stybarZdenek Stybar (Omega Pharma – Quick Step) po raz drugi z rzędu wygrał charytatywny wyścig przełajowy organizowany przez Toma Boonena. Startował on z minutową stratą w porównaniu z kolarzami specjalizującym się w jeździe na szosie.

Wyścig tradycyjnie odbył się w Mol, rodzinnym mieście Toma Boonena. Stybar podobnie jak w roku ubiegłym wystartował minutę po kolegach, z którymi rywalizuje na szosie. 30 sekund po szosowcach wystartował młody kolega Stybara z Omegi, Julian Alaphilippe. Natomiast Sean de Bie (od sezonu 2014 w ekipie Lotto – Belisol) wystartował z 15 sekundową stratą.

Zdenek Stybar najwięcej problemów miał z Maartenem Wynantsem (Belkin Pro Cycling Team), którego wyprzedził dopiero na ostatnim okrążeniu. Trzecie miejsce wywalczył Pieter Vanspeybrouck (Topsport Vlaanderen – Baloise).