madiotKolejną drużyną opisywaną w naszym transferowym cyklu będzie francuskie FDJ.fr. Przyjrzyjmy się jakie wzmocnienia poczyniła ta ekipa przed sezonem 2014.

Podopieczni Marca Madiot w klasyfikacji UCI zajęli bardzo odległą pozycję, ale byli widoczni przez cały sezon na różnych wyścigach. Dobry rok mają za sobą sprinterzy: Arnaud Démare i Nacer Bouhanni . Kolarze FDJ pokazali się z dobrej strony zwłaszcza na hiszpańskiej Vuelcie, gdzie Alexandre Geniez i Kenny Elissonde zgarnęli etapowe łupy. Dodatkowo Thibaut Pinot po nieudanym dla siebie Tour de France zakończył Vueltę na 7. miejscu w generalce, co dobrze wróży temu utalentowanemu zawodnikowi. Zobaczmy jakie nowe nabytki będą jeździć w przyszłym sezonie w niebieskiej koszulce FDJ.fr.

Sébastien ChavanelSebastien Chavanel – Po trzech latach pobytu w Europcar Chavanel wraca pod skrzydła Marca Madiot. Właśnie w koszulce Francaise des Jeux zawodnik święcił największe triumfy w swojej karierze. Wygrał etap i klasyfikację generalną Tour de Picardie, klasyk GP de Denain Porte du Hainaut czy etap na Etoile de Bessčges. Młodszy z Chavanelów ostatnie zwycięstwo zanotował w 2011 roku. Może być to solidny rozprowadzający dla Démare i Bouhanniego.

Pierre-Henri LecuisinierPierre-Henri Lecuisinier – Mistrz świata i Europy juniorów z 2011 roku był dwukrotnie stażystą ekipy Europcar, ale podpisał profesjonalny kontrakt z FDJ.fr. Z tego powodu został nawet wycofany przez Europcar ze startu Tour de Vendée. 20.letni zawodnik ma w swoim palmares także triumfy w generalkach Trofeo Karlsberg czy Ronde de l\’Isard. Dwukrotna przygoda na stażu nie poszła po myśli Francuza, który w dorosłym ściganiu póki co się nie odnalazł. Mając na uwadze jego wiek, można przypuszczać że jego talent wreszcie eksploduje i Madiot będzie miał z niego sporo pożytku.

Olivier Le GacOlivier Le Gac – Kolejny z młodych, francuskich talentów. Podpisał już kontrakt do 2016 roku, ale drużynę zasili od 1 sierpnia przyszłego roku. Wcześniej będzie się chciał skupić na wyścigach w kategorii do lat 23. W 2010 roku został MŚ juniorów, a także wygrał generalkę GP Général Patton. Rok później przegrał na mistrzostwach Europy tylko ze swoim kolegą z reprezentacji, Lecuisinierem. Rok 2013 to przede wszystkim trzecie miejsce w młodzieżowym Paryż – Tours. Czas pokaże, czy FDJ.fr postawiło na „dobrego konia”.