madiotKolejną drużyną opisywaną w naszym transferowym cyklu będzie francuskie FDJ.fr. Przyjrzyjmy się jakie wzmocnienia poczyniła ta ekipa przed sezonem 2014.

Podopieczni Marca Madiot w klasyfikacji UCI zajęli bardzo odległą pozycję, ale byli widoczni przez cały sezon na różnych wyścigach. Dobry rok mają za sobą sprinterzy: Arnaud Démare i Nacer Bouhanni . Kolarze FDJ pokazali się z dobrej strony zwłaszcza na hiszpańskiej Vuelcie, gdzie Alexandre Geniez i Kenny Elissonde zgarnęli etapowe łupy. Dodatkowo Thibaut Pinot po nieudanym dla siebie Tour de France zakończył Vueltę na 7. miejscu w generalce, co dobrze wróży temu utalentowanemu zawodnikowi. Zobaczmy jakie nowe nabytki będą jeździć w przyszłym sezonie w niebieskiej koszulce FDJ.fr.

Sébastien ChavanelSebastien Chavanel – Po trzech latach pobytu w Europcar Chavanel wraca pod skrzydła Marca Madiot. Właśnie w koszulce Francaise des Jeux zawodnik święcił największe triumfy w swojej karierze. Wygrał etap i klasyfikację generalną Tour de Picardie, klasyk GP de Denain Porte du Hainaut czy etap na Etoile de Bessčges. Młodszy z Chavanelów ostatnie zwycięstwo zanotował w 2011 roku. Może być to solidny rozprowadzający dla Démare i Bouhanniego.

Pierre-Henri LecuisinierPierre-Henri Lecuisinier – Mistrz świata i Europy juniorów z 2011 roku był dwukrotnie stażystą ekipy Europcar, ale podpisał profesjonalny kontrakt z FDJ.fr. Z tego powodu został nawet wycofany przez Europcar ze startu Tour de Vendée. 20.letni zawodnik ma w swoim palmares także triumfy w generalkach Trofeo Karlsberg czy Ronde de l\’Isard. Dwukrotna przygoda na stażu nie poszła po myśli Francuza, który w dorosłym ściganiu póki co się nie odnalazł. Mając na uwadze jego wiek, można przypuszczać że jego talent wreszcie eksploduje i Madiot będzie miał z niego sporo pożytku.

Olivier Le GacOlivier Le Gac – Kolejny z młodych, francuskich talentów. Podpisał już kontrakt do 2016 roku, ale drużynę zasili od 1 sierpnia przyszłego roku. Wcześniej będzie się chciał skupić na wyścigach w kategorii do lat 23. W 2010 roku został MŚ juniorów, a także wygrał generalkę GP Général Patton. Rok później przegrał na mistrzostwach Europy tylko ze swoim kolegą z reprezentacji, Lecuisinierem. Rok 2013 to przede wszystkim trzecie miejsce w młodzieżowym Paryż – Tours. Czas pokaże, czy FDJ.fr postawiło na „dobrego konia”.

Skład FDJ.fr na dzień 26.11.2013r.

BONNET, William
BOUCHER, David
BOUHANNI, Nacer
CHAVANEL, Sébastien
DELAGE, Mickaël
DEMARE, Arnaud
ELISSONDE, Kenny
FEDRIGO, Pierrick
FISCHER, Murilo Antonio
GENIEZ, Alexandre
GESLIN, Anthony
JEANNESSON, Arnold
LADAGNOUS, Matthieu
LE GAC, Olivier (od 1.08.2014 r.)
LE BON, Johan
LECUISINIER, Pierre-Henri
MANGEL, Laurent
MOUREY, Francis
OFFREDO, Yoann
PICHON, Laurent
PINEAU, Cédric
PINOT, Thibaut
ROUX, Anthony
ROY, Jérémy
SOUPE, Geoffrey
VAUGRENARD, Benoit
VEIKKANEN, Jussi
VICHOT, Arthur
VIENNET, Emilien

 

Foto:bettiniphoto.net + corvospro.com

Arek Waluga

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
TomaS
TomaS

Tak jest, do boju FDJ.fr! 😀