machadoTiago Machado (RadioShack – Leopard) i Sam Bennett (An Post – Chainreaction) zostali nowymi nabytkami ekipy NetApp Endura. Niemiecka drużyna ma zakontraktowanych 19. zawodników na przyszły sezon.

Kończący się sezon był bardzo udany dla zawodników niemieckiej drużyny. Kolarze NetApp Endura 24. razy plasowali się na podium, a największy sukces zanotowali podczas 8. etapu Vuelty, za sprawą zwycięstwa Leopolda Königa. Ponadto na 16. etapie trzeciej miejsce wywalczył Bartosz Huzarski, który w tym roku kilka razy świetnie prezentował się w spektakularnych ucieczkach. Cały trzon drużyny zostaje na przyszły sezon, a pierwszymi nabytkami są Machado i Bennett.

Portugalczyk Machado po czterech latach spędzonych w “Radiowcach” postanowił trochę zmienić klimat. W tym sezonie najlepiej prezentował się podczas Driedaagse van West-Vlaanderen, gdzie zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Dla młodego Bennetta ten transfer oznacza sportowy awans. Irlandczyk wygrał w tym sezonie dwa etapy An Post Ras, w tym samym wyścigu nasz Marcin Białobłocki triumfował w GC. Największym sukcesem Bennetta jest wygrana etapowa na Tour of Britain, gdzie na kresce okazał się lepszy od Michała Gołasia.

Bardzo zadowolony z transferów jest manager zespołu, Ralph Denk: “Sam jest jednym z najlepiej zapowiadających się sprinterów młodego pokolenia. Udowodnił to zwłaszcza podczas Tour of Britain. Będzie cennym dodatkiem do naszej sprinterskiej grupy. Z kolei Machado to typowy harcownik, ale widzimy dla niego miejsce także w krótszych etapówkach. Ponadto może wydatnie pomagać Königowi na cięższych etapach. Mam nadzieję, że kolejny sezon będzie dla nas tak samo udany, jak ten kończący się właśnie.”

Ekipa NetApp Endura na sezon 2014 (stan na 15 października 2013):
Jan Barta (CZE/28), Cesare Benedetti (ITA/26), Sam Bennett (IRL/22), Iker Camaño (ESP/34), David de la Cruz (ESP/24), Zakkari Dempster (AUS/26), Bartosz Huzarski (POL/32), Blaz Jarc (SLO/25), Leopold König (CZE/25), Tiago Machado (POR/27), Ralf Matzka (GER/24), Jonathan McEvoy (GBR/24), Jose Mendes (POR/28), Erick Rowsell (GBR/23), Andreas Schillinger (GER/30), Daniel Schorn (AUT/24), Michael Schwarzmann (GER/22), Scott Thwaites (GBR/23), Paul Voss (GER/27)

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga