froomeW czerwcu 2014 roku ukaże się biografia Chrisa Froome`a. Książka zatytułowana “The Climb” ma być inspirującą opowieścią o życiu Brytyjczyka urodzonego w Kenii, która ujawni jego drogę do zwycięstwa w setnej edycji Tour de France.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Froome`a, musiał on pokonać wiele trudności i zmierzyć się z wieloma doświadczeniami, zanim zwyciężył Wielką Pętlę. Przemieszczał się po kilku kontynentach, przeżył śmierć matki, walczył z chorobą, by potem spełnić marzenia reprezentowania narodowej drużyny Wielkiej Brytanii i Teamu Sky. Oprócz tego, ma za sobą wiele pięknych wygranych, jak również druzgocących porażek oraz publiczną walkę z Bradleyem Wigginsem, a także radzenie z presją dopingową, która zapanowała po aferze dotyczącej Lance`a Armstronga.

Wielu ludzi zna mnie z ostatnich moich osiągnięć, ale mam wrażenie, że niewielu wie kim tak naprawdę jestem. Mam nadzieję, że ta książka pozwoli ludziom zajrzeć wgłąb mnie i udowodni, że moja droga na szczyt była pełna przeszkód. Sądzę także, iż to zainspiruje innych do osiągania celów mimo trudności, które stawia życie – powiedział Froome.

Foto: www.chris-froome.com

Marta Wiśniewska