CORVOS_00019694-031Juan Jose Oroz i Pablo Urtasun (dawniej Euskaltel-Euskadi) znaleźli pracę w nowej, kontynentalnej ekipie z Chile PinoRoad. Głównym celem nowego projektu jest wprowadzenie do Europy młodych, utalentowanych kolarzy chilijskich.

W oświadczeniu prasowym można przeczytać, że PinoRoad to pierwsza taka drużyna w Chile, która ma ambicje „przebicia” się do Europy. Dwaj doświadczeni hiszpańscy kolarze mają pomóc spełnić to założenie i służyć doświadczeniem młodym Chilijczykom.

Pablo Urtasun, który od 2005 roku ściga się w profesjonalnym peletonie, będzie najbardziej doświadczonym zawodnikiem. Ma bowiem na koncie po dwa występy w każdym z Wielkich Tourów. W tym sezonie wygrał etap w Vuelta a Castilla y Leon oraz był drugi w Klasika Primavera. Z kolei w 2012 roku wygrał etap podczas wyścigu Tour of Britain.

Skład nowej drużyny został już zamknięty. Znalazło w niej zatrudnienie czterech Hiszpanów oraz dziewięciu Chilijczyków, z których większość ma poniżej 23 lat. Najbardziej doświadczonym jest Luis Mansilla, który w 2012 roku wygrał dwa etapy w Vuelta de Chile oraz brał udział w wyścigu omnium podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Reszta składu to: Pablo Alarcón, Adrián Alvarado, Edison Bravo, Wolfgang ‘Lobo’ Burmann, Pedro Palma, Pablo Seisdedos, Elías Tello oraz Christopher Mansilla.

Foto: www.corvospro.com

Marta Wiśniewska

 

Poprzedni artykułStybar wygrał wyścig Boonen and Friends drugi rok z rzędu!
Następny artykułEkipa BDC MarcPol uroczyście zakończyła sezon 2013 (foto)
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments