Podium - Sokółka 2013Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice) o błysk szprychy pokonał Mateusza Komara (BDC MarcPol)  i wygrał 32. Memoriał Stanisława Kirpszy w Sokółce! Klasyfikację BGŻ ProLigi zwyciężył Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice).

Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice) wygrał w sobotę w Sokółce ostatni w tym roku krajowy wyścig kolarski zaliczany do punktacji BGŻ ProLigi – Memoriał Stanisława Kirpszy.

Po zaciętym finiszu z dużej grupy pokonał o milimetry Mateusza Komara (BDC MarcPol).

Triumf w BGŻ ProLidze już wcześniej zapewnił sobie Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), którego zabrakło na starcie Memoriału z uwagi na udział w wyścigu zagranicznym.

Wyścig przeprowadzono w okolicach Sokółki na czterech okrążeniach mierzących po 23 km. Na całej trasie trwała zacięta rywalizacja nie tylko o zwycięstwo w Memoriale, ale i o miejsca na podium BGŻ ProLigi.  Niemal od początku następowały próby ataków, tworzyły się grupki uciekinierów, ale przewaga żadnej z nich nie przekraczała minuty.  Na pięć kilometrów przed metą peleton połączył się i o losach zwycięstwa przesądził finisz.

Zaciętą walkę na ostatnich metrach stoczyli Komar i Nowak. Ten pierwszy podniósł na mecie ręce w geście triumfu, będąc przekonany o zwycięstwie, ale, po długich naradach i przejrzeniu taśmy fotofiniszu, sędziowie uznali, że o „błysk szprychy” szybszy był jednak Nowak. Kolarz BDC MarcPol był niepocieszony, tym bardziej, że pierwsze miejsce Nowaka pozwoliło mu wyprzedzić w klasyfikacji ProLigi „Orlików” jego kolegę z zespołu Kacpra Gronkiewicza.

Do walki o czołowe lokaty włączył się również Piotr Kirpsza, którego stryjem był zmarły tragicznie w 1980 roku kolarz z Sokółki – Stanisław Kirpsza. Reprezentant rodziny patrona wyścigu, który uczestniczył również aktywnie w organizacji imprezy, zajął ostatecznie 10. miejsce.

Warto przypomnieć, że przed rokiem także długo trwały ustalenia, kto został zwycięzcą. Wówczas także walczyli ze sobą zawodnicy CCC i BDC.  Początkowo wydawało się, że pierwszy był Jarosław Kowalczyk (BDC MarcPol), ale ostatecznie został uznany za pokonanego przez Marka Rutkiewiczem (CCC Polsat Polkowice).

W 19. tegorocznym wyścigu BGŻ ProLigi za plecami Nowaka i Komara przyjechali na metę Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ), Gronkiewicz oraz Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink). Taka kolejność czołówki spowodowała, że w klasyfikacji ProLigi nie zaszły zmiany – wygrał zdecydowanie Taciak przed Łukaszem Bodnarem (Bank BGŻ, dziewiąty w Sokółce) i Kamilem Zielińskim.

Wyniki Memoriału Stanisława Kirpszy (128 km):

1. Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice)    – 3:14.11

2. Mateusz Komar (BDC MarcPol)

3. Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ)

4. Kacper Gronkiewicz (BDC MarcPol)

5. Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink)

6. Kamil Gradek (BDC MarcPol)

7. Przemysław Sobieraj (KS Pogoń Mostostal Puławy)

8. Eryk Latoń (BDC MarcPol)

9. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ)

10. Piotr Kirpsza (BDC MarcPol)

Foto: Andrzej Rudiak

Informacja prasowa

Poprzedni artykułBasso, Sagan i Paterski w składzie Cannondale na Lombardię
Następny artykułTour de l’Eurométropole: Tyler Farrar najszybszy w Nieuwport
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments