duqueLeonardo Duque (Colombia) wygrał włoski klasyk, GP Bruno Beghelli. Bardzo wysokie, szóste miejsce zajął Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice). Aktywnie jechali także Maciej Paterski (Cannondale), Davide Rebellin i Nikolay Mihaylov (obaj CCC Polsat Polkowice).

17. edycja Gran Premio Bruno Beghelli liczyła 196,3 kilometra, a kolarze rozpoczynali i kończyli wyścig w Monteveglio. W pierwszej ucieczce kręciło 15. zawodników, wśród których jechali Maciej Paterski (Cannondale) i Nikolay Mihaylov (CCC Polsat Polkowice). Niestety ich akcja nie przyniosła oczekiwanych efektów. Kolejną akcję zapoczątkował Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice), za którym pojechali Domenico Pozzovivo (Ag2r-La Mondiale) i Kristijan Durasek (Lampre-Merida). Swoich sił spróbował także młody stażysta Cannondale, Davide Villella, ale ostatecznie w walce na finiszu liczyła się grupka ponad 40. kolarzy.

Najszybszy okazał się doświadczony zawodnik ekipy Colombia, Leonardo Fabio Duque. Dwa kolejne miejsca zajęli Włosi z Lampre – Merida, Manuele Mori i Elia Favilli. Bardzo dobrze w sprinterskiej końcówce zaprezentował się Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), który wywalczył szóste miejsce! Rebellin zajął 17. pozycję, Paweł Poljański (staż Saxo – Tinkoff) był 35, a miejsca od 61-63 wywalczyli zawodnicy CCC Polsat Polkowice: Łukasz Owsian, Adrian Honkisz i Marek Rutkiewicz.

Wyniki:

1 DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia 80 75 4:24:07

2 MORI Manuele Lampre – Merida 56 55 0:01

3 FAVILLI Elia Lampre – Merida 32 40 ,,

4 BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale 24 32 ,,

5 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox 20 28 ,,

6 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice 16 24 ,,

7 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo 12 20 ,,

8 MALAGUTI Alessandro Androni Giocattoli – Venezuela 8 18 ,,

9 MASCIARELLI Andrea Utensilnord – ora24.eu 7 16 0:24

10 ANDRIATO DE MATTAS Rafael Vini Fantini 6 14 ,,

11 COLLI Daniele Vini Fantini 5 12 ,,

12 PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida 3 10 ,,

13 MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team 8 ,,

14 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni Giocattoli – Venezuela 7 ,,

15 MUCELLI Davide Ceramica Flaminia – Fondriest 6 ,,

16 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 5 ,,

17 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 4 ,,

18 HANSEN Jesper Team Saxo-Tinkoff 3 ,,

19 DAL SANTO Nicola Ceramica Flaminia – Fondriest 2 ,,

20 KOSHEVOY Ilia Androni Giocattoli – Venezuela 1 ,,

21 SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team ,,

22 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff ,,

23 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka ,,

24 ZAKARIN Ilnur Rusvelo ,,

25 FIRSANOV Sergey Rusvelo ,,

26 SINKEWITZ Patrik Meridiana Kamen Team ,,

27 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Venezuela ,,

28 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,

29 SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team ,,

30 GABBURO Davide Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

31 QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia ,,

32 MAZZANTI Luca Vini Fantini ,,

33 FUGLSANG Jakob Astana Pro Team ,,

34 SANTORO Antonio Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

35 POLJANSKI Pawel Team Saxo-Tinkoff ,,

36 BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

37 POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale ,,

38 RABOTTINI Matteo Vini Fantini ,,

39 ZORDAN Andrea Androni Giocattoli – Venezuela ,,

40 SELLA Emanuele Androni Giocattoli – Venezuela ,,

41 DURASEK Kristijan Lampre – Merida ,,

42 BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

43 LONGO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team ,,

44 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 0:15

45 TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff 0:19

46 VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team 1:07

47 MALORI Adriano Lampre – Merida 1:08

48 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka 1:21

49 KADLEC Milan ASC Dukla Praha ,,

50 MARTINELLO Nicolo Cannondale Pro Cycling Team 1:42

51 MONGUZZI Cristiano Vini Fantini ,,

52 CUNEGO Damiano Lampre – Merida ,,

53 RYBAKOV Alexander Rusvelo ,,

54 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia ,,

55 KESSIAKOFF Fredrik Astana Pro Team ,,

56 CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 1:47

57 MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

58 ROSSI Enrico Meridiana Kamen Team 3:04

59 CHEREL Mikael AG2R La Mondiale 3:56

60 MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale ,,

61 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,,

62 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,

63 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice ,,

64 KOCHETKOV Pavel Rusvelo ,,

65 RYBIN Ondrej ASC Dukla Praha ,,

66 JIM Songezo Team MTN Qhubeka ,,

67 ARU Fabio Astana Pro Team ,,

68 LUKSEVICS Viesturs Amore & Vita ,,

69 VANDBORG Brian Cannondale Pro Cycling Team ,,

70 MARTINS Uri Amore & Vita ,,

71 ANACONA GOMEZ Winner Lampre – Merida ,,

72 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,

73 FACCHINI Patrick Androni Giocattoli – Venezuela ,,

74 ULISSI Diego Lampre – Merida 4:07

75 DOMONT Axel AG2R La Mondiale 4:36

76 LATOUR Pierre-Roger AG2R La Mondiale ,,

77 ZILIOLI Gianfranco ,,

78 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka ,,

79 BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

80 PASQUALON Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

81 COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

DNF STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice –

DNF MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice –

DNF VANOTTI Alessandro Astana Pro Team –

DNF GUARDINI Andrea Astana Pro Team –

DNF PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team –

DNF MOREIRA PAULINHO Sérgio Miguel Team Saxo-Tinkoff –

DNF ZAUGG Oliver Team Saxo-Tinkoff –

DNF ZAMPARELLA Marco Utensilnord – ora24.eu –

DNF ROCCHETTI Federico Utensilnord – ora24.eu –

DNF TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice –

DNF PRONI Alessandro Vini Fantini –

DNF MILETTA Luigi Vini Fantini –

DNF CHIARINI Riccardo Androni Giocattoli – Venezuela –

DNF VALENCIA Juan Pablo Team Colombia –

DNF OSPINA NAVARRO Dalivier Team Colombia –

DNF QUINTERO ARTUNDUAGA Duber Armando Team Colombia –

DNF PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia –

DNF MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia –

DNF MIRONOV Alexander Rusvelo –

DNF FORCONI Giacomo Ceramica Flaminia – Fondriest –

DNF BAGGIO Filippo Ceramica Flaminia – Fondriest –

DNF TOPCHANYUK Artem Amore & Vita –

DNF RAIM Mihkel Amore & Vita –

DNF RUGOVAC Denis ASC Dukla Praha –

DNF SCAMPAMORTE Daniele Utensilnord – ora24.eu –

DNF DI LORENZO Alberto Meridiana Kamen Team –

DNF TESTA Antonio Meridiana Kamen Team –

DNF DEMARIN Massimo Meridiana Kamen Team –

DNF SIROL Endi Meridiana Kamen Team –

DNF GRUBIC Luka Meridiana Kamen Team –

DNF BOSISIO Gabriele Utensilnord – ora24.eu –

DNF MASCIARELLI Simone Utensilnord – ora24.eu –

DNF MAZZI Alessandro Utensilnord – ora24.eu –

DNF DI BATTISTA Antonio Amore & Vita –

DNF KADúCH Jan ASC Dukla Praha –

DNF HOCHMANN Jiri ASC Dukla Praha –

DNF HACECKY Vojtech ASC Dukla Praha –

DNF MIXA Marek ASC Dukla Praha –

DNF BLAHA Martin ASC Dukla Praha –

DNF LIBNER Niv Amore & Vita –

DNF DABROWSKI Jaroslaw Amore & Vita –

DNS SQUIRE Rob Amore & Vita –

DNS KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team –

DNS FINETTO Mauro Vini Fantini –

DNS DI CORRADO Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox –

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga