Joshua EDMONDSON Team Sky 0:20:45
35 Ben JACQUES-MAYNES Jamis – Hagens Berman 0:26:53
36 Caleb FAIRLY Garmin-Sharp 0:27:56
37 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 0:29:20
38 Robert Víctor SQUIRE Jamis – Hagens Berman 0:30:15
39 Iker CAMANO ORTUZAR Team NetApp-Endura 0:31:11
40 Michael SCHÄR BMC Racing Team 0:31:39
41 Damien HOWSON Orica GreenEDGE 0:31:57
42 Kiel REIJNEN UnitedHealthcare Pro Cycling 0:32:54
43 Christopher JONES UnitedHealthcare Pro Cycling 0:33:43
44 Eloy TERUEL ROVIRA Jamis – Hagens Berman 0:36:08
45 Taylor PHINNEY BMC Racing Team 0:36:43
46 Greg VAN AVERMAET BMC Racing Team 0:36:52
47 Gregory DANIEL Bissell Development Team 0:37:26
48 Lars BOOM Belkin Pro Cycling Team 0:38:00
49 Scott ZWIZANSKI Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:38:17
50 Christian KNEES Team Sky 0:39:21
51 Danny PATE Team Sky 0:39:51
52 Markel IRIZAR Trek Factory Racing 0:40:04
53 Jens VOIGT Trek Factory Racing 0:40:11
54 Edward KING Cannondale 0:40:17
55 Jasper STUYVEN Trek Factory Racing 0:40:25
56 Daniel SUMMERHILL UnitedHealthcare Pro Cycling 0:40:35
57 Ruben ZEPUNTKE Bissell Development Team 0:41:37
58 Maarten WYNANTS Belkin Pro Cycling Team 0:42:21
59 Peter SAGAN Cannondale 0:43:53
60 Matteo TRENTIN Omega Pharma-QuickStep 0:44:20
61 Andreas SCHILLINGER Team NetApp-Endura 0:45:05
62 Lawrence WARBASSE BMC Racing Team 0:45:07
63 Jacob RATHE Jelly Belly P/B Maxxis 0:46:12
64 Maciej BODNAR Cannondale 0:46:49
65 Matthew Harley GOSS Orica GreenEDGE 0:46:55
66 Tao GEOGHEGAN HART Bissell Development Team 0:47:12
67 Jesse SERGENT Trek Factory Racing 0:47:28
68 John DEGENKOLB Team Giant-Shimano 0:48:41
69 Luis Enrique DAVILA Jelly Belly P/B Maxxis 0:49:11
70 Fabio SABATINI Cannondale 0:49:56
71 Zakkari DEMPSTER Team NetApp-Endura 0:50:29
72 José Joao PIMENTA COSTA Team NetApp-Endura 0:52:12
73 Serghei TVETCOV Jelly Belly P/B Maxxis 0:52:36
74 Martin VELITS Omega Pharma-QuickStep 0:54:26
75 Mathew HAYMAN Orica GreenEDGE 0:54:31
76 Danny VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:54:55
77 Fred RODRIGUEZ Jelly Belly P/B Maxxis 0:55:01
78 Koen DE KORT Team Giant-Shimano 0:55:27
79 Ryan ANDERSON Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:55:40
80 Moreno HOFLAND Belkin Pro Cycling Team 0:55:45
81 Alex CANDELARIO Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:57:09
82 Tanner PUTT Bissell Development Team 0:57:13
83 Thor HUSHOVD BMC Racing Team 0:57:27
84 Ian BOSWELL Team Sky 0:57:55
85 Isaac BOLIVAR HERNANDEZ UnitedHealthcare Pro Cycling 1:00:00
86 Matthew LLOYD Jelly Belly P/B Maxxis 1:01:11
87 William ROUTLEY Team Optum By Kelly Benefit Strategies 1:01:52
88 John MURPHY UnitedHealthcare Pro Cycling 1:03:09
89 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 1:03:17
90 Kevin DE MASMAEKER Team Novo Nordisk 1:03:41
91 Guillaume BOIVIN Cannondale 1:03:42
92 Roy CURVERS Team Giant-Shimano 1:04:16
93 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 1:04:33
94 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 1:06:55
95 Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk 1:07:37
96 Martin KOHLER BMC Racing Team 1:08:00
97 Calvin WATSON Trek Factory Racing 1:08:08
98 Thomas LEEZER Belkin Pro Cycling Team 1:08:49
99 Juan Jose HAEDO Jamis – Hagens Berman 1:08:57
100 Eric YOUNG Team Optum By Kelly Benefit Strategies 1:09:14
101 Matt COOKE Jamis – Hagens Berman 1:09:38
102 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 1:09:38
103 Jonathan CLARKE UnitedHealthcare Pro Cycling 1:09:58
104 Leigh HOWARD Orica GreenEDGE 1:10:05
105 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 1:10:56
106 Ken HANSON UnitedHealthcare Pro Cycling 1:11:25
107 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 1:11:32
108 Dennis VAN WINDEN Belkin Pro Cycling Team 1:11:38
109 Luke ROWE Team Sky 1:11:53
110 Nathan EARLE Team Sky 1:16:23
111 Charles Bradley HUFF Team Optum By Kelly Benefit Strategies 1:16:58
112 Steve FISHER Jelly Belly P/B Maxxis 1:17:09
113 Alex HOWES Garmin-Sharp 1:17:11
114 Cameron WURF Cannondale 1:26:29

 

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa