CCC Polsat PolkowiceW czwartek, 10.10.br. sześcioosobowa ekipa kolarzy CCC Polsat Polkowice wystartuje w francuskiej jednodniówce, Paris – Bourges.

W tym roku mija 100 lat, od momentu kiedy po raz pierwszy we Francji, w 1913 r. rozegrano jednodniowy wyścig klasyczny Paris – Bourges. Wyścig na początku był imprezą dla amatorów, a dopiero od 1949 roku zaliczony został do grona wyścigów dla profesjonalistów. Organizowany dość nieregularnie z licznymi przerwami, szczególnie w okresie kiedy był imprezą amatorską. W roku bieżącym odbędzie się jego 63 edycja.

Trasa tegorocznej edycji wyścigu prowadzi z miejscowości Gien do Bourges i liczy sobie 190,3 kilometra. Pierwsza część jest stosunkowo płaska a dopiero po przejechaniu 100 kilometrów rozpoczynają się niewielkie górki gdzie m.in. usytuowano 3 górskie premie. Ostatnie kilometry trasy prowadzą już po płaskim, co może wskazywać, że walkę o zwycięstwo stoczą sprinterzy.

Na starcie wyścigu stanie 20 ekip kolarskich w tym sześć ekip World Tour (Team Saxo – Tinkoff, Vacansoleil, Euskaltel – Euskadi, AG2R Mondiale, Katusha, Team Argos – Shimano).

W wyścigu Paris – Bourges ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje w składzie: Josef Cerny, Piotr Gawroński, Tomasz Kiendyś, Jarosław Marycz, Jacek Morajko i Davide Rebellin.

Źródło: CCC Polsat Polkowice