Jerzy Sikora Konrad CzajkowskiJerzy Sikora z Wrocławia pokonując znacznie młodszych od siebie zawodników, wygrał największy w Polsce maraton szosowy, czyli Leszczyński Maraton Rowerowy – Bikefun Maraton.

W sumie 622 zawodników i zawodniczek, ścigało się na dwóch dystansach, które przygotowali organizatorzy Leszczyńskiego Maratonu Rowerowego. Nieco mniej zaawansowani do przejechania mieli 30 km, a bardziej wytrwali 90 km po pięknej trasie, wytyczonej na Pojezierzu Wielkopolskim.

Aura nie rozpieszczała kolarzy, gdyż godzinę przed starem w Lesznie rozpętała się wielka ulewa. Na szczęście kilkanaście minut przed godziną 11 opady ustały i wyścig rozpoczął się zgodnie z harmonogramem. W wyścigu głównym na dystansie 90 kilometrów, już po około 20 kilometrach na czele pojawili się zawodnicy z Wrocławia. Byli to: Konrad Czajkowski (Gucwa Velo Trainer) oraz doświadczony Jerzy Sikora. Dwójka zgodnie współpracowała i wypracowała ponad 2 minuty nad peletonem.

Przetasowania w zasadniczej grupie rozpoczęły się dopiero na około 30 kilometrów przed metą. Na najtrudniejszym tego dnia podjeździe, po serii ataków odjechali: Błażej Wojciechowski (Ostrowska Kawaleria Kolarska), Adam Adamkiewicz (Wespol Technologie Bezwykopkowe), Daniel Chądzyński (Danielo Sportswear) oraz Zbigniew Gucwa (Saj Pol – Gucwa Velo Trainer). Czwórka nie zdołała już doścignąć prowadzącej dwójki z której lepiej finiszował Sikora. Drugie miejsce zajął Czajkowski, a finisz po trzecie miejsce pewnie wygrał Gucwa. Z peletonu najszybciej finiszował Grzegorz Krężel z Wrocławia.

W ramach Leszczyńskiego Maratonu Rowerowego, rozegrano także Mistrzostwa Polski dziennikarzy. Wygrał je nasz redakcyjny kolega – Andrzej Gucwa (Saj Pol – Gucwa Velo Trainer), który dodatkowo zajął 18 miejsce w całym wyścigu!

W rywalizacji Pań na 90 kilometrach, najlepsza okazała się Martyna Chlebosz (Intermilk), która pokonała Monikę Janik (Mitshubishi) oraz Martę Kwidzyńską z Bolszewa.

Na dystansie 30 kilometrach w wyścigu Panów wygrał Jarosław Grzejdziak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów). Na podium stanęli jeszcze: Michał Lerczak z Puszczykowa oraz Karol Pawlisiak (Real 64-sto). W tym wyścigu najlepszą Panią okazała się Małgorzata Nowacka (Rowertour.com) przed Lidią Trzepizur ze Swarzędza oraz Małgorzatą Budzyńską (Skanska Team).

Wyniki dystansu 90 km > tutaj

Wyniki dystansu 30 km > tutaj

Poprzedni artykułTour of California: Peter Sagan przełamał się pod koniec wyścigu
Następny artykułGrand Prix Częstochowy dla Mateusza Komara! Dominacja BDC MarcPol.