Esteban ChavesOrica GreenEdge podpisała kontrakt z kolumbijskim talentem – Estebanem Chavesem. Młody zawodnik opuści więc szeregi drużyny Columbia.

23-latek z australijskim teamem podpisał dwuletnią umowę. W tym sezonie wystartował jedynie w Tour de Méditerranée oraz w Trofeo Laiguellia. Niestety we włoskim klasyku zaliczył poważną kraksę na skutek której doznał kilku złamań na całym ciele. Oznaczało to dla niego koniec sezonu.

„Chciałbym podziękować włodarzom Orica GreenEdge za wiarę we mnie. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę stać się częścią tego zespołu w nadchodzących sezonach. To jest wielka szansa  i spełnienie marzeń, po bardzo ciężkim roku”, napisał Chaves w komunikacie prasowym.

Przepustkę do światowego kolarstwa, dał Kolumbijczykowi triumf w klasyfikacji generalnej Tour de l`Avenir w 2011 roku. Po przejściu do Columbia-Coldeportes w sezonie 2012, wygrał klasyfikację młodzieżową ciężkiego, górskiego wyścigu Vuelta a Burgos (2. HC).

Poprzedni artykułVolvo V40 główną nagrodą podczas finału Volvo Triathlon Series i Powerade Volvo MTB Marathon!