degenkolbJohn Degenkolb (Argos – Shimano) wygrał po finiszu z grupy 107. edycję Paryż – Tours! Niemiecki sprinter wyprzedził na kresce Michaela Morkova (Saxo – Tinkoff) i Arnaud Demare (FDJ.fr).

107. edycja Paryż – Tours wystartowała z Authon-du-Perche, a po 235 km kolarze finiszowali w Tours. W uciecze dnia kręcili dziś: Aleksejs Saramotins (IAM), Yannick Martinez (La Pomme Marseille), Sebastian Lander (BMC Racing) i Julien Duval (Roubaix Lille Metropole). Najdłużej na czele utrzymał się Saramotins, którego peleton dogonił 12 kilometrów przed kreską. Później swoich sił próbowali między innymi Marco Marcato (Vacansoleil – DCM), John Degenkolb (Argos – Shimano), Arnaud Demare (FDJ.fr) czy Jetse Bol (Belkin Pro Cycling Team).

Kiedy wydawało się, że dojdzie do sprinterskiej końcówki, na solowy atak zdecydował się Bol. Młody wychowanek Rabobanku z całych sił walczył z napierającym peletonem, prowadzonym przez Argos – Shimano i FDJ.fr. Niestety dla Holendra, jego piękny atak został zakończony na około 400 metrów przed metą. Jako pierwszy sprint rozpoczął dobrze rozprowadzony Demare, ale tak jak w Paris – Bourges nie było dziś mocnych na Johna Degenkolba (Argos – Shimano). Niemiecki sprinter zanotował czwarte zwycięstwo w ostatnich dziesięciu dniach!

Na kresce Demare został wyprzedzony jeszcze przez Michaela Morkova (Saxo – Tinkoff). Polscy zawodnicy nie startowali.

Wyniki:

1 DEGENKOLB John Team Argos – Shimano 100 125 5:29:19

2 MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff 70 85 ,,

3 DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ.fr 40 60 ,,

4 FARRAR Tyler Garmin – Sharp 30 50 ,,

5 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise 25 45 ,,

6 HAUSSLER Heinrich IAM Cycling 20 40 ,,

7 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 15 35 ,,

8 ABERASTURI Jon Euskaltel – Euskadi 10 30 ,,

9 TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi 9 26 ,,

10 TERPSTRA Niki Omega Pharma – Quick-Step 8 22 ,,

11 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits 7 20 ,,

12 CHAVANEL Sylvain Omega Pharma – Quick-Step 6 18 ,,

13 VANBILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise 5 16 ,,

14 MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale 4 14 ,,

15 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step 3 12 ,,

16 BILBAO LOPEZ DE ARMIENTA Pello Euskaltel – Euskadi 10 ,,

17 THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka 9 ,,

18 TANKINK Bram Belkin Pro Cycling Team 8 ,,

19 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits 7 ,,

20 BROWN Graeme Belkin Pro Cycling Team 6 ,,

21 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise 5 ,,

22 SIMON Julien Sojasun 4 ,,

23 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise 3 ,,

24 GASPAROTTO Enrico Astana Pro Team 2 ,,

25 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 1 ,,

26 GODDAERT Kristof IAM Cycling ,,

27 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team ,,

28 MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédits ,,

29 LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

30 KANGERT Tanel Astana Pro Team ,,

31 OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

32 KORETZKY Clément Bretagne- Séché Environnement ,,

33 DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement ,,

34 PREMONT Christophe Crelan-Euphony ,,

35 HOULE Hugo AG2R La Mondiale ,,

36 VELITS Martin Omega Pharma – Quick-Step ,,

37 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,

38 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

39 ROSSETTO Stephane BigMat – Auber 93 ,,

40 VOECKLER Thomas Team Europcar ,,

41 DELAPLACE Anthony Sojasun ,,

42 SAEZ DE ARREGI Adrian Euskaltel – Euskadi ,,

43 DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team ,,

44 PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

45 MINGUEZ Miguel Euskaltel – Euskadi ,,

46 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits ,,

47 BRUTT Pavel Katusha Team ,,

48 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,,

49 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

50 LELAY David Sojasun ,,

51 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun ,,

52 DELAGE Mickaël Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

53 LEMOINE Cyril Sojasun ,,

54 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

55 PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

56 GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement ,,

57 GESLIN Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

58 WYNANTS Maarten Belkin Pro Cycling Team ,,

59 LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM ,,

60 MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

61 BANDIERA Marco IAM Cycling 0:08

62 RABON Frantisek Omega Pharma – Quick-Step ,,

63 DE BACKER Bert Team Argos – Shimano ,,

64 SCHAR Michael BMC Racing Team ,,

65 KREDER Michel Garmin – Sharp 0:11

66 BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team ,,

67 BOL Jetse Belkin Pro Cycling Team ,,

68 MARCATO Marco Vacansoleil – DCM ,,

69 TJALLINGII Maarten Belkin Pro Cycling Team ,,

70 BARGUIL Warren Team Argos – Shimano ,,

71 AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff 0:13

72 WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise 0:15

73 SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano 0:17

74 CURVERS Roy Team Argos – Shimano 0:29

75 ISTA Kevyn IAM Cycling 0:33

76 VANMARCKE Sep Belkin Pro Cycling Team 0:51

77 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Argos – Shimano ,,

78 DRUJON Mathieu BigMat – Auber 93 0:59

79 KERN Julian AG2R La Mondiale 1:02

80 PAILLOT Yoann La Pomme Marseille 1:13

81 DILLIER Silvan BMC Racing Team ,,

82 RAZUMOV Maksim Katusha Team ,,

83 KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team ,,

84 BOULO Matthieu Roubaix – Lille Métropole ,,

85 LINDEMAN Bert-Jan Vacansoleil – DCM ,,

86 HINAULT Sébastien IAM Cycling ,,

87 DION Renaud Bretagne- Séché Environnement ,,

88 FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement ,,

89 JULES Justin La Pomme Marseille ,,

90 KOWALSKI Rudy Roubaix – Lille Métropole ,,

91 STEELS Stijn Crelan-Euphony ,,

92 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

93 GONçALVES José La Pomme Marseille ,,

94 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

95 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,,

96 VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM ,,

97 VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty ,,

98 BRUN Frederic AG2R La Mondiale ,,

99 KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff ,,

100 TULIK Angelo Team Europcar ,,

101 BROECKX Stig Lotto Belisol Team 1:54

102 LABORIE Christophe Sojasun ,,

103 APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale ,,

104 HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,

105 LALOUETTE Kevin Roubaix – Lille Métropole ,,

106 VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka ,,

107 BOECKMANS Kris Vacansoleil – DCM ,,

108 POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédits 1:58

109 BERRY Joshua La Pomme Marseille ,,

110 VANLANDSCHOOT James Accent.jobs – Wanty 2:19

111 NOVAK Jakub BMC Racing Team ,,

112 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka ,,

113 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

114 VERRAES Benjamin Accent.jobs – Wanty ,,

115 DESRIAC Loďc Roubaix – Lille Métropole ,,

116 ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team ,,

117 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,

118 PORSEV Alexander Katusha Team 2:25

119 FERNANDEZ DE LARREA Koldo Garmin – Sharp 3:16

120 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,

121 SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling ,,

122 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka ,,

123 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka ,,

124 AREGGER Marcel IAM Cycling ,,

125 VRECER Robert Euskaltel – Euskadi ,,

126 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,

127 KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step ,,

128 CLAES Frans Crelan-Euphony ,,

129 VERMEULEN Franck Roubaix – Lille Métropole ,,

130 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,

131 COQUARD Bryan Team Europcar ,,

132 VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty ,,

133 DOCKX Gert Lotto Belisol Team ,,

134 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

135 REIMER Martin Team MTN Qhubeka ,,

136 KROON Karsten Team Saxo-Tinkoff ,,

137 VANSUMMEREN Johan Garmin – Sharp ,,

138 VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step 3:55

139 ARNDT Nikias Team Argos – Shimano 5:31

140 VACHON Florian Bretagne- Séché Environnement 5:54

141 GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team 6:17

142 KASHECHKIN Andrey Astana Pro Team ,,

143 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,

144 KREDER Raymond Garmin – Sharp ,,

145 BELKOV Maxim Katusha Team ,,

146 GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille ,,

147 ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille ,,

148 CHAVANEL Sébastien Team Europcar 6:19

149 VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

150 LADAGNOUS Matthieu Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

151 KNEISKY Morgan Roubaix – Lille Métropole ,,

152 LE MONTAGNER Maxime Roubaix – Lille Métropole ,,

153 BILLE Gaetan Lotto Belisol Team ,,

154 WESTRA Lieuwe Vacansoleil – DCM ,,

155 DE TROYER Tim Accent.jobs – Wanty ,,

156 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille ,,

157 TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille ,,

158 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step ,,

159 TRONET Steven BigMat – Auber 93 ,,

160 EIJSSEN Yannick BMC Racing Team ,,

161 FLENS Rick Belkin Pro Cycling Team ,,

162 HIVERT Jonathan Sojasun ,,

163 CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff 8:06

164 LANDER Sebastian BMC Racing Team ,,

165 BREYNE Jonathan Crelan-Euphony ,,

166 DUVAL Julien Roubaix – Lille Métropole ,,

167 JEROME Vincent Team Europcar 8:09

168 KLEMME Dominic IAM Cycling 8:53

169 BILLON Alexandre BigMat – Auber 93 9:05

170 VERWAEST Kevin Crelan-Euphony ,,

171 BACON Romain BigMat – Auber 93 10:08

172 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

173 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team ,,

174 REGUIGUI Youcef Team MTN Qhubeka ,,

175 BERARD Julien AG2R La Mondiale ,,

176 DRUJON Benoit BigMat – Auber 93 14:33

DNF MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi –

DNF HUREL Tony Team Europcar –

DNF CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka –

DNF BARBE Koen Crelan-Euphony –

DNF ROSSELER Sebastien Garmin – Sharp –

DNF VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 –

DNF MURAVYEV Dmitriy Astana Pro Team –

DNF ROBERT Frederique Lotto Belisol Team –

DNF STAMSNIJDER Tom Team Argos – Shimano –

DNF NAULEAU Bryan Team Europcar –

DNF PICHOT Alexandre Team Europcar –

DNF FEILLU Romain Vacansoleil – DCM –

DNF DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony –

DNF MAASKANT Martijn Garmin – Sharp –

DNF MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr –

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga